Wykolejenia

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Piter86etm
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn 17:21, 14 sie 2006
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: Piter86etm »

SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ładnie zarzuciło.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Jak jeździło '72', widziałem, jak się tam jakieś Citaro przedzierało?

Przydałby się tu remont. Łatwo tu zorganizować objazdy w razie takich hec, ale w bezpośrednim sąsiedztwie zajezdni chyba jednak warto mieć dobre rozjazdy.
Piter86etm
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn 17:21, 14 sie 2006
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: Piter86etm »

Nie zwróciłem uwagi na kursowanie atuobusów.
Zastanwaia mnie natomiast czas po jakim przekierowano tramwaje. Sytuacja była jasna - szybko się tego nie dało sprzątnąć. Można było bez specjalnego namysłu puścić tramwaje objazdami. Jak widać w zatrzymaniu na Dąbrowskiego stały 3 dwójki. Jeśli wykolejenie zdarzyło się tuż przed tą pierwszą to ostatnia dojechała jakieś 15 minut później. Biorąc pod uwagę fakt, że od Kilińskiego do Rzgowskiej jedzie się
2-3 minuty spokojnie można było zmniejszyć długość zatrzymania.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Całkiem ładne zamieszanie na remontowanym odcinku Mickiewicza. Nasz człowiek tam jest, foty będą.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Zatrzymanie nadal trwa! Duże tłumy przy Kaliskim i na Aleksandrowskiej czekające na ósemkę. KZ w relacji Central - Kaliski obsługują Volvo B10L i Mercedes #1561. Może coś jeszcze - nie zauważyłem. Tramwaje linii 8 i 10 kursują przez Kościuszki, Zieloną, Gdańską, Kopernika.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

... i do tego część ósemek (widziałem trzy) zawraca na Żabieńcu. Nei wiem, może żeby odrobić brak tych co utknęły?

PS. Zgadnijcie co to za nasz człowiek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Nie trudno się domyślić Obrazek
Dziad jeden, no - może w końcu go wytrzęsło i poobijało to zmieni swoje hobby Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

ja z przerażeniem stwierdzam, że oddaje mi część swoich mocy, ostatnio nie ma dnia żeby coś się nie zepsuło w mojej obecności.Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Heh - to może jakaś kumulacja.

No poobijany niech tu się przyzna czym jechał i co spowodował? Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

A przyznam się przyznam. jechałem o godzinie 10 linią 8 skład 1720+1721 no i na zwrotnicy mijankowej wykoleił się i przodem uderzył w słup. Troszke mnie sponiewierało w środku ale bardziej latający ludzie niz cos innego bo się mocno trzymałem Obrazek Ogólnie powiem tak. Było to lepsze niż przejażdżka na kolejce górskiej. A tak na serio to było straszne Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Jedno pytanko: czy w wyniku zdarzenia byli jacyś ranni? bo Szauter opisuje w galerii zdjęcia jako wypadek, co sugeruje, że komuś była potrzebna pomoc medyczna.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Chyba z 2 babcie lub 3 narzeka ły że je coś tam boli.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Wiesz, jeśli nie było karetki, to nie był to wypadek. Nie siej zamętu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Sam siejesz zamęt. Zdjęcia ze "zdarzeń" opisujemy w galerii jako wypadek (w kluczowych) i już. Tak ma być i nie ma to nic wspólnego z oficjalną terminologią.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

A to przepraszam.
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

Na skrzyżowaniu Zachodniej i Ogrodowej znowu widać ładne, świeże ślady podróży wózka kilkanaście centymetrów od torowiska - chyba motorowy nie zauważył przy skręcaniu z Zachodniej w prawo, w Ogrodową, że coś się stało, bo rysa ma dobre kilka metrów.

Nie wiem kiedy to się stało, ani jaki skład zajmował się rysunkami na asfalcie i kostce - rysę widziałem dzisiaj rano, wczoraj około 17 w pobliżu stało pogotowie sieciowe, więc pewnie wczoraj...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Na Dolnej wykoleił się tramwaj
Tramwaj linii 46 wypadł wczoraj z szyn na ulicy Dolnej przed Łagiewnicką. Przerwa w ruchu trwała od godz. 16.05 do 17.15. Uruchomiono komunikację zastępczą.
http://lodz.naszemiasto.wp.pl/wydarzenia/747941.html
Od siebie dodam że wykolejenie miało miejsce na wysokości przejścia dla pieszych w okolicach Kościoła na Dolnej bo wracając z miasta 11 widziałem ślady opon które zostawił dźwig :twisted:
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ciekawe czy to był GT8 czy 803N?
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Nie weim jaki. Ale dziś znów wykolejenie tym razem skręcająca 15 z Zachodniej w Północną w kierunku Telefonicznej. Wykoleiła sie około godziny 14.20 (dźwig przybył po ok 20 minutach) a po godzinie 15 rozpoczeli ustawianie na szynach. Wykolejeniu uległ 2 wózek pierszego wagonu i pierwszy wózek drugiego wagonu tak że tramwaj wygieło w litere V stając praie że na lewoskręcie z Północnej w Zachodnią (dla samochodów). Linie 15 po części skierowano do Placu Wolności a po części przez Zieloną do Telefonicznej. Linia 43 też przez Zielona w obu kierunkach. Jeden z wagonów lini 43 chyba pognał na Warszawską ale nie jestem pewien na 100% bo jechałem 46 i wydawało mi sie że cos z TP śmigneło obok mnie na wysokości Manufaktury.
Zablokowany