Wykolejenia

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Dzisiaj jakoś ok. godz. 9 na Zachodniej tuż za Limanowskiego (w stronę Radogoszcza) doszło do wykolejenia (tak mi się wydaje, gdyż obok stał dźwig MPK), niestety nie dojrzałem ani numeru linii ani numerów wagonów. Uruchumiono KZ, a 3 i 11 jeździły objazdem przez plac Wolności, Nowomiejską i Zgierską.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Dzisiaj po godzinie 18:00 wyjechałem z domu w kierunku 'mojego' przystanku - Pabianice-Tkacka (mijanka).
Moją uwagę przyciągnął nieco dziwny widok - tramwaj stojący bardziej prostopadle, niż równolegle do ulicy Łaskiej, na dodatek w miejscu, gdzie go nie powinno być...
Po krótkim śledztwie, okazało się iż był to efekt zaśnieżonej zwrotnicy - pierwszy wózek wagonu prowadzącego pojechał prawidłowo, ale drugi postanowił go wyprzedzić, w efekcie cały pojazd szlag trafił Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Dziś (1.03.2007) ok godziny 11 wykoleił się skład obsługujący linie 2. Wykolejenie nastąpiło na zwrotnicy zjazdowej z Dąbrowskiego w ul. Rzgowska w kierunku centrum. Tramwaj przejechał jeszcze ok 150 m zanim został zatrzymany. Więcej informacji i fotki na fotogalerii kmlodz.eu Obrazek
Nordland
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: ndz 14:20, 09 paź 2005
Lokalizacja: Znienacka

Post autor: Nordland »

Wczoraj (10 marca) na skrzyżowaniu Kilińskiego/Przybyszewskiego (dosłownie pod moim domem) ok. godziny 16 wykoleił się tramwaj linii 6 (przyczyna objazdu nieznana), skręcający w ul. Przybyszewskiego w kierunku pl. Reymonta. Z tego co zaobserwowałem wykolejeniu uległ pierwszy wózek drugiego wagonu. Był to skład 1401+1551. Na miejsce przyjechały dwa dźwigi tramwajowe. Więcej szczegółów nie znam, mam lekkie zapalenie oskrzeli więc siedzę w domu, w związku z czym nie robiłem zdjęć, a jedynie obserwowałem to zdarzenie z okien klatki schodowej.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

GW pisze: Awaria tramwajów na Teofilowie
anpio
2007-04-24, ostatnia aktualizacja 2007-04-24 19:07
Pecha łodzianie, którzy chcą po pracy wrócić do domu na Teofilów. O godz. 15 wykoleił się tam tramwaj i nie wiadomo kiedy uda się naprawić torowisko.
- Motorniczy linii 8 jadąc Aleksandrowską zauważył, że torowisko przed nim jest wyszczerbione. Zaczął hamować, ale niestety było za późno i tramwaj częściowo się wykoleił - mówi Bogumił Makowski, rzecznik MPK. Techinocy miejskiego przewoźnika dokonali doraźnych napraw, ale okazało się, że trzeba wymienić jeszcze co najmniej kilka metrów szyn. Dlatego też komunikacja tramwajowa dojeżdża jedynie do Żabieńca (w tym miejscu można się przesiadać do autobusów zastępczych). - Bardzo nam przykro, że do awarii doszło akurat w godzinach szczytu. Niestety nie jesteśmy teraz w stanie przewidzieć jak długo zajmie nam naprawa torowiska - dodaje Makowski
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

GW pisze:Techinocy miejskiego przewoźnika

To chyba jakas nowa profesja :)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

W poniedziałek pomyślałem sobie tak: pojadę na Północną i zobaczę co tam w tym budynku robią. Pojechałem, nie zagrzałem chyba 2 minut jak widzę TP-owską parówę #8 ze złamanym patykiem pchaną przez 1716-1717 w kierunku Północnej.Całość eskortował NR. Trójskład podjechał na pętlę, odczepiono przeguba, 1716-1717 wycofał i zaczął przejeżdżać na sąsiedni tor aż tu nagle wykoleił się drugim wózkiem w I wagonie. Motorowi próbowali jeszcze cofnąć, myśleli że jeszcze wskoczy na tor, ale bez dźwigu się nie obyło. Techniczni przyjechali o dziwo dość szybko. Wagon wstawiono na tory, wymieniono sprężyne w zwrotce, a po przeguba przyjechał wagon TP#4 i zabrał na Brus.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Dziennik Łódzki pisze:W sobotę ok. godz. 14.25 na rondzie Lotników Lwowskich wykoleił się tramwaj linii 11. Na szczęście nikt z pasażerów nie ucierpiał. Przerwa w ruchu trwała godzinę. MPK uruchomiło komunikację zastępczą.
Nihil novi...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

