Wykolejenia

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Wykolejenia

Post autor: SZAUTER »

Wczoraj (25.03.2005) ok. godziny 13 na rondzie Lotników Lwowskich wykoleił się tramwaj linii 15 (sakład 3XXX + 3XXX) na rozjeździe do Chocianowic. Wykolejeniu uległ 1-szy wózek drugiego wagonu. Zatrzymanie ruchu trwało jakieś 40-50 min. Po wstawieniu felernego składu na tory został on odprowadzony do zajezdni Chocianowice.

26 Mar 2005 02:15 pm
Gość

Post autor: Gość »

Ech.... to niestety nie nowość nie ma sensu o tym pisać Obrazek jak sie wszystkie autobusy i tramwaje rozlecą to będzie dopiero Obrazek ....

26 Mar 2005 07:59 pm
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Właśnie. Skoro zdarza się to codziennie, to przeróbmy temat na "wykolejenia" i donośmy w tym temacie o wykolejeniach tramwajów. Uzbiera siętrochę postu. Nie ma sensu zakładać nowych tematów przy każdym oddzielnym wykolejeniu, dlatego od dzisiaj w tym temacie będziemy pisa o wykolejeniach łódzkich tramwajów.

27 Mar 2005 07:48 am
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

No i dziś znowu kolejne wykolejenie na RLL tyle że 10 metrów dalej. Jak poprzednio 2 wagon 15-stki tyle że 2 wózek. Pechowym składem był skład nr 1001 + 1002. Uszkodzenia w wózku były dość poważne ponieważ został pod niego podstawiony tzw. "piesek".

29 Mar 2005 08:47 pm
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

27 marca na odcinku Pabianice - Ksawerów wykoleił się tramwaj linii 11. Ech te chocianowickie składy jakieś pechowe są. Co wypadek albo wykolejenie to coś z Chociek. Obrazek


PS. Temat przenoszę do działu region łózki, bo właśnie zauważyłem, że nie dotyczy to samej Łodzi, na trasach podmiejskich wykolejenia też się zdarzają, a Łódź też jest w regionie łódzkim. Obrazek


31 Mar 2005 05:33 pm
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

A jaki to był skłąd tj ich nr.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Coś ostatnio podupadło to podforum. To powiem że 11. 02 po godzinie 20 na Rondzie Lotników wykoleiło się (chyba) bo nie miałem czasu podejśc i z bliska zobaczyć tramwaj ninii 46. A pisze chyba bo stał pusty na łuku a wokół niego skupienie motorowych MPK z zatrzymanych paru składów 15 i jazdy próbna z Chociek która wyjechała w miasto bo w czasie manewrów na zaj połamała patyk. Nie wiem tylko po co w miasto po położeniu go na dachu wyjechali jak by nie było można tyłem wcofac się na zajezdnie.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Wogóle to trzeba by wyremontować tory na rondzie Lotników. Prawie za każdym razem jak jadę 15 z Kurczaków do centrum to motorniczy wysiada z łomem ustawiać zwrotnicę.
krwawy_ratlerek
Czasem wpada
Posty: 82
Rejestracja: wt 18:04, 27 cze 2006
Lokalizacja: łódź

Post autor: krwawy_ratlerek »

to rondo w ogóle trza by albo przebudowac albo wyremontować zawsze jak tam jade mam wrażenie , że tram zaraz wypadnie z szyn (zwłaszcza deko zdezolowane 46 Obrazek )
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

w czwartek 13 lipca 2006 około godziny 18:00 wykoleiła się "siódemka" na skrzyżowaniu Rydza-Śmigłego i Piłsudskiego podczas skręcania w Piłsudskiego nie wiem dokładnie o której godzinie bo jak przejeżdżałem tamtędy o powyższej godzinie to już dźwig przyjechał na sygnale
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

W wyniku zderzenia z ciężarówką w sobotę 22.07 (ok. 17.30) wykoleiła się 8 na skrzyżowaniu marszałków. Przejeżdżałem tamtędy i wydaje mi się, że objazdy musiały być dość nietypowe, gdyż Kopcińskiego i Kilińskiego (czyli odcinki służące zazwyczaj podczas wypadków na tym skrzyżowaniu jako objazdy) były zamknięte z powodów chyba wszystkim znanych. Jedyne co widziałem, to to, że 4 skręcała ze Śmiegłego-Rydza w prawo do Augustów, a 8 musiała jechać Przybyszewskiego. Nie wiem jak z autobusami, bo żadnego nie widziałem, ani w rejonie skrzyżowania ani na Śmigłego-Rydza. Samochody nie mogły jechać Piłsudskiego na wprost w kierunku Widzewa. Może autobusy też, ale jakie były ich objazdy nie wiem... Może ktoś z Was wie?
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Dzisiaj po południu policjanci musieli zablokować skrzyżowanie al. Mickiewicza z Kościuszki. Wszystko przez awarię trakcji tramwajowej.

Cztery tramwaje jadące al. Piłsudskiego w stronę Górnej utknęły tuż za skrzyżowaniem. - Trzeba było przepchnąć je z powrotem, żeby mogły skręcić w al. Piłsudskiego i ruszyć w stronę Widzewa - mówi podinspektor Maciej Palmowski, dyżurny łódzkiej policji. - Wezwano nas, żebyśmy pilnowali bezpieczeństwa jezdni. Trakcja została uszkodzona przez tramwaj. - Jeden z wagonów się wykoleił i uderzył w słup - mówił późnym popołudniem Marcin Małek z MPK.

Naprawa trwała kilka godzin.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,3524566.html
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

(...) O godz. 13.30 tramwaj linii 3, jadąc ul. Żwirki, wykoleił się na skrzyżowaniu z al. Kościuszki i uderzył w słup trakcyjny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pasażerów woziło osiem autobusów zastępczych, ale po godz. 16 na przystanku autobusowym na al. Kościuszki stały tłumy pasażerów.
- Czekam na autobus od 25 minut - mówi Maria Jóźwiak. - Nie ma ani komunikacji zastępczej, ani autobusu 95, który powinien jeździć zgodnie z rozkładem.
(...) Sześć autobusów komunikacji zastępczej jeździło al. Kościuszki, ul. Radwańską, Piotrkowską, Pabianicką do ronda Lotników Lwowskich. Dwa zastępowały tramwaje na ul. Przybyszewskiego.
Normalny ruch tramwajowy na al. Kościuszki i ul. Piotrkowskiej przywrócono po wymianie słupa trakcyjnego około godziny 20. (...)

(lb) - Express Ilustrowany
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Dzisiaj około godz. 12 wykoleił się tramwaj na rondzie Lotników. Niestety nie znam dokładnie szczegółów bo tyle powiedział motorniczy 15 którą jechałem. 15 i 46 objazdem przez Wróblewskiego, Czerwoną, Piotrkowską.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

ale bym chciał przeguba na Czerwonej sfocić!
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Dzisiaj o 6:30 rano wykoleił się tramwaj techniczny na ul. Dąbrowskiego, przed Zakładem Torów i Sieci.
2 i 4 objazdem przez Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Dąbrowskiego.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Na jakimś forum widziałem film jak wagon wykolejony wstawiaja na tory. Ciekawy filmik
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Dzisiaj w wiadomościach Radia Łódź o 17:00 podali, że na RLL wykoleiła się '46'. Z tego powodu uruchomiono 2 linie KZ. Pierwsza na trasie '11' od Chocianowic do pl. Niepodległości, druga na trasie '15' od RLL do pętli na Kurczakach.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

O! Czy wiadomo może, czy wykoleił się GT8 czy Konstal ?
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

"46" wypadł z szyn na rondzie Lotników Lwowskich

Post autor: SZAUTER »

O godz. 16 na rondzie Lotników Lwowskich wykoleił się tramwaj linii 46. Na ponad godzinę wstrzymano kursowanie tramwajów linii 11, 11a, 15 i 46. Wysłano sześć autobusów zastępczych.

Express Ilustrowany: http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/670916.html
Zablokowany