Pechowe dni

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Gość

Pechowe dni

Post autor: Gość »

Po pechowym czwartku dla lini 46 , złamanym drzewie na Cełmach a następnie zaniku napięcia na Kuraku , był jeszcze gorszy piątek. Przed godziną trzynastą , 46/11 wagon nr.4 urwał przekładnie na Aleksandrii. Zatrzymanie trwało do 18 30 gdyż nie można było wstawić wagonu na wózek za pomocą przysłanego przez MPK jednego dźwigu, ato dlatego iż środkowy wózek spadł z ramy. Pomogło dopiero wiązanie wózka łańcuchami. Ale rekord należy do soboty , zatrzymanie od 13 do 21 z powodu ścięcia słupa trakcyjnego przez samochód osobowy na Tartaku. Horror!!! Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie wyposażyc tramwaje 46 w liniowe tablice Helenówek-Chocianowice. Rozumiem drzewo , wypadek , sieć lub torwisko , ale cztery przekładnie w ciągu tygodnia to już przesada. Sypią się wagoniki a zarząd szczęśliwy stołeczki grzeje że takie piękne ( do pierwszej awarii ) antykohelmuty jeszcze jeżdżą bezawaryjnie. Lepiej byłoby chyba wydać kasę na kapitalny remont podwