Wykolejenia

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

O godzinie 9.16 podano komunikat o wykolejeniu składu tramwajowego na zajezdni Chocianowice. Do blokady przejazdu nie doszło - pojazdy lini ŁTR zawracają przez tor 6.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Ksawerów - wykolejenie drugim wagonem, ścięty słup.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Nie Ksawerów, a Łódź. Tuż za przystankiem Mierzejowa patrząc w stronę Pabianic.

Wykolejony skład
http://priv.gtlodz.eu/img7791.htm

Komunikacja zastępcza
http://gtlodz.eu/img15614.htm

Komplikacje na Chocianowicach
http://priv.gtlodz.eu/img7792.htm
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Powtórka - na Choćki-Mały Skręt znów wyskoczył z szyn tramwaj...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Nie powtórka bo teraz w przeciwnym kierunku;] Wykoleił się drugi wagon bulwy nr. 3906+3907. Przy okazji otarł się bokiem o słup tak wnioskuje po śladach bo dotarłem na miejsce już po jego wkolejeniu. Zdarzenie miało miejsce ok 200 m za Małym Skrętem w kierunku do Chocianowic. Komunikacja zastępcza jeździła na trasie Choćki - Duży Skręt a na odcinku Duzy Skręt - Wiejska jeździły 2 brygady P. W zatrzymaniu nic nie utkneło bo 4 brygada akurat była na terenie zajezdni bądź pojechała do Pabianic i w 3 brygady jeździli Nie jestem tego pewien.
lipton
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: wt 22:50, 15 sty 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lipton »

klocu pisze:O godzinie 9.16 podano komunikat o wykolejeniu składu tramwajowego na zajezdni Chocianowice. Do blokady przejazdu nie doszło - pojazdy lini ŁTR zawracają przez tor 6.
Zajezdni czy pętli?
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

Wczoraj (25.10.2008) około 21 Kilińskiego w kierunku zajezdni przejechał bardzo wolno skład 2238+2239 w asyście dźwigu. Tak więc wracał po jakimś wytramwajeniu, ale co, gdzie, dlaczego - tego nie wiem :)
lipton
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: wt 22:50, 15 sty 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lipton »

Jakub Dombrowski pisze:Wczoraj (25.10.2008) około 21 Kilińskiego w kierunku zajezdni przejechał bardzo wolno skład 2238+2239 w asyście dźwigu. Tak więc wracał po jakimś wytramwajeniu, ale co, gdzie, dlaczego - tego nie wiem :)
Niekoniecznie, mógł mieć urwany np. wał Cardana...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Przed godz. 18. na Pabianickiej przed rondem Lotników w kier. centrum, tylnym wózkiem wykoleił się wagon MKT#15. Ok. 18.15 był już dźwig. W zatrzymaniu utknęły kolejno: 1854, 1860, MKT#22, 1851.

Około 19.30 PESY wyrównywały opóźnienia (ulicą Zachodnią w kier. Chocianowic jechał wagon z napisem "awaria").

Jak na niedzielę to duży bałagn z 16 i 16A (jak zwykle...). W krótkich odstępach czasowych jechały 16, 16A, 16. Na trasie tych linii nie było zatrzymania.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Przed 18 wykolejenie na skrzyżowaniu Narutowicza x Piotrkowska x Zielona. Jadący w kierunku wschodnim skład wykoleił się pierwszym wózkiem drugiego wagonu i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka skład. Numerki wkrótce, o ofiarach nic nie wiem. Skromne kilka fotek wkrótce na privie.
Uruchomiono KZ.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

To ja dodam od Siebie, że o 18.01 przez Rondo Solidarności przemknął dźwig. Ale że jechał tylko na sygnale świetlnym to jakoś nikomu nie chciało się go przepuścić.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika/nnm_ExIllustr_logo.gif[/img] pisze:Zderzenie tramwajów na Narutowicza

Potworny huk, zgrzyt metalu trącego o metal, snop iskier z przewodów sieci trakcyjnej, krzyki przerażonych pasażerów - tak było wczoraj tuż przed godz. 18 na ul. Narutowicza przy ul. Piotrkowskiej.


Zderzyły się tam dwa tramwaje. Drugi wagon "dwunastki" jadącej w kierunku ul. Kilińskiego wypadł z szyn i uderzył w pierwszy wagon nadjeżdżającej z naprzeciwka "dziewiątki". Uderzenie było tak silne, że wielu pasażerów spadło z siedzeń. Dwie osoby trafiły do szpitala.

- To były ułamki sekund - mówi Marian Błoch, pasażer tramwaju linii nr 9. - Siedziałem na trzecim siedzeniu za motorniczym. Nagle zobaczyłem, że drugi wagon tramwaju jadącego w przeciwną stronę leci prosto na nas. Odruchowo odchyliłem głowę. Usłyszałem straszny huk, widziałem, jak dwie pasażerki siedzące przede mną spadają na podłogę. Ja uderzyłem głową w szybę. Zaczęły się krzyki i wrzaski. Większość pasażerów ogarnęła panika. Nikt nie wiedział, co się stało.

(...)

Ze służb najszybciej na miejsce przybyli strażnicy miejscy. To oni wezwali pogotowie ratunkowe. Obrażenia odniosły trzy osoby z "dziewiątki". 34-letni motorniczy z urazem głowy i przedramienia oraz 21-letni mężczyzna z urazem głowy i ręki zostali odwiezieni do szpitala MSWiA. 58-letnia kobieta, która doznała ogólnych potłuczeń, odmówiła hospitalizacji i została odwieziona do domu.

Na czas zdarzenia zamknięto ul. Narutowicza i ul. Zieloną między ul. Wschodnią a al. Kościuszki. Tramwaje linii 9, 12 i 13 były kierowane objazdami. Uruchomiono cztery autobusy zastępcze. Ruch na ul. Narutowicza i ul. Zielonej został wznowiony o godz. 19.18.

Pasażerowie podróżujący tą trasą narzekają na tragiczny stan torowiska już od dawna.

- Strach jeździć tramwajami na tym odcinku - mówi Marcin Chrzanowski. - Buja na wszystkie strony. Może teraz MPK zdecyduje się na remont.

* * * * *

Torowisko na ul. Narutowicza i ul. Zielonej od ul. Waschodniej do al. Kościuszki miało być remontowane już tydzień temu. Najpierw termin przesunięto o kilka dni, a wczoraj Zarząd Dróg i Transportu postanowił, że remont rozpocznie się dopiero wiosną.

- Nie zakończyła się modernizacja sieci wodociągowej na ul. Jaracza. Roboty prowadzone na dwóch ulicach w centrum miasta sparaliżowałaby ruch w tym rejonie - mówi Renata Borkowska-Kubiak z ZDiT. - Pogorszyły się warunki pogodowe, nie chcemy narażać pasażerów na utrudnienia w podróżowaniu.

W ciągu miesiąca, a tyle miał trwać remont, może chwycić mróz. Roboty mogłyby się opóźnić. Remont musiałby jednak rozpocząć się jeszcze w tym roku, gdyby stan torowiska zagrażał bezpieczeństwu pasażerów.

- Jednak decyzję o rozpoczęciu prac podjęlibyśmy tylko po takim oświadczeniu MPK, złożonym na piśmie - dodaje.

Obrazek
[img]http://bi.gazeta.pl/im/5/4089/m4089855.gif[/img] pisze:Zderzenie tramwajów

Do groźnie wyglądającej kolizji tramwajów doszło wczoraj późnym popołudniem na ul. Narutowicza.


Nagle drugi wagon "12" jadącej w stronę Stoków wyskoczył z szyn i uderzył w nadjeżdżającą "9". Najbardziej ucierpiał motorniczy "9" i jedna z pasażerek. Oboje z urazami głowy i ręki zostali przewiezieni na badania do szpitala MSWiA. Dwóch innych mężczyzn po opatrzeniu przez lekarza pogotowia poszło do domu. - Komisja wyjaśni, co było przyczyną kolizji - mówi Bogumił Makowski z łódzkiego MPK. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że mógł to być zły stan torowiska lub wada techniczna wagonu.

Po ok. półtorej godzinie przerwy udało się przywrócić normalny ruch tramwajowy na ul. Narutowicza. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w dniu, w którym zapadła decyzja o odsunięciu remontu torowiska na ul. Narutowicza. Zarząd Dróg i Transportu nie zdecydował się na rozpoczęcie remontu z powodu złych prognoz pogody.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Wychodzi na to, że tramwaj przeprowadził udany sabotaż, bo remont jednak będzie...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

W końcu poszli po rozum do głowy chociaż na tą chwilę.
Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

W wydaniu papierowym EI na jednym ze zdjęć widać w tle operatora HBK Spektrum Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Chyba nie mówisz o tym na pierwszym planie: ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Ventlan, łącznie zmieniany 1 raz.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Mówię, że w tle Obrazek Za drugim gościem Obrazek
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Chyba tu nadają się takie informacje:

16:22, MKT#13 ciągnął MKT#21 w kierunku Helenówka. Zobaczyłem ten podwójny skład 803 N w al. T. Kościuszki.

16:33, w kierunku zajezdni Chocianowice zmierzał skład 3610+3611 (z przodu nie było tablicy kierunkowej, ale boczne wisiały). Minął mnie na placu Niepodległości.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Piotr Ossowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Dzisiaj, o 15:30 pani dyspozytorka na pętli Kurczaki poinformowała przy pomocy głośników, że tramwaje linii 5 i 6 zostały skierowane objazdem ulicami Pabianicką, Paderewskiego i dalej właściwą trasą. Przyczyną zmiany trasy było wykolejenie na skrzyżowaniu ulic Rzgowskiej i Dąbrowskiego.
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Dziś rano wykoleiła się "2" na Limanowskiego prawie przy Piwnej (parę metrów od wtorkowego wykolejenia).
Przed 9tą stał NR i Pogotowie Techniczne.
Zablokowany