Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
citaro
Czasem wpada
Posty: 54
Rejestracja: wt 21:18, 14 lis 2006

Post autor: citaro »

Dzis o 8.20 tramwaj linii 5. połamał pantograf skrecając z Legionów w Zachodnią. Nie pamiętam nr taborowego.
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

mig pisze:Citki widziałeś czy tylko bulwy?
Widziałem citka.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Info sprzed kilku minut z Radia Łódź:

Na rogu Wojska Polskiego i al. Chryzantem (czyli tuż przed Strykowską) doszło do wypadku samochodowego (konkretów nie znam).
W związku z tym linia 6 kursuje objazdem. Do: Franciszkańskiej/Wojska Polskiego bez zmian, a dalej: Wojska Polskiego, Zgierską do pętli Julianów. Na trasie do pętli Stykowska kursują autobusy zastępcze.
Tyle powiedzieli w radiu. Jeśli ktoś ma blisko i pozna szczegóły to niech napisze. Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Jeżeli nadal trwa to zaraz tam będe bo na uczelnie ide i jade 57 Obrazek Z Marysińskiej na Plac więc jak będzie to odnajde i fotki zrobie Obrazek
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Szauter - zastanów się, bo znowu będzie na Ciebie, że gdzie jesteś Ty tam wypadek. Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Na Julianów już lepiej pojechać.
Piter86etm
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn 17:21, 14 sie 2006
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: Piter86etm »

Dziś około godziny 16 miało miejsce zatrzymanie na ul. Piotrkowskiej w kierunku północnym. Nie znam dokładnej godziny zdarzenia. Działo się to na skrzyżowaniu z ulicą Czerowną. Prawdopodobnie doszło do potrącenia pieszego wysiadającego z tramwaju - na jezdni lezało rozbite szkło. Na miejscu NR, policja i ambulans sanitarny. O godzinie 16:05 tarmwaje jadąca na północ zaczęły ruszać. Kolejka tramwaów sięgała Placu Reymonta.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

ok. 14.20 na ul. Pomorskiej widziano skład 1568+7 z awarią holowany/spychany przez 803ję z 43bis w obstawie samochodu technicznego w stronę pl. Wolności. Info od kolegi.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Około 18.30 na Narutowicza przy Placu Dąbrowskiego (kier. Zachodnia) widziałem dosyć duże zatrzymanie. Więcej nie wiem, bo dobiegałem do '13'. Prawdopodobnie został zablokowany skręt z Narutowicza w POW i 57 dojeżdzało do Składowej przez Knychalskiego. 12 ze Stoków jeździły przez Kopcińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza; 1 przez Kopcińskiego, Rydza, Dąbrowskiego; 5 pewnie podobnie jak '1'.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ciekawe, gdzie 1 zawracała.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Widziałem ją jeszcze na Rydza, a z Dąbrowskiego to strzeliłem, bo jest łuk. Jeśli jest też łuk z Dąbrowskiego w Kilińskiego w kier. południowym to wszystko jasne. Jeśli nie to głowy nie dam, ale widziałem na Rondzie Broniewskiego chyba ten sam skład '1' jadący na Śląską.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

SEC pisze:Jeśli jest też łuk z Dąbrowskiego w Kilińskiego w kier. południowym to wszystko jasne.
No tego łuku własnie nie ma :P Jadac Kopcinskiego nie dostaniesz sie na Chojny, chyba, że przez Puszkina lub z zawracaniem na Lodowej :)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

rkplodz pisze:ok. 14.20 na ul. Pomorskiej widziano skład 1568+7 z awarią holowany/spychany przez 803ję z 43bis w obstawie samochodu technicznego w stronę pl. Wolności. Info od kolegi.

Tu trochę błędów, ale takie info dostałem. Szauter na galerii wyprostował :)
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Dzisiaj około godziny 11.20 nastąpiło zatrzymanie tramwaju linii 13, skład 2396-2397 na przystanku przy Zbiorczej, jadący w stronę Szczecińskiej. Za nim stała bulwa na 14 i Elin na 7 plus te co nadjechały później.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Dzisiaj o 17:45 zobaczyłem jak kończono łączyć składy 3264+3265 z 3339+3342 na placu Niepodległości na torze, z którego kiedyś odjeżdżała Linia 41. Pięć minut później czteroskład zjechał do Chocianowic. Nie wiem, co było przyczyną awarii.

