Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Kpc21 »

Przypuszczam, że nie wiadomo było, co jej się mogło stać, i czy ruszenie jej jej jeszcze bardziej nie zaszkodzi.

W takiej sytuacji trzeba, niestety, czekać na lekarza.

Pytanie, dlaczego na karetkę czekano tyle czasu - w środku miasta.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: px33 »

Jeśli była po tym przytomna i była w stanie wstać i przejść kilka kroków to chyba nic wielkiego by się nie stało (nawet gdyby usiadła na ławce przy przystanku - ale ktoś musiałby jej oczywiście towarzyszyć). Jeśli była nieprzytomna - faktycznie lepiej nie próbować ruszać.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: mig »

Nie chcę nic przesądzać, na miejscu nie byłem i wiem tyle co z mediów, ale podobno stało się to podczas jazdy, a nie wsiadania bądź wysiadania, więc z punktu widzenia prawnego był to wypadek, a wtedy do czasu przyjazdu policji nie wolno przemieszczać pojazdów w nim uczestniczących.
Niech się wypowie jakiś prowadzący jak się postępuje w podobnych sytuacjach.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2285
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: jan_defecto »

12:40 Elin linii 15A zepsuł się na Pomorska/rondo Solidarności :arrow: Telefoniczna. Zepchnął go 2530+2532 [15]. W zatrzymaniu m.in. 1936+1937. Na KZ krótkie Conecto rocznik 2013.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: eDragon55 »

Dziś około godziny 12:30 wykoleił się tramwaj linii 2 na Piotrkowskiej przy placu Reymonta. Nieprzejezdne jest torowisko na Przybyszewskiego przy placu Reymonta, na Piotrkowskiej ruch odbywa się bez utrudnień. Linia 3 od godziny 12:30 do 18:00 była skierowana objazdem przez Piłsudskiego, Kilińskiego, Przybyszewskiego.
Cztery osoby są ranne
Dziennik Łódzki pisze: Wykolejenie tramwaju na Placu Reymonta w Łodzi. Na ulicy Piotrkowskiej przy Przybyszewskiego tramwaj MPK Łódź wypadł z szyn i uderzył murek na pl. Reymonta. Cztery osoby zostały poszkodowane. Według nieoficjalnych informacji tramwaj linii 2 wjechał zbyt szybko na zwrotnicę i wypadł z szyn. Po wykolejeniu na pl. Reymonta występują utrudnienia w ruchu. Tramwaje linii 3 kierowane objazdem od Piotrkowska/Centrum ulicami Mickiewicza, Piłsudskiego, Kilińskiego, Przybyszewskiego i dalej po swojej trasie. Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą od pl. Niepodległości po trasie linii 3 do Przybyszewskiego/Rydza.
Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/komunikacj ... ,11541162/
Od godziny 14:45 do 18:00 trwała przerwa w kursowaniu tramwaju na Piotrkowskiej przy placu Reymonta w kierunku do Mickiewicza (usuwanie wykolejonego składu z torowiska).
Tramwaje linii 2, 6, 11, 16, 16A kierowane objazdem.
Od placu Niepodległości i Ronda Lotników przez aleje Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, zachodnia i dalej po swoich trasach.
Kierowanie tylko w podanym kierunku jazdy. Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.
Ruch zostanie wznowiony za zgodą służb miejskich.

Od godziny 14:41 do 16:15 trwała przerwa w kursowaniu tramwaju na Kilińskiego przy Broniewskiego w kierunku do Dąbrowskiego.
Tramwaje linii 1 kierowane objazdem.
Linia 1 skierowana od Kilińskiego -Przybyszewskiego przez Przybyszewskiego do pętli Lodowa.
Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.
Ruch zostanie wznowiony za zgodą służb miejskich.
Ostatnio zmieniony pn 18:55, 05 gru 2016 przez eDragon55, łącznie zmieniany 3 razy.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: kuba_łódź »

Ostro :P Swoją drogą pechowy ten skład 1001+1002 - trochę ponad rok temu też brał udział w kolizji.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: eDragon55 »

Dziś w utrudnieniach na stronie MPK Łódź pojawiła się ciekawa informacja dla linii 1, 2, 3, 6, 11, 16, 16A niby wszystko ok ale gdzie jest skrzyżowanie Kościuszki i Śmigłego-Rydza :D ?
MPK Łódź pisze:Zatrzymanie ruchu tramwajów na ul.Kościuszki przy al. Śm. Rydza w kierunku do ul. Piotrkowskiej
Obrazek
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Josek102 »

Dziś po 11 na Zabiencu 16 i 11 Citek
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: eDragon55 »

Josek102 pisze:Dziś po 11 na Zabiencu 16 i 11 Citek
Dziś był wypadek na Zgierskiej przy Biegańskiego, więc tramwaje linii 11, 16/16A można było spotkać na Żabieńcu, a linie 4 i 46 na Wycieczkowej.

