Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: ludek »

Proponuję wątek, którego brakuje na tym podforum. Wpisujmy wszystkie
zatrzymania tramwajów, jakie zdarzają się właściwie codzień na łódzkich ulicach.
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

Przez pół godziny nie kursowały tramwaje na ulicy Puszkina po tym, jak wagon lini 3 złamał pantograf. Pasażerów woziły autobusy zastępcze. Awaria tramwaju była także przyczyną przerwy w ruchu na ulicy Narutowicza, gdzie popsuła się "12". Tu także na 30 minut uruchomione autobusy zastępcze.
Źródło Exspress ilustrowany Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ludek, łącznie zmieniany 1 raz.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

ludek przy podawaniu informacji prasowych podawaj zrodlo, to pochodzi z EI i jest to informacja dosyc kuriozalna.

Pozdrawiam,
Aleksej
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Tak, ludek. Po raz drugi podajesz informację bez podawania źródła. Następnym razem taki post zostanie usunięty.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

27.12.2005 około godziny 16:30 zauważyłem na Puszkina stojący skład 3, z jakimś defektem. Wydaje mi się, że coś z wykolejeniem, zerwanej trakcji nie zauważyłem, choć był podnośnik z MPK do sieci. Kilkanaście minut potem na Lodowej na pętli stały 3 składy. Zatrzymaniu ulkegł tylko awaryjny skład.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Popatrz na post ludka. Obrazek Chodzi pewnie o owe złamanie pantografu.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

pOST LUDKA JEST Z SIERPNIA A MOJA INFORMACJA DOTYCZY GRUDNIA.... WIEC...
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

liszek pisze:Przez pół godziny nie kursowały tramwaje na ulicy Puszkina po tym, jak wagon lini 3 złamał pantograf. Pasażerów woziły autobusy zastępcze. Awaria tramwaju była także przyczyną przerwy w ruchu na ulicy Narutowicza, gdzie popsuła się "12". Tu także na 30 minut uruchomione autobusy zastępcze.
Źródło Exspress ilustrowany :evil:
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

Express Ilustrowany pisze:Ponad dwie godziny trwała wczoraj rano naprawa uszkodzonej sieci trakcji tramwajowej przy al.Piłsudskiego (w pobliżu ul. Niciarnianej). Najpierw jeden z przejeżdzających tramwajów stanął, bo miał uszkodzony pantograf, a po jego naprawie okazało się, że również siec trakcij jest zepsuta. Zamiast tramwajów lini 8,9,10 kursowała autobusy zastępcze.

Źródło Exspress Ilustrowany

Od moderatora: Wstawiaj cytaty pomiędzy znaczniki [ quote ] i [ /quote ]. Da to taki efekt. W tym poście dostawiłem ręcznie. Można też zaznaczyć myszą cytat i kliknąć u góry "Quote". Pozdrawiam.
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

Wczoraj z powodu intensywnych opadów śniegu, komunikacja miejska nieco szwankowała. Opóźnienie linii 14/1 wynosiło 40 minut. Powód ztrzymanie ruchu tramwajowego na al. Piłsudskiego z przyczyny zamarzniętej zwrotnicy. Tramwaj dostał zezwolenie na odrobienie czasu po 2 kółkach z opóźnieniem 30 minut. Czas nadrobił na pętli Bratysławska.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

A źródło?! Ostrzegałęm, wklejone artykuły z prasy lub stron hobbystycznych bez podania źródła będą usuwane!
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

to niejest artykuł prasowy. To jest moja relacja z wczorajszego dnia

Od moderatora: W takim razie przepraszam i zwracam honor. Obrazek
ammon

Trasa do Pabianic

Post autor: ammon »

W samej Łodzi spadło około 35 centymetrów świeżego puchu. Śnieg blokuje zwrotnice tramwajowe. Między Łodzią a Pabianicami potrzebne były dźwigi, które wydobywały tramwaje z zasp.

Widział ktoś te dźwigi? Może ktoś zrobił zdjęcia?

Źródło: RMF FM
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Hmmm widziałem 5 dźwigów pędzących od Pabianic do Łodzi. Najwyraźniej uratowane wagony już odjechały bo ich nie zastałem Obrazek
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

"11A" w poprzek ulicy - zablokowane zostało centrum miasta

Środa, 11 stycznia 2006r.

Na pl. Reymonta, u zbiegu ul. Przybyszewskiego i Piotrkowskiej, wykoleił się wczoraj przed godz. 11 pierwszy wagon linii 11A. Wypadł z szyn i, trąc o asfalt, stanął w poprzek jezdni. Do tragedii nie doszło tylko dlatego, że torowisko po przeciwnej stronie było puste.




Motorniczy, który kierował tramwajem, był trzeźwy. Po południu w zajezdni przy ul. Chocianowickiej został poddany badaniu alkomatem.

Nikt z trojga pasażerów pechowego wagonu nie odniósł obrażeń. - Siedziałam przy oknie, kiedy szarpnęło. Kiedy wagon przesunął się w kierunku krawężnika i zatrzymał, wysiadłam - mówi jedna z pasażerek. - Mając w pamięci niedawny wypadek przy ul. Dolnej, widzę teraz, że mogło się to skończyć znacznie poważniejszymi skutkami...

Tuż po zdarzeniu zablokowane zostało centrum miasta. Tramwaje stały na Piotrkowskiej od pl. Reymonta aż do ul. Skorupki. Także na ul. Przybyszewskiego utworzył się zator. Wyznaczono objazdy - autobusy kierowano ul. Wólczańską, tramwaje: Kilińskiego, Piotrkowską do Pabianickiej i Czerwoną do al. Politechniki.

Wagon, który wyskoczył z torowiska, oderwał się od składu. Przesuwając się, ostatnimi drzwiami otarł się o drugi wagon, uszkadzając go. Nim odholowano tabor, trzeba było ustawić wagon na torach. Użyto podnośnika.

- Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja - powiedział Marek Woźniak z nadzoru ruchu MPK, który kierował wczorajszą akcją. - Torowisko nie zostało uszkodzone. Ruch tramwajów będzie odbywał się bez zakłóceń.

Nieoficjalnie mówi się, że zawiniła zwrotnica. Prawdopodobnie samoistnie przestawiła się, kiedy pierwszy wagon po niej przejechał. Jak zapewnia MPK, "11" przed opuszczeniem zajezdni Chocianowice była sprawna.

(mak) - Dziennik Łódzki
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Hmmm no jak juz temat zatrzymań to o 17.10 "3" jadąca w kierunku Augustowa została zablokowana przez źle zaparkowny samochód na Przybyszewskiego mniej więcej w połowie drogi między przystankiem przy Brzozowej a Kilińskiego.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Rzgowska

Post autor: teufel »

13.01.2006 ok. 20 na Rzgowskiej między Dąbrowskiego a Paderewskiego prowadzono prace wodociągowe. 5 i 6 jezdziły przez RLL i Paderewskiego, od razu podstawiono 3 KZ Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Hmmm KZ to chyba była odrazu bo: 1 możliwość - zaj Kilińskiego i Nowe Sady blisko 2-prace wodociągowe zaplanowane na pore popołudniowo-wieczorną Obrazek
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

SZAUTER pisze:Hmmm KZ to chyba była odrazu bo: 1 możliwość - zaj Kilińskiego i Nowe Sady blisko 2-prace wodociągowe zaplanowane na pore popołudniowo-wieczorną :D

Pierwsze KZ widziałem/widzieliśmy(z Ukalo) to było ....VOLVO
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

OOOO się rzucili Obrazek To musiało być zaplanowane skoro takie ładne busy wysłali Obrazek
ODPOWIEDZ