Mniej więcej w tym samym czasie przyjechał skład 3025+3026 na Linii 6 z Chocianowic na plac Niepodległości. Wjechał na tor, ma którym kiedyś zatrzymała 41, aby pasażerowie wysiedli. 6 dalej pomkneła na Kurczaki. Ten skład wyjechał zastępując uszkodzony.
Piter86etm
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn 17:21, 14 sie 2006
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: Piter86etm »

Widziałem jak zdefektowany skład był spychany na Plac Niepodległośco o godzinie 15:55, nie pamietam numerów ale to chyba ten sam.

Dzisiaj na Piotrkowskiej (między Czerwoną a Radwańską) około 16:45 nastąpił zanik napięcia. Na miejsce przyjechał samochód wieżowy ZTiŚ. Panowie monterzy pomajstrowali trochę przy słupie po czym o godzinie 17:05 napięcie powróciło.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Piter86etm pisze:(...) samochód wieżowy ZTiŚ.
Czy mógłbym prosić o rozwinięcie tego akronimu? ;)
Piter86etm
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn 17:21, 14 sie 2006
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: Piter86etm »

Pisząc "samochód wieżowy ZTiŚ" miałem na myśli coś takiego
http://gtlodz.eu/details.php?image_id=1795
Nordland
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: ndz 14:20, 09 paź 2005
Lokalizacja: Znienacka

Post autor: Nordland »

Ok. godziny 15:40 na skrzyżowaniu Kilińskiego/Przybyszewskiego zdefektował skład 1720+1721, brygada linii 3. Został zepchnięty przez skład 2288+2289 (linia 5). W zatrzymaniu utknęło sporo składów.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Około 16 na plac Niepodległości od strony pl.Reymonta wjechał czwórskład #1720+1721 ('3') i pchacz z '5'. Piątka po manewrach wróciła na trasę. Parę minut później z Kurczaków na plac wepchnięty został #3339+3342 również przez piątkę, która po jakimś czasie wróciła na Kurczaki.
Czyli na sąsiednich torach: miejskim i podmiejskim stały dwie 805-tki.

Siedziałem w tym czasie przy pętli i obserwowałem widowisko. W międzyczasie nadjechał różowy M-B Sprinter i rozpoczęła się naprawa składu z Telefki. Plac został nieco zapchany piątkami (które wydostały się z zatrzymania na Przybyszewskiego) i inne pociągi. Momentami na podjechanie na przystanek czekały cztery składy.

Wtem o 17 słyszę z radiotelefonu, że na Piotrkowskiej brak prądu. W te pędy ku Katedrze. W zatrzymaniu utknęło 16 tramwajów, a na przystankach kupa luda miała "Dzień pieszego pasażera". Zdążyłem szybkim krokiem dojść do Radwańskiej i nadjechał #2488 bez tablic. Zatrzymał się na przystanku tramwajowym, czym sporą grupę ludzi zrobił w konia, bo skoro nie mogli jechać tramwajem, to czekali na '95'.

Dojechałem nim aż do Struga i było to niemałe zaskoczenie, bo tramwaje wróciły od Mickiewicza, więc autobus mógł spokojnie zawrócić wcześniej. Zresztą nie tylko ja byłem zdziwiony, tyle że u niektórych alkohol niepotrzebnie to zdziwenie spotęgował i zaczęli się awanturować. Ciężkie jest życie kierowcy, który musiał prostakom tłumaczyć. Wóz skręcił w Struga, przez Wólczańską do Zamenhofa i z powrotem na plac. W międzyczasie przywrócono zasilanie. Prowadzący wysadził nas na parkingu pod Uniwersalem, bo już trochę biedaczek zgłupiał. Na krańcówce około 17.30 stało w sumie pięć składów różnych linii, które wstrzymano, by nie robiły korka na Kilińskiego. Ciekawy widok i jakże piękny w zestawieniu z kwitnącym głogiem.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