Z samego rana był wypadek na rondzie Insurekcji Kościuszkowskiej, więc linie 1 i 7 jeździły zmienionymi trasami.
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Josek102 »

Dzięki Dragon
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Mat »

Podobno w Gadce Starej, na krańcówce, wpadł do rowu przegub. Z tego co słyszałem autobus jest poważnie uszkodzony, musiała interweniować straż pożarna przy wydobyciu go z rowu. Akcja trwała kilka godzin. Ruch autobusów był kilka razy kompletnie zatrzymany w tym miejscu, a i chyba ruch samochodów jest poważnie spowolniony. W okresie zatrzymań ruchu autobusy linii 50 i 50A były kierowane do krańcówki Chocianowice-Ikea. 70B chyba zawracało na wiadukcie.
Mateusz

EA-1 8-)
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: pawlak »

Mat pisze:Podobno w Gadce Starej, na krańcówce, wpadł do rowu przegub. Z tego co słyszałem autobus jest poważnie uszkodzony, musiała interweniować straż pożarna przy wydobyciu go z rowu. Akcja trwała kilka godzin. Ruch autobusów był kilka razy kompletnie zatrzymany w tym miejscu, a i chyba ruch samochodów jest poważnie spowolniony. W okresie zatrzymań ruchu autobusy linii 50 i 50A były kierowane do krańcówki Chocianowice-Ikea. 70B chyba zawracało na wiadukcie.
70B do Rzgowa.
https://www.radiolodz.pl/posts/31718-au ... ie-do-rowu
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: mateeusz »

A dokładnie 2094.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Kpc21 »

Coś się musi dziać na trasie 10 bo jeździ na Radiostację.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Kuba »

Było jakieś zatrzymanie na Widzew Stadion. Chyba już ruszyli. Czas zatrzymania ok. 2-3 godz. 10 jeździła do zaj. Telefoniczna, a 4, 8, 9, 9A przez Smiglego-Rydza, Przybyszewskiego.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Kpc21 »

Z autobusami też się dziwne rzeczy dzieją. Przystanek Fabryczna/Przędzalniana. Za minutę powinno być 77, za jakieś 10 minut 55. Sprawdzam OSSR, najbliższy autobus za 25 minut. Zaczynam więc iść Przędzalnianą na tramwaj. I co widzę? Jadące od Piłsudskiego 77 z kierunkiem Rembielińskiego. Szybko pobiegłem z powrotem na przystanek i wsiadłem. Autobus jechał pusty.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: pawlak »

Warto wspomnieć o innych zatrzymaniach w dniu dzisiejszym :D Mniej więcej w kolejności:

Zgierz przy 1 maja
Zgierska - Bałucki Rynek
Legionów (bodajże przy Mielczarskiego)
Radiostacja
Rokicińska - Maszynowa a trochę później Widzew Stadion
Warszawska - Kasztelańska a trochę później pętla Wycieczkowa
Tramwajowa
Zielona - Gdańska
Pabianice 2x
Śmigłego-Rydza - Milionowa
Śmigłego-Rydza - Piłsudskiego
Znów Rokicińska - Maszynowa
Kilińskiego - Tuwima
Kilińskiego - Piłsudskiego
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Josek102 »

Rano podobno 8 i 5 nie jezdziły na Chochoła bo wtpadek był.Tylko nie wiem czy tramwajowy czy samochodowy czy inny
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: pawlak »

Josek102 pisze:Rano podobno 8 i 5 nie jezdziły na Chochoła bo wtpadek był.Tylko nie wiem czy tramwajowy czy samochodowy czy inny
A właśnie, zapomniałem: Aleksandrowska - Lechicka. Auto w torowisku.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Kpc21 »

Co się dzieje na pętli Radiostacja, że rzekomo z powodu zatrzymania na niej 12A jest wydłużone na Telefoniczną?

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że tak jest od rana - i ta zmiana nadal obowiązuje.

Jeszcze były zatrzymania ruchu kolejowego. Najpierw, rano, łącznica z Kaliskiego w kierunku Chojen, a potem doszedł do tego w zasadzie cały Kaliski, a nawet Żabieniec.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