Kolizje autobusów

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2285
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

2684 był dziś na jakiejś szczytówce ok 9:40 zjazd po Obywatelskiej.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Na Wszystkich Świętych pewnie brakowało wozów. Jeździ bez logo MPK Obrazek.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

W nocy z 7 na 8 listopada #2775 wjechał w ogrodzenie i latarnię (która teraz "wisi") na terenie swojej zajezdni. Autobus ponoć jest w stanie nadającym się do skreślenia.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Ok. 16:10 kolizja Autosana H9 z PKSu Łódź z osobówką na Rzgowskiej przed Bankową w kierunku południowym.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Hmm, o 14.30 już tam stał na awaryjnych.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Byłem dziś obok i nic nie wskazywało na kolizje. Ba, wyglądało to raczej na... poprostu zaparkowany autobus.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Też mi się tak wydawało Obrazek.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Hmm, jak jechałem to wydawało mi się, że stała policja i osobówka. Ale teraz już zwątpiłem.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Jak informuje Polskie Radio Łódź w wiadomościach z godz. 6:00 na skrzyżowaniu Przybyszewskiego/Śmigłego-Rydza miał miejsce wypadek. Autobus nocny linii N5 zderzył się z dostawczakiem. Ruch jest utrudniony. Nie kursują także tramwaje.

Szczegółów nie podano, sam więcej nic nie wiem...
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Z filmiku na TVN24 widać, że to był 1309.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

To była osobówka żaden dostawczy.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Teraz też już wiem. I w dodatku dwie osobówki. Napisałem tylko tak jak rano w radiu mówili. Fakt, że z każdymi następnymi wiadomościami co pół godziny mówili już bardziej dokładnie.

Od siebie dodam tylko, że po godz. 7:00 autobusu już tam nie było i tego czerwonego też (co jest na filmiku TVN24). Był tylko biały zepchnięty na chodnik. Policja kierowała ruchem, ale zeszli przed 7:30 ze skrzyżowania i powoli wszystko wracało do normy.

Na KZ widziałem 1105 i 1956. Pewnie jeździły od Śląskiej do Piłsudskiego. Widziałem też 2116 na Śmigłego-Rydza jak później skręcił na wschód w Piłsudskiego. Był bez oznaczeń, za to w kabinie kierowcy było widać "kwadrat" z numerem 82 oparty o boczną szybę, ale czy też służył w tym czasie jako "zatramwaj" i czy były jeszcze jakieś inne "zetki" to nie wiem...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

GW Łódź pisze:Autobus zderzył się z dwoma samochodami

3 osoby ranne i spore utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Rydza Śmigłego - to efekt porannego wypadku w Łodzi. Miejski autobus zderzył się tam z dwoma samochodami. Poszkodowani są pasażerowie jednego z aut - ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Żaden z pasażerów autobusu nie został ranny. Na skrzyżowaniu, które jest częścią trasy z Katowic do Warszawy zablokowane są dwa z czterech pasów ruchu w stronę Warszawy.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

SEC pisze:W nocy z 7 na 8 listopada #2775 wjechał w ogrodzenie i latarnię (która teraz "wisi") na terenie swojej zajezdni. Autobus ponoć jest w stanie nadającym się do skreślenia.
Express pisze:Pijany mechanik za kierownicą autobusu MPK

Express Ilustrowany (ksaf)

Dzisiaj 05:24:23 , Aktualizacja dzisiaj 06:31:37
Policjanci z łódzkiej drogówki i łódzkie MPK wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Nowe Sady.

Pijani pracownicy wsiedli do jednego ze stojących w zajezdni autobusów i postanowili się przejechać.... (© fot. Jakub Pokora)
Masz zdjęcie do tego tematu?
Wyślij »
Pijany 45-letni mechanik wsiadł do autobusu i ruszył. Po chwili stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie, latarnię, a następnie w inny autobus. Obrażeń doznał on sam oraz jego 30-letni pomocnik. Podczas badania funkcjonariusze stwierdzili u mechanika prawie 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy był też towarzyszący mu drugi mechanik, miał 0,9 promila.

- Do zdarzenia doszło, gdy pracownicy już skończyli pracę i właściwie nie powinno ich być na terenie zajezdni - informuje Bogumił Makowski z łódzkiego MPK. - Będziemy wyjaśniać, jak to się stało, że jeszcze tam przebywali i kto jest za to odpowiedzialny. Obydwaj nietrzeźwi pracownicy zostali zwolnieni dyscyplinarnie. Szacujemy straty, jeszcze nie jest ustalona ich wartość. Wiadomo jednak, że sprawcy będą musieli je pokryć z własnej kieszeni.

Przedstawiciel łódzkiego przewoźnika zapewnia, że zatrudnieni w firmie pracownicy są poddawani kontrolom trzeźwości, ale wyrywkowo.

- Odbywają się one codziennie, w różnych miejscach, o różnych porach - tłumaczy. - Przychodzi przełożony i informuje pracownika, że ma się poddać badaniu na trzeźwość.

Jak się okazuje, zatrzymani mechanicy po zakończeniu pracy też byli kontrolowani alkomatem, który nic nie wykazał. Musieli napić się później gdzieś na terenie zajezdni.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, sprawę ujawniono jednak dopiero we wtorek.
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/69751,pijany-mechanik-za-kierownica-autobusu-mpk,id,t.html
Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

1309 już powrócił do ruchu. Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Jak informuje dziki (najwyżej mnie później poprawi i poda szczegóły) nietrzeźwy pieszy wtargnął pod 1313 - linia Z12 na skrzyżowaniu Dąbrowskiego/Śmigłego-Rydza.
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

Autobus skręcał w lewo z Dąbrowskiego i jechał w kierunku Targowej-ma zbitą przednią szybę.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

SEC pisze:Z pół miesiąca nie widać 2685

Ma zepsutą skrzynię biegów.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez MNK, łącznie zmieniany 1 raz.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

1313 już z szybą. Obrazek
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Dziś (widziane w TVN24) na skrzyżowaniu Kilińskiego x Tuwima zderzenie Ikarusa z PKS Łódź z gniotem. Wypadek w nocy albo wczesnym ranem, bo było ciemno.
ODPOWIEDZ