Kolizje autobusów

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Obrazek
Chester
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: śr 09:10, 10 paź 2007
Lokalizacja: Łódź Widzew Wschód

Post autor: Chester »

Co do kolizji 1790, dodam, jak już pisałem na głównej, ze przyczyna było oblodzenie nawierzchni i źle zaparkowane samochody, to spowodowało, ze przegub zaczął lekko lecieć na różne strony ( w poziomie). Traf chciał, że zarysował się o auto (auto zresztą też) oraz lekka wbiła sie kratka od wlotu do silnika. Nawet zaczęło być czuć spaleniznę.
http://gtlodz.eu/img9576.search.htm
Zanim w zatrzymaniu stał Ikarus 280.37C (3495, linia 96) i Volvo 7700A (3750, linia 70A)
Potem po oględzinach Merc odjechał na na wolny pas ul Narutowicza ok: 9:40 .Po jakimś kwadransie odjechał w stronę Zajezdni Kilińskiego.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Jak przyczyną mogło być oblodzenie nawierchni i zaparkowanie samochodu ?? Przyczyną była nie ostrożność kierowcy i tyle.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Są ludzie, dla których wszystko jest "winne": dziury, drzewa przydrożne... Tylko nie kierowca.

Co do #1790: dzisiaj jeździł
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Kazik pisze:Są ludzie, dla których wszystko jest "winne": dziury, drzewa przydrożne... Tylko nie kierowca.

Co do #1790: dzisiaj jeździł
Tak widziałem go dzisiaj na Paderewskiego ok. 7:50 i udawał się w stronę zajezdni Kilińskiego i nie był akurat na trasie.
Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Rano zjechał, przed 12 na Zetce
Święty
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wt 16:57, 27 lut 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Święty »

Chester pisze:Co do kolizji 1790, dodam, jak już pisałem na głównej, ze przyczyna było oblodzenie nawierzchni i źle zaparkowane samochody, to spowodowało, ze przegub zaczął lekko lecieć na różne strony ( w poziomie).

Zawsze jest wina kierowcy ale niektórych kolizji można by uniknąć gdyby nie bydło parkujące byle gdzie i później musisz się przeciskać na szerokość gazety. A jak zawadzisz to twoja wina bo nie zachowałeś ostrożności i wogóle po co jechałeś.
Tak jak np przy skręcie ze Sterlinga na 51 jak zimą jakiś idiota zaparkował przy przejściu dla pieszych (nieprzepisowo) a przy skręcie przegubem trzeba tam wjechać na lewy pas. No i jeden skręcił zniosło go na oblodzonej jezdni i się przytulił.
Jakby poprawnie były zaparkowane to by do tego nie doszło.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Ale nie mozna dazyc do tego by kierowcy jezdzili bezmyslnie i ocierali zle zaparkowane osobowki. Czlowiek ktory wozi ludzi, bierze za nich odpowiedzialnosc i bez wzgledu na wszystko ma jechac tak by nie powodac zagrozen na drodze.
Święty
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wt 16:57, 27 lut 2007
Lokalizacja: Łódź

???

Post autor: Święty »

Ale ja nie pisze o wypadkach tylko o stłuczkach i otarciach przy bardzo małych prędkościach, których można by uniknąć jakby prawidłowo parkowali.

Zresztą napisałem. Jak przywalisz w źle zaparkowany to jest twoja wina. Tamten może zapłacić za złe parkowanie, ewentualnie za blokowanie wstrzymanie ruchu a ty płacisz za spowodowanie kolizji.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Święty, łącznie zmieniany 1 raz.
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Re: ???

Post autor: ZKA-2 »

Święty pisze:Ale ja nie pisze o wypadkach tylko o stłuczkach i otarciach przy bardzo małych prędkościach, których można by uniknąć jakby prawidłowo parkowali.

Zresztą napisałem. Jak przywalisz w źle zaparkowany to jest twoja wina. Tamten może zapłacić za złe parkowanie, ewentualnie za blokowanie wstrzymanie ruchu a ty płacisz za spowodowanie kolizji.

To jest paradoks w polskim prawie.

Tak samo jak jedziesz Zachodnia przy Ogrodowej i jedziesz prosto do Legionow z srodkowego pasa a ktos jedzie z prawego choc nie powinien tamtedy jechac i sie go uderzy to on ma mandat za złamanie przepisu a kierowca autobusu za spowodowanie kolizij
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Info od M.C.:

Dziś wóz linii N5/5 (2515) na Zachodniej około godziny 3.30 uderzył w tył N6/2 wóz 1752.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Co to za fatum, które wisi nad gniotami 1751-53 (bo -54 jest nieco bardziej seryjny), że ostatnio ciągle ulegają wypadkom?
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: przemotz280 »

Dziś na 52 widziałem 1752 z dolnym panelem przodu jak w 1753 Obrazek
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Pewnie już go wyklepali.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

1655 i stary vw passat nie polubiły się. Drobne starcie dwóch pojazdów (szkody żadne oprócz porysowanego lakieru) spowodowało, że wypadł jedna brygada na 72. Na jak długa, nie wiem. Widziałem tylko skutki, o 16:30. Nadzór ruchu już był.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Jak wspominał mig w temacie "Chwilowe zmiany tras" dzisiaj po 17:00 na Rondzie Sybiraków miał miejsce wypadek. Zderzył się jakiś osobowy z przegubowym Volvo z reklamą VEKA (chyba 3981). Nie wiem kto zawinił. Autobus został uderzony w tył i stał na Przybyszewskiego (w kier. centrum) między wschodnią nitką Puszkina a torami tramwajowymi, czyli tak jakby opuszczał tę część ronda i kierowca osobówki będąc na rondzie nie przyhamował. Mogło to być także spowodowane tym, że kierowca autobusu wymusił pierwszeństwo i ten z osobówki właśnie z tego powodu nie zdążył wyhamować. W każdym razie potrzebne były chyba 2 karetki pogotowia, a przejazd na wprost Puszkina od strony Dąbrowy był niemożliwy.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jelcz #2507 (prawdopodobnie 93/1, albo 62/1) miał małą kolizję z ciężarówką na wysokości stacji benzynowej Carrefour na ul. Rzgowskiej. Nie było poważnych uszkodzeń w autobusie, jedynie stłuczona przednia szyba. Widziane około 13.20.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

2507 było na 93/1. Jako podmiana wyjechał 2707.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Kuba pisze:Jak wspominał mig w temacie "Chwilowe zmiany tras" dzisiaj po 17:00 na Rondzie Sybiraków miał miejsce wypadek. Zderzył się jakiś osobowy z przegubowym Volvo z reklamą VEKA (chyba 3981). Nie wiem kto zawinił. Autobus został uderzony w tył i stał na Przybyszewskiego (w kier. centrum) między wschodnią nitką Puszkina a torami tramwajowymi, czyli tak jakby opuszczał tę część ronda i kierowca osobówki będąc na rondzie nie przyhamował. Mogło to być także spowodowane tym, że kierowca autobusu wymusił pierwszeństwo i ten z osobówki właśnie z tego powodu nie zdążył wyhamować. W każdym razie potrzebne były chyba 2 karetki pogotowia, a przejazd na wprost Puszkina od strony Dąbrowy był niemożliwy.
Niektórzy jeździli po trawniku, inni jeździli przez Czajkowskiego. No i na pewno był to 3981.
EI pisze:Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło wczoraj po godz. 17.30 na rondzie Sybiraków, gdzie honda civic uderzyła w autobus linii 96. Poszkodowani to kierowca i dwoje pasażerów samochodu osobowego. Dwie osoby trafiły do szpitala, jedna po opatrzeniu mogła wrócić do domu. Kierowcy byli trzeźwi. Wypadek spowodował poważne utrudnienia w ruchu. Zakończyły się dopiero po dwóch godzinach.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

MNK pisze:2507 było na 93/1. Jako podmiana wyjechał 2707.
A później znowu #2503 na 93.

BTW. Jakiś wypadek miał miejsce na ul. Zgierskiej w okolicy ronda przy Sikorskiego. Linie Z2 i Z3 jeździły przez Sikorskiego, Świtezianki i niektóre przez Nastrojową. Co ciekawe wszystkie Z2 miały na wyświetlaczach "Karpacka", natomiast Many na Z3 chyba w dobra stronę "Zgierz, Długa".
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