Płonący autobus

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Płonący autobus

Post autor: morton »

Express Ilustrowany pisze:Kłęby dymu i języki ognia buchnęły nagle z tylnej części autobusu linii 52. Na szczęście kierowca chwilę wcześniej dostrzegł, że z hamulcami jelcza dzieje się coś niedobrego i wysadził pasażerów. Sam w ostatniej chwili uciekł z płonącego autobusu. Do pożaru doszło w niedzielę wieczorem, ale MPK próbowało ukryć ten fakt. Kiedy wczoraj pytaliśmy o zdarzenie, w MPK mówiono nam o... zadymieniu. Strażacy twierdzą, że było groźnie.
Obrazek
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Czepiasz się Obrazek To pewnie nie ten Obrazek BTW: Krótki na 52 - to chyba ciekawostka, co prawda mieszkam daleko od trasy 52 i może z raz jechałem, ale zawsze mi się z długimi autami kojarzyła.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie czepiam się. Nie napisałem swojego komentarza na ten temat. Wg mnie to EI się znow czepia. Ja wam tylko przedstawiłem newsa Obrazek
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

EI jak zwykle sieje panikę i tworzy horrory Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Jak myślicie naprawią 2252(bo to chyba on jest na zdjeciu) ? W zeszłym roku przyszło 19 nowych autobusów, w tym ma przyjsc 69, razem 88. Przy dośc małej liczbie kasacji chyba nie beda go juz naprawiac Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

teufel pisze:Czepiasz się ;) To pewnie nie ten ;) BTW: Krótki na 52 - to chyba ciekawostka, co prawda mieszkam daleko od trasy 52 i może z raz jechałem, ale zawsze mi się z długimi autami kojarzyła.

Oj chyba nie ciekawostka. Ostatnio sie zajelczyła 25xx (choć też mieszkam daleko od niej). Ale chyba zawsze tak było, kiedyś (z 6-8 lat temu) jak 52 jeździło jeszcze na barlicki to widziałem je często czekając na 99 przy mojej szkole i królowały na niej migi.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Krotkie na 52 to juz bardziej regula niz wyjatek.
krzysiek79

Post autor: krzysiek79 »

Od kiedy tylko pamietam na linii 52 krolowaly Jelcze zwlaszcza w latach 80-tych.Poczatkowo Berliety PR 110 U z Kraszewskiego-do ok.1989r.a pozniej M-11.No ale ikarusy takze jedzily,i do dzis rowniez jezdza wraz z nowa generacja Jelczy.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://bi.gazeta.pl/im/5/4089/m4089855.gif[/img] pisze:PKS spłonął na drodze. 20 osób ewakuowanych

Pojazd z 20 osobami zapalił się ok. godz. 6.25 na ul. Brzezińskiej. Podróżnych udało się ewakuować. Autobus należący do PKS Skierniewice spalił się doszczętnie


Strażacy sygnał o palącym się autobusie dostali o godz. 6.28. Na miejsce natychmiast wysłano dwa wozy. - Gdy przyjechaliśmy na miejsce cały był już w ogniu - opowiada Artur Michalak, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Kierowca, gdy zobaczył, że z pojazdem dzieje się coś nie tak, zatrzymał się i ewakuował wszystkich podróżnych. - Dzięki temu nikomu nic się nie stało - mówią strażacy.

Akcja gaśnicza trwała do godz. 8. Z dwóch węży gaszono pojazd specjalną pianą. Nie wiadomo na razie, co było przyczyną pożaru.

- Ogień pojawił się w silniku z tyłu autobusu - relacjonuje kierowca. - Potem po przewodzie paliwowym dostał się do baku i wtedy cały autobus się zajął. Miałem dwie gaśnice i może bym ugasił pożar, gdyby nie to, że jedna nie zadziałała. Potem sprawy potoczyły się już bardzo szybko. Cały autobus stanął w płomieniach.

Ruch na ul. Brzezińskiej (naprzeciwko centrum handlowego M1, w kierunku Warszawy) był wstrzymany. Samochody mijały odcinek jezdni na której stoi wrak przejeżdżając przez stację benzynową.

Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/50/71/4a92b8c5223f5_z.jpg[/img] pisze:Pożar autobusu linii 57

Przed godz. 12 przy lewym przednim kole autobusu linii 57, jadącego ul. Wólczańską w kierunku centrum, pojawił się ogień.


- Czułem, że zaczęło ściągać pojazd na lewą stronę - mówi Marian Kusiak, kierowca pechowego volvo. - Zjechałem do zatoki na przystanku przy ul. Czerwonej, poprosiłem pasażerów, żeby wysiedli, wziąłem gaśnicę i stłumiłem płomienie.

Obrazek
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

[url][/url] pisze: Łódź: pożar autobusu MPK i osobowej hondy


(Ad.)

2011-08-29 09:03:16, aktualizacja: 2011-08-29 09:03:16

Autobus łódzkiego MPK oraz osobową hondę gasili w nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy. W obu wypadkach obyło się bez poszkodowanych.
Pożar w autobusie nocnym N1 wybuchł około 23:00. Autobus zatrzymał się u zbiegu Zachodniej i Próchnika. Ogień pojawił się w komorze silnika. Strażacy podkreślają, że z ogniem uporał się sam kierowca, ich pozostało jedynie zabezpieczenie uszkodzonego pojazdu. Autobus odholowany został do zajezdni.

Źródło
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 4 razy.
estimate85
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: sob 13:40, 29 mar 2008

Post autor: estimate85 »

Co się spaliło tym razem?
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

[img]http://bi.gazeta.pl/im/5/4089/m4089855.gif[/img] pisze:Zapalił się stojący przy ul. Armii Krajowej autobus

rd
21.10.2011 aktualizacja: 2011-10-21 07:46

Kilkanaście minut przed godziną pierwszą w nocy strażacy dostali sygnał o płonącym autobusie przy skrzyżowaniu Armii Krajowej i Kostki-Napierskiego.

Na miejsce wysłano trzy wozy strażackie z dziewięcioma strażakami. W pojeździ zapaliła się komora silnika. - Było to najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej - mówi dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 3 razy.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Wg komentarzy jakiś prywatny. Czy liniowy, czy przewoźnika obsługującego tylko wynajmy, nie wiadomo. I nie wiadomo, czy był na linii/wynajmie, czy po prostu stał.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

Stał tam zawsze autobus Kris-Tour (jakiś podmiejski Man SÜ242, albo MB O407). Zresztą dawno nie partrzyłem co tam aktualnie stoi (to może spalił się jakiś inny autobus, ale na 100% przewoźnika Kris-Tour).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 3 razy.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

To była Setra Kris-Toura #ELW 91RM.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Według doniesień użytkowników lokalnego portalu internetowego, w rejonie Strykowa pali(ł) się autobus PKS marki Jelcz barwy żołtej.

Najprawdopodobniej jakaś PR-a z PKS Płock, bo PKS Łódź nie posiada Jelczy, a z PKS Skierniewice nie spotkałem nigdy Jelcza na tej trasie.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 2 razy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
bartoszek333
Niemowa
Posty: 5
Rejestracja: pt 11:39, 26 paź 2012

Post autor: bartoszek333 »

Kpc21 pisze:Według doniesień użytkowników lokalnego portalu internetowego, w rejonie Strykowa pali(ł) się autobus PKS marki Jelcz barwy żołtej.

Najprawdopodobniej jakaś PR-a z PKS Płock, bo PKS Łódź nie posiada Jelczy, a z PKS Skierniewice nie spotkałem nigdy Jelcza na tej trasie.
Chyba to widziałem, jak niedaleko tam przejezdzalem
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

Zwarcie instalacji elektrycznej najprawdopodobniej było przyczyną pożaru autobusu linii 92. Na szczęście nikomu nic się nie stało choć straty są duże

W sobotę po południu w autobusie linii 92 jadącym w stronę Wiśniowej Góry zapalił się silnik. Zanim pożar opanował całą komorę silnika wszyscy pasażerowie i kierowca zdążyli opuścić pojazd. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej. Ogień udało się opanować dzięki czemu zniszczona jest tylko komora silnika i kawałek podłogi.

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,13302985,Pozar_autobusu_na_ul__Kolumny__Winna_instalacja.html
anubis
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wt 14:38, 13 kwie 2010

Post autor: anubis »

domino pisze: W sobotę po południu w autobusie linii 92 jadącym w stronę Wiśniowej Góry zapalił się silnik.

Raczej w kierunku Stróży :), 92 nie jeździ do Wiśniowej Góry (Ludwikowa) po przedłużeniu 82.
ODPOWIEDZ