Kolizje autobusów

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Ciuchajka
Bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt 19:30, 09 gru 2008
Kontakt:

Post autor: Ciuchajka »

Jakiś PKS miał stłuczkę z ciężarówką na Retkinii, Kierowca PKSu 0,50 promila... za radiem parada.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Gazeta.pl pisze:Zderzenie autobusów. Pięć osób rannych
W sobotę po godz. 12 zderzyły się dwa autobusy MPK. Prawdopodobnie zawiodły hamulce

Do wypadku doszło na ul. Olechowskiej, przy Zakładowej. - Z przystanku ruszał właśnie autobus 98. W jego tył uderzył autobus 55 - informuje Radosław Gwis z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Łodzi.

W wypadku ucierpiało pięciu pasażerów obu autobusów. Trzy kobiety i dwóch mężczyzn trafiło do szpitala z ogólnymi potłuczeniami i obrażeniami, które nie zagrażają ich życiu. Jedna osoba ma złamaną nogę.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że powodem wypadku była awaria układu hamulcowego w autobusie 55. - Kierowca nie mógł zahamować. Z powodu tłoku na drodze nie mógł też wyminąć 98 - mówi Gwis.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Citaro #2029 [55]
Conecto #2678 [98/4?]
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Bros, łącznie zmieniany 1 raz.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Oba wozy są siągane na zajezdnię. Widziane nie dawno na Piłsudskiego, 2029 na holu T-24 i 2678 na holu T-25" w asyscie NR. Info: szymon5444
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

Uzupełnione info:

Zderzenie autobusów. Dziesięć osób rannych

W sobotę po godz. 12 zderzyły się dwa autobusy MPK. Prawdopodobnie zawiodły hamulce.

Do wypadku doszło na ul. Olechowskiej, przy Zakładowej. - Z przystanku ruszał właśnie autobus 98. W jego tył uderzył autobus 55 - informuje Radosław Gwis z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Łodzi.

W wypadku ucierpiało dziesięć osób. Pogotowie odwiozło czterech pasażerów na urazówkę do szpitala im. Sonnenberga, dwie osoby trafiły na chirurgię w szpitalu im. Kopernika. Czworo innych poszkodowanych pasażerów, którzy podróżowali w obu autobusach, nie wyraziło zgody na hospitalizację. Po opatrzeniu powierzchownych ran przez lekarzy pojechali do domów.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że powodem wypadku była awaria układu hamulcowego w autobusie 55. - Kierowca nie mógł zahamować. Z powodu tłoku na drodze nie mógł też wyminąć 98 - mówi Gwis.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,6811861,Zderzenie_autobusow__Dziesiec_osob_rannych.html
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

O godzinie 14:40 stał na światłach awaryjnych na przystanku Składowa - Dworzec Łódź-Fabryczna (kierunek wschodni) Solaris 1898 linia 51 brygada 1 z zarysowanym zderzakiem z prawej strony. Przyczyna nieznana.
Obrazek
Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Już w poniedziałek miał tak uszkodzony zderzak.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Tego ja nie wiedziałem, wobec tego posty do skasowania.
Obrazek
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M. Kaźmierczak, łącznie zmieniany 1 raz.
dzikusmpk
Czasem wpada
Posty: 64
Rejestracja: pn 11:47, 20 lip 2009
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: dzikusmpk »

Bros pisze:
Gazeta.pl pisze:Zderzenie autobusów. Pięć osób rannych
W sobotę po godz. 12 zderzyły się dwa autobusy MPK. Prawdopodobnie zawiodły hamulce

Do wypadku doszło na ul. Olechowskiej, przy Zakładowej. - Z przystanku ruszał właśnie autobus 98. W jego tył uderzył autobus 55 - informuje Radosław Gwis z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Łodzi.

W wypadku ucierpiało pięciu pasażerów obu autobusów. Trzy kobiety i dwóch mężczyzn trafiło do szpitala z ogólnymi potłuczeniami i obrażeniami, które nie zagrażają ich życiu. Jedna osoba ma złamaną nogę.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że powodem wypadku była awaria układu hamulcowego w autobusie 55. - Kierowca nie mógł zahamować. Z powodu tłoku na drodze nie mógł też wyminąć 98 - mówi Gwis.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Citaro #2029 [55]
Conecto #2678 [98/4?]


Czy te wozy wrócą na linię :?: :!: :(
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez dzikusmpk, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Żałuję, że nie mam tu opcji Usuń.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika/nnm_ExIllustr_logo.gif[/img] pisze:Pekaes w poprzek drogi

Przez półtorej godziny w środę całkowicie była zablokowana droga wojewódzka nr 702, zarówno w kierunku Zgierza, jak i Kutna. Przyczyną było zderzenie autobusu PKS z furgonetką.


(...)

W Dąbrówce Wielkiej (gm. Zgierz) o godz. 9.30 kierowca autobusu PKS Gostynin jadący w kierunku Zgierza zaczął hamować na widok jadącego przed nim osobowego forda sierra, sygnalizującego skręt. Padał rzęsisty deszcz, więc asfalt był mokry. Autobus wpadł w poślizg i stanął w poprzek drogi. Wtedy wbiła się w niego – nadjeżdżająca od strony Zgierza furgonetka. Mercedes zgniótł burtę autobusu na wysokości kufra bagażowego.

– Usłyszałem pisk hamulców, przód pojazdu znalazł się na przeciwnym pasie ruchu i rozległ się dźwięk pękającej blachy – mówi Piotr Chajdys z Woli Rogozińskiej (gm. Zgierz), inwalida, jedna z ośmiu osób jadących pekaesem. – Na szczęście nikt z pasażerów nie ucierpiał.

Ucierpieli natomiast kierowca mercedesa i jego pasażer. Kierujący pojazdem 29-letni Rafał K. miał zranioną głowę i nogę. Siedzący obok niego w kabinie 48-letni Wojciech A. odniósł obrażenia głowy i lewej nogi. Obu odwieziono do szpitala wojewódzkiego w Zgierzu.

– Obawialiśmy się wybuchu paliwa, bo pod furgonetką snuł się dym, więc zapobiegawczo użyliśmy piany gaśniczej – mówi Witold Boruta, koordynator akcji strażaków.

Obrazek
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Dyżurni łódzkiej policji i straży pożarnej poinformowali PAP, że 14 osób ucierpiało w wypadku autobusu miejskiego linii 96, na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego w Łodzi. W stojący na czerwonym świetle autobus uderzyła ciężarówka. Ranni pasażerowie zostali przewiezieni do łódzkich szpitali im. Kopernika i Jonschera.

http://wiadomosci.onet.pl/2019414,11,item.html
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

W TVN24 można było zobaczyć, że wóz to 1244.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

[img]http://bi.gazeta.pl/im/5/4089/m4089855.gif[/img] pisze: 35 osób rannych w wypadkach autobusów
W Łodzi tir wjechał w autobus MPK.

...

O godz. 5.20 na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kopcińskiego w tył autobusu 96 wjechała ciężarówka. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że "96" stało na światłach, a dojeżdżający do skrzyżowania 22-letni kierowca tira nie zdążył zjechać na sąsiedni pas. W wypadku rannych zostało 16 osób - pasażerowie autobusu oraz kobieta podróżująca tirem. Kierowca tira był trzeźwy.

...

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Obrazek
Ciuchajka
Bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt 19:30, 09 gru 2008
Kontakt:

Post autor: Ciuchajka »

Karol pisze:
[img]http://bi.gazeta.pl/im/5/4089/m4089855.gif[/img] pisze: 35 osób rannych w wypadkach autobusów
W Łodzi tir wjechał w autobus MPK.

...

O godz. 5.20 na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kopcińskiego w tył autobusu 96 wjechała ciężarówka. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że "96" stało na światłach, a dojeżdżający do skrzyżowania 22-letni kierowca tira nie zdążył zjechać na sąsiedni pas. W wypadku rannych zostało 16 osób - pasażerowie autobusu oraz kobieta podróżująca tirem. Kierowca tira był trzeźwy.

...

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

Oczywiście jak mnie nie ma w Łodzi... Wiadomo coś więcej, jaki numer, rozmiar uszkodzeń itd.?
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Ciuchajka pisze:Oczywiście jak mnie nie ma w Łodzi...
Nie rozumiem. Żałujesz, że nie masz okazji zrobić "fajnych" fot z wypadku? Bez komentarza...
Numer masz napisany 2 posty wyżej.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Jakoś około godziny 8 rozbitek był ściągany ulicą Piłsudskiego do Włókniarzy. Tylko mieli z tym problem bo przejeżdżając przez uskok na skrzyżowaniu z Kilińskiego zawadzili o asfalt i zgubili silnik Obrazek A ulicą popłynęła rzeka wszelakich płynów Obrazek
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

Odnośnie zderzenia TIRa z Volvem. Volvo 1244 ma cały silnik przesuniety i rozważają kasację. Jeśli tak orzecze szefostwo zajezdni, będzie to bardzo głupia decyzja, gdyż wóz ma silnik nówka po remoncie. Ale wiadomo...szefostwo zajezdni woli odstawić na dawcę mimo iż można coś zrobić Obrazek.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika/nnm_ExIllustr_logo.gif[/img] pisze:28 osób rannych w wypadkach dwóch autobusów

14 osób, w tym kobieta w ciąży, zostało rannych na skutek wypadku, do którego doszło w poniedziałek o godzinie 4.50, gdy na stojący na skrzyżowaniu ul. Kopcińskiego i al. Piłsudskiego na czerwonym świetle autobus linii 96 najechał tir z naczepą. Przegubowcem do pracy jechało 20 osób.


Również 14 osób, wśród nich troje dzieci, odniosło obrażenia, gdy autobus PKS wjechał ok. 4 nad ranem w naczepę tira na autostradzie w okolicach Parzęczewa.

Tir w autobus

- Siedziałem na tylnym siedzeniu na podwyższeniu, gdy nagle coś walnęło w tył autobusu - opowiada 30-letni Tomasz Piotrowski, jeden z hospitalizowanych pasażerów. - Usłyszałem dźwięk tłukących się szyb. Autobus wypełnił się parą i dymem. Przerażeni ludzie krzyczeli, aby kierowca otworzył drzwi.

- Siła uderzenia wyrzuciła mnie z zewnętrznego krzesełka z taką mocą, że odbiłam się od siedzenia po drugiej stronie przejścia i uderzyłam w szybę - mówi 30-letnia Dorota Więzek, pasażerka. - Następnie wylądowałam na drzwiach i zatrzymałam się na oknie na wprost wejścia. Kilka osób leżało na podłodze. Jedna z kobiet dostała krwotoku z nosa. Kolejna krzyczała, że jest w ciąży. Gdy tylko kierowca otworzył drzwi, wszyscy jak najszybciej wyszli z pojazdu. Zadzwoniłam pod numer 112. W tym czasie podjechały już karetki pogotowia. Chciałam jechać kolejnym autobusem do pracy, ale lekarka przekonała mnie, że jestem w szoku.

Na miejsce zdarzenia przyjechało sześć karetek pogotowia, straż pożarna i policja. 14 osób, w tym 13 pasażerów (wśród nich kobietę w ciąży) oraz kierowcę autobusu pogotowie zawiozło do dwóch łódzkich szpitali. Sześcioro zostało na oddziałach, a ośmioro lżej poszkodowanych po udzieleniu im pomocy w izbie przyjęć wypisano do domu.

- Dwie kobiety w wieku 47 i 53 lat, z urazami głowy, są hospitalizowane na szpitalnym oddziale ratunkowym. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi Dariusz Timler, zastępca dyrektora szpitala im. Kopernika do spraw medycznych.

- Dwie kobiety i dwaj mężczyźni przebywają na obserwacji na oddziale chirurgii w stanie dobrym - dodaje Alicja Chmielińska, dyrektor szpitala im. Jonschera.

Obrazek

Autobus w tira

Krzyki rannych, bagaże fruwające po autobusie, połamane oparcia siedzeń - tak będą wspominać podróż z Belgii pasażerowie rejsowego autobusu PKS z Sokołowa Podlaskiego, który nocą uderzył w naczepę tira na autostradzie pod Parzęczewem. Do wypadku doszło przed 4 rano, w silnym deszczu. Kierowca autobusu prawdopodobnie zasnął i najechał na ciężarówkę scania z naczepą, przewożącą sprzęt AGD i środki czystości.

Uderzenie było tak silne, że przód autobusu został doszczętnie zniszczony. Nogi kierowcy zaklinowały się w pogiętych blachach, z pojazdu musieli go uwalniać strażacy. Poważne obrażenia odniósł także jeden z pasażerów siedzących z przodu. Pozostali poszkodowani opuścili autobus o własnych siłach. Karetki przewiozły do szpitala wojewódzkiego w Zgierzu jedenaścioro rannych. Troje dzieci trafiło do szpitala w Łodzi.

- Dziewięciu osobom udzieliliśmy pomocy w szpitalnym ambulatorium, po czym zostali zwolnieni, dwóch najciężej rannych mężczyzn, w tym kierowca autobusu, zostało hospitalizowanych - informuje Agnieszka Jóźwik ze zgierskiego szpitala. - Ich stan jest stabilny, życiu tych pacjentów nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z mężczyzn przebywa na oddziale chirurgii ortopedycznej, drugi na szpitalnym oddziale ratunkowym.

- Co było przyczyną wypadku, ustali dochodzenie - mówi oficer dyżurny komisariatu autostradowego w Parzęczewie. - Oba pojazdy nie nadawały się do jazdy. Przewoźnik podstawił zastępczy środek transportu, który zabrał pasażerów w dalszą drogę, do tego czasu ludzie przebywali w autobusie miejskim, przysłanym przez firmę komunikacyjną ze Zgierza.

Uszkodzone samochody tarasowały część jezdni autostrady w kierunku wschodnim, do godziny 9 ruch odbywał się tylko po jednym pasie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Ventlan, łącznie zmieniany 2 razy.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

SEC doniósł mi jakiś czas temu o... stratowaniu 2779 (na 70A/4) przez konie.
Jest już notka na Gazecie:
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,6894766,Kon_zderzyl_sie_z_autobusem__Biegl_po_zebrze.html
ODPOWIEDZ