O 16.20 wyszedłem na dwójkę, a tam po drugiej stronie niezłe wytramwajenie. 3901+3900 wywaliło z torów drugim wózkiem drugiego wagonu (obsł. linii 5). W zatrzymaniu utkwiło się także 3920+3921, także z piątki.
Wszystko działo się na ul. Limanowskiego przy ul. Wrocławskiej.
KZ obsługiwały m. in. 3865, 2614, 2686. Dwójka skręca w lewo w ul. Legionów jadąc w kier. Teofilowa, dalej Legionów-al.Włókniarzy - Limanowskiego i na swoją trasę (info od motorowego), 5 nei mam pojęcia. KZ też dokładnie nie wiem którędy, ale pojawia się już przy Zachodnia/Legionów. Jak wracałem do domu o 17.30 to kończyli go wkolejać, wróciłem tylko do domu wziąć aparat i zrobić jakieś fotki, ale jak wróciłem po 10 minutach to po zatrzymaniu było Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ciekaw jestem trasy piątki.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

jeśli jeździłaby takim samym objazdem to:

Koziny - Srebrzyńska - Cmentarna - Legionów - pl. Wolności - Legionów - al. Włókniarzy - Limanowskiego - Aleksandrowska - Szczecińska

ObrazekObrazekObrazek
Też jestem ciekaw jak ją puścili. Pewnie na Julianów. Akurat, bo dwie brygady uciekły w zatrzymanie, więc skrócenie trasy się przydało. Ale to tylko domysły.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Ok 16:20 na Julianowie stały jeden skład "5" i jeden "2".
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Dzisiaj ok 7:30 jakiś kanciak prawdopodobnie wytramwaił się w okolicach przystanku Zgierska/Brzoskwiniowa w stronę miasta, oczywiście.
Szczegółów nie znam, bo czekałem na swoim przystanku na Jesionowej i obserwowałem z daleka. Po ok. 20 minutach widziany 3295 jako zastępczy, zdążyłem jednak dojść do Sikorskiego i wsiąść w 59. 4,11 tradycyjnie zawracały na Julianowie, 46 jechało normalnie do Ozorkowa.

Pora i kierunek były znakomite, żebyście tylko widzieli te tłumy ludzi z Radogoszcza spieszących się do szkół i pracy Obrazek
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Express Ilustrowany pisze:Wczoraj o godzinie 10.15 na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Legionów z szyn wypadł podmiejski tramwaj linii 43.40 minut trwała przerwa w ruchu. Natomiast o godz. 14 przy ul. Wojska Polskiego wykoleił się tramwaj linii 6. Ruch wstrzymano na 20 minut. W obydwu przypadkach uruchomiono autobusy komunikacji zastępczej.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Tak myślałem że cos sie wysypało na tym skrzyżowaniu bo na Pl. Dąbrowskiego jak stał techniczny było słychać że autobusy linii 59,78,96,95,99 maja jeździc objazdami ze względu na zablokowany przejazd. Właśnie pierwsza mysl jaka mi się nasuneła to wykolejenie ale myślałem że może to 15 lub 5 bo 43 to już bardziej szkoda Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Ten podmiejski to był TP#9, wypadł dwoma wózkami skręcając z Legionów w lewo w Zachodnią. Ruch przywrócono o 11:05.
esperal
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: pt 16:27, 16 lut 2007
Lokalizacja: Konstantynów

Post autor: esperal »

Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Dzisiaj o 16:35 usłyszałem jadąc 6 komunikat dla tramwajarzy, że wykoleił się tramwaj na Legionów przy Ogrodowej.

Co ciekawe 6 puszczono objzdem: Wojska Polskiego, Zgierską na Julianów, gdzie zawracały, Zgierską, Nowomiejską, Plac wolności, Legionów, i dalej właściwą trasą. Zmiana trasy obowiązywała komunikację poruszającą się z północy na południe.

11, 3, 2, 5 puszczono Nowomiejską.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

I komu przeszkadzały łuki na pl. Kościelnym...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

No Panu Henrykowi Obrazek
Zablokowany