Wykolejenia

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

Gazeta Wyborcza Łódź pisze: Zablokowane skrzyżowanie przy Manufakturze
rd
2007-09-12, ostatnia aktualizacja 2007-09-12 11:03

Po godz. 8 wykoleił się tam tramwaj. "Siódemka" jechała w stronę centrum i na zakręcie z ul. Ogrodowej w Zachodnią z torów wyskoczył drugi wagon. Na szczęście motorniczy jechał na tyle wolno, że żadnemu z pasażerów nic się nie stało. Uszkodzony został jednak słup trakcyjny i żeby tramwaje znów mogły przejechać tym skrzyżowaniem musi on zostać wymieniony. W tym czasie linie 7 i 15 będą jeździć objazdami. Pracownicy MPK przewidują, że utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 13.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4481270.html
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Słup już stoi, ale sieciowcy nadal działają.
Ludzie są najlepsi - stoi babka na przystanku tramwajowym Zachodnia/Legionów, patrzy się na sieciowców jak podłączają trakcję i wielce zdziwiona, że żaden tramwaj nie jedzie. Obrazek
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Stałem dziś rano na przystanku na Północnej (przy Nowomiejskiej).

Podjeżdża autobus "15". Stojąca na przystanku kobieta pyta się kogoś
"czy on jedzie jak siódemka" ?
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

http://www.tvn24.pl/-1,1521123,wiadomosc.html - z krótkim materiałem video.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Znów pasażerowie '7' mieli ostrą jazdę drugim wagonem. Jak dobrze pójdzie to od soboty po tym skrzyżowaniu nie będzie nic jeździć - tramwaje mają wrócić na Pomorską. Chyba że wyślą tam coś innego objazdem. Oby nie, czas najwyższy na remont.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Na KZ widziałem 2707.
Trafiło mi się być tam po 14:00 i już było po robocie. Ok. 14:30 już widziałem 15 na Ogrodowej, a wóz ekipy technicznej mijał autobus którym jechałem z 20 min. później na Kopcińskiego.
Ale tak w ogóle sporo było pojazdów straży pożarnej...
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Dziś około godziny 13.30 wykoleiło się coś na placu Wolności. NIe wiem co dokładnie ale linia 11 i 2 miały objazd nie wiem co z pozostałymi ale zapewne też. Niestety nie mam bliższych informacji bo byłem na drugim końcu łodzi i to info od motorniczego.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a ja widziałem 5 na Legionów/Zachodnia skręcającą w Zachodnią. Ok. 13.00
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

ok. 11:30 widzialem wykolejonego 204 na RLL. Jechal z Chocianowic i wyskoczyl pierwszym wozkiem na zwrotnicy prowadzacej w Paderewskiego. Przejazd przez RLL dla autobusów 69, Z1, Z2 lekko utrudniony.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

dokłanie tak. komunikat dla mtorniczych nadano 11.25.36 po czym skierowano wszystkie 11 na pętlę Chojny. około 5 minut po komunikacie nadano kolejny informujący o możliwości przejazdu przez rondo.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

To za długo tym rondem nie pojeździli. Przed 13 '11' jechały na Chojny, '15' nie docierała na Kurczaki, na Pabianickiej utknęły kolejno dwa Fryburgi, dwa Kanciaki i jedna Żaba.
Jako '15' jechał O405N, ale tylko od RLL do Rzgowskiej. Kurs '15' o 12.48 (którym miałem jechać na uczelnię) z Kurczaków zjechał na Choćki. Następny kurs pojechał normalnie, podobno nie pojechały o 12.28 i .38
Na rondzie torowcy naprawiali wyżej wymienioną zwrotnicę.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

"Na rondzie torowcy naprawiali wyżej wymienioną zwrotnicę." no przy placu wolności Legionów - Zachodnia torowcy jak zazwyczaj spawali szyny. to jest chyba najgorszy fragment mega spawów na szynie. oni są tam ciągle i ciągle na tym krótkim odcinku jecą jakieś spawy... czyli wykolejenie sparaliżowało miasto...
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Wczoraj ok. 20 pomiędzy Chochoła a Szczecińską dźwig ustawiał 2 wagon na linii nr 8 na torze w kierunku centrum. Numeru wagonu niestety nie zobaczyłem bo było ciemno
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Z pół godziny temu słyszałem w Radiu Łódź, że Śmigłego Rydza- Dąbrowskiego podobno jakiś tramwaj się wykolejił. 7,13, 14 do pętli Lodowa. Kursuje KZ.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

MNK pisze:wykoleił
A była taka ładna kampania na rzecz poprawnej ortografii... :P
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Tramwaj wyskoczył z szyn i zakorkował al. Rydza-Śmigłego
dziś
Ponad godzinę (od 15.58 do 17.05) było wczoraj zablokowane skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego z al. Rydza-Śmigłego. Tramwaj, który dopiero co opuścił zajezdnię przy ul. Dąbrowskiego po drobnej naprawie, wyskoczył z szyn, skręcając w lewo w kierunku ul. Przybyszewskiego.

Do ustawienia go na torach trzeba było użyć dwóch dźwigów. Tramwaje linii 7, 13 i 14 były kierowane na pętlę przy ul. Lodowej, a między ul. Przybyszewskiego a ul. Niższą MPK uruchomiło dwa autobusy komunikacji zastępczej. Z racji utrudnionego przejazdu przez skrzyżowanie, kierowcy jadący al. Rydza-Śmigłego w kierunku południowym stali w ponadkilometrowym korku.

(pd) - Express Ilustrowany
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/784687.html

Na zdjęciu widać że wysypało się jakieś GT8 zmierzające z zaj Dabrowskiego. Zapewne był tam na wytaczaniu kół bo reszte napraw to można zrobić na telefonicznej. A wysyał się tak jak my zerówką bo nie jechał przez Niższą :twisted:
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

To skrzyżowanie od dawna prosi o remont.

W Warszawie podnoszą wieloczłonowy wagon jednym dźwigiem - ramię jest ponad dachem, a pudło opasane jest taśmą. Nie wiem czy GT jest do tego przystosowane.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Dziś około godziny 12.40 nastapiło wykolejenie na Kilińskiego. Objazdami przez Plac Wolności, Pomorską, Nowomiejska puszczono linie 4, 5, 6. Po chwili wydano dyspozycję skierowania 6 trasą: Plac Wolności > Legionów > Gdańska do Al. Włókniarzy.
Chester
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: śr 09:10, 10 paź 2007
Lokalizacja: Łódź Widzew Wschód

Wypadniecie drugiego wagona na Rondzie Inwalidów.

Post autor: Chester »

Dzisiaj przed 10 wyleciał drugi wagon składu na linii 3 na Rondzie Inwalidów jadący w kierunku Augustowa. W tak niefortunnym miejscu, ze skład jadący z centrum po Rokicińskiej nie mógł przejechać. Usuwanie skutków i trwało do ok. 10:30
Oto zdjęcia:
Obrazek

[Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Chester, łącznie zmieniany 1 raz.
Chester
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: śr 09:10, 10 paź 2007
Lokalizacja: Łódź Widzew Wschód

Post autor: Chester »

Właśnie zwrotnicę spawają w kierunku Augustowa przy wjeździe na rondo z Puszkina.
Zablokowany