Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Stać go było na takie auto, to i pokrycie kosztów napraw pesy nie będzie kłopotem Obrazek
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

wczoraj 13 - stki kierowane na kochanówke, powód: nie wiem, pewnie coś z siecią. Na KZ: jakiś Solaris i jakieś volvo 7000.
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Przez jakiegoś palanta ,,kierowcę" cały Teofilów i kawałek Żubardzia stoją. Na Limanowskiego przy krańcówce Żabieniec zderzyło się auto (nie patrzyłem, jak dokładnie stał się ten wypadek). Jednakże: Aleksandrowska przed Traktorową - stoi. Brukowa od Pojezierskiej do Limanowskiego - stoi. Wielkopolska - stoi. Pojezierska od Włókniarzy do Brukowej - stoi. Limanowskiego od Sprawiedliwej do Ronda Korfantego - stoi. Włókniarzy od Pojezierskiej do Limanowskiego - stoi.
Policjanci, których wysłano do kierowania ruchem - chyba są ociężali umysłowo. Limanowskiego od Włókniarzy do Brukowej zablokowała Policja. Zamiast zrobić blokadę za stacją Shell, robią ją za rondem. Efekt? Limanowskiego stoi (trza zawrócić), Włókniarzy stoi (auta z Limanowskiego blokują przejazd Włókniarzy). Gdyby blokada była za stacją, to by auta mogły jechać Zbąszyńską. Z3 jedzie Woronicza, Wielkopolską i Włókniarzy.
Przez wypadek, jak wyszedłem o 14:50, tak wróciłem o 16:30. Szedłem na pieszo od Wareckiej Aleksandrowską, Brukową i Pojezierską do Wyższej Szkoły Kupieckiej. W korku z pół godziny pewno spędziłem.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez MKMLODZ, łącznie zmieniany 1 raz.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2286
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

Awaria składu (numeru nie pamiętam) z linii 8. Wóz zjechał na kr. Bratysławska o 17:58 gdzie czekał NR. Coś iskrzyło koło 2 wózka 1 wagonu.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

emilek12 pisze:wczoraj 13 - stki kierowane na kochanówke, powód: nie wiem, pewnie coś z siecią. Na KZ: jakiś Solaris i jakieś volvo 7000.
Skoro 13 jeździły te 2 przystanki dalej to po co KZ?

szymaxxx pisze:nie patrzyłem, jak dokładnie stał się ten wypadek
:
szymaxxx pisze:Gdyby blokada była za stacją, to by auta mogły jechać Zbąszyńską.
Skoro nie widziałeś zdarzenia to po co się mądrujesz?
szymaxxx pisze:Policjanci, których wysłano do kierowania ruchem - chyba są ociężali umysłowo.
Idź i pokieruj. Czytają twoje wypowiedzi, mam podobne zdanie o tobie.
szymaxxx pisze:Przez jakiegoś palanta ,,kierowcę"
Bez komentarza.
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Tak - nie wszystko widziałem. Ale inni widzieli i widziałem zawracanie na rondzie ze skrzyżowania Limanowskiego x Grunwaldzka.
A kierowcy to sorry, ale to bezmózgowie (zaznaczam, że nie wszyscy, ale co po niektórzy - a owszem. Nie oszukujmy się. Każdy wie, że tak jest). Co do Policji - wystarczy pomyśleć - myślę, że każdy wpadnie na to, że źle pokierowali ruchem.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

O 15:20 ok. 15-minutowe zatrzymanie na Politechniki, na przystanku przy Felsztyńskiego w kierunku południowym. Sprawcą wagon MKT#52. Wg relacji motorniczego, ktoś zaciągnął hamulec bezpieczeństwa, co zablokowało drzwi. Utknęły 2 składy 15 i kanciak na 46.

Na marginesie, dlaczego hamulec awaryjny blokuje drzwi? I czy nie ma możliwości naprawienia tego doraźnie, że trzeba zjeżdżać do zajezdni? Czy Konstale też tak mają, czy to tylko wymysł niemieckiej techniki, znacznie przewyższającej polską mentalność?
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Ok. 16 zatrzymanie na Piłsudskiego przy Widzewskiej w stronę Centrum, jako pierwszy na awaryjnych stał bodajże 2374+2376 na 8. Jeszcze kilkanaście minut po zauważeniu zdarzenia tramwaje linii 8, 9 i 10 ciągle pchały się w zatrzymanie Obrazek
XboXC
Coś mówi
Posty: 47
Rejestracja: pt 19:20, 05 mar 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: XboXC »

Adamix pisze:O 15:20 ok. 15-minutowe zatrzymanie na Politechniki, na przystanku przy Felsztyńskiego w kierunku południowym. Sprawcą wagon MKT#52. Wg relacji motorniczego, ktoś zaciągnął hamulec bezpieczeństwa, co zablokowało drzwi. Utknęły 2 składy 15 i kanciak na 46.

Na marginesie, dlaczego hamulec awaryjny blokuje drzwi? I czy nie ma możliwości naprawienia tego doraźnie, że trzeba zjeżdżać do zajezdni? Czy Konstale też tak mają, czy to tylko wymysł niemieckiej techniki, znacznie przewyższającej polską mentalność?

Nie powodem bylo wyciagniecie awaryjnego, tylko ztentegowala mi sie cala automatyka drzwi. Nie chcialy sie w zaden sposob otworzyc. Problem byl juz od radwanskiej, a awaryjny to efekt wscieklego juz wtedy pasazera, ze od 3 przystankow musza wszyscy wysiadac 1 wrotami.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez XboXC, łącznie zmieniany 1 raz.
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

05.03.2010
O godzinie 12.00 przyjechały dwie Pepetki. Na odcinku Duży skręt / Port Łódź (Ikea) Był zanik prądu w sieci
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez norbertkomusinski, łącznie zmieniany 1 raz.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

XboXC pisze:Nie powodem bylo wyciagniecie awaryjnego, tylko ztentegowala mi sie cala automatyka drzwi. Nie chcialy sie w zaden sposob otworzyc. Problem byl juz od radwanskiej, a awaryjny to efekt wscieklego juz wtedy pasazera, ze od 3 przystankow musza wszyscy wysiadac 1 wrotami.

@XboXC, to Ty prowadziłeś ten tramwaj? Miło poznać ;) No tak, przy Radwańskiej już stał mały koreczek :D Dzięki za wyjaśnienie, aczkolwiek taka sytuacja moim zdaniem nie tłumaczy tego typu zachowania pasażera.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Ale to nie mógł szarpnąć awaryjnego otwierania drzwi? Czy się pomylił?
XboXC
Coś mówi
Posty: 47
Rejestracja: pt 19:20, 05 mar 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: XboXC »

Adamix pisze: @XboXC, to Ty prowadziłeś ten tramwaj? Miło poznać ;) No tak, przy Radwańskiej już stał mały koreczek :D Dzięki za wyjaśnienie, aczkolwiek taka sytuacja moim zdaniem nie tłumaczy tego typu zachowania pasażera.

Nie wiem czemu pociagnal awaryjny. Moze po zlosci, a moze z niewiedzy. W kazdym razie tylko jeszcze wiekszego syfu narobil.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

A to Ty żeś zrobił to zatrzymanie co w nim stałem Obrazek No ładnie. Przez to 12 min po czasie na Kurczakach byłem.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/50/71/4a92b8c5223f5_z.jpg[/img] pisze:Tramwaj linii "4" zgubił silnik

Chwilę grozy przeżyli w piątek pasażerowie "czwórki", jadącej o godz. 9.20 al. Piłsudskiego w stronę Widzewa.


Na wysokości ul. Targowej z podwozia oderwał się silnik, a tylny wózek wypadł z szyn. W tramwaju jechało niewielu pasażerów, nikomu nic się nie stało.

- Takie awarie zdarzają się trzy, cztery razy w roku - mówi Marcin Małek z MPK. - Choć ten tramwaj ma około 20 lat, to można podejrzewać, że awarię spowodował zły stan torowiska, bo tak bywa najczęściej. Silnik waży 320 kg, w jednym wagonie są aż cztery. Wiszą pod podwoziem, przymocowane metalowymi obejmami. Gdy silnik zahaczy np. o wystającą z torowiska płytę, to śruby się obrywają i puszczają mocowania.

Na miejsce przyjechały dwa wozy techniczne i dwa dźwigi MPK. Usuwanie awarii trwało 45 minut. Przez ten czas kursowały autobusy zastępcze, a tramwaje linii 8, 10 i 14 kierowane były objazdami.

Obrazek
[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/f7/38/4a929eece3805_z.jpg[/img] pisze:Przez 3 godziny samochód blokował torowisko na Paderewskiego

Od godziny 5:20 do 8:15 samochód osobowy blokował torowisko tramwajowe na ulicy Paderewskiego przy Zaolziańskiej. Z ustaleń policji wynika, że właściciel auta był pijany.


Właściciel audi TT miał 2,3 promila. Prawdopodobnie jechał Paderewskiego w kierunku Zaolziańskiej. Na łuku drogi stracił panowanie nad kierownica i wjechał na torowisko tramwajowe. Po tym zdarzeniu osoba kierująca samochodem uciekła i ukryła nieopodal.

Kiedy nadjechał tramwaj, mężczyzna wyskoczył z ukrycia i powiedział, że zaraz na miejsce dotrze pomoc drogowa i odholuje auto. Pracownicy MPK wezwali jednak policję. Wówczas mężczyzna zaczął przekonywać, że nie on kierował samochodem, tylko jego zona. Kobieta także nie przyznała się do prowadzenia auta i wjechania na torowisko.

Sprawę w dalszym ciągu wyjaśnia policja. Auto zostało zabezpieczone do badania. Ruch tramwajowy w tym miejscu w obu kierunkach przez trzy godziny był niemożliwy. Zamiast tramwajów linii 15 i 16 po Paderewskiego jeździły autobusy zastępcze.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

"Trójka" w tej chwili jeździ skrócona do Lodowej, 2864 jako autobus za tramwaj.

Info Kuba: Star sieciowców zameldował się na torowisku na r. Sybiraków.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Jako KZ dla wczorajszej awarii sieci na rondzie Sybiraków kursowały również 2298 i 2023.

Pozdrawiam Michał
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Witam.

dzisiaj rano doszło do wypadku z udziałem tramwaju 1254+1255 (obsłującego linię nr 2) z BMW 525 na skrzyżowaniu ulic Aleksandrowskiej i Bielicowej. Pojazd MPK Łódź jechał w kierunku Chochoła. Za nim utknął skład 2528+2525.

Jednak rozbite pojazdy uniemożliwiły ruch w kierunku centrum, dlatego w zatrzymaniu utknęły, kolejno od miejsca zdarzenia:
2503+2504 linia nr 2
2232+2233 linia nr 13
2426+2427 linia nr 8
2362+2363 linia nr 8
1539+1543 linia nr 2
2372+2373 linia nr 13
2238+2239 linia nr 8
2356+2357 linia nr 8

Ok. godziny 9:25 skład z wypadku ruszył.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Info mig z przed chwili:

Zatrzymanie na Kopcińskiego w obie strony. Prawdopodobnie zanik napięcia.
"9" i "13" prosto Narutowicza do Radiostacji. "1" nie stwierdzono żadnej, możliwe że na Stary Widzew lub np. na Śląską w zamian za "13".
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

O 10:30 skład 1254 + 1255 stał na awaryjnych na Szczecińskiej. O 11:00 zrobił się mały koreczek na Chochoła - 5 składów było (jeden musiał stać na Aleksandrowskiej - jakaś bulwa na 2). Mogę się domyślać, że jakieś uszkodzenie - chodziło trzech motorniczych po wagonie, jednak za kilka minut pojechałem tym tramwajem bez przeszkód.
ODPOWIEDZ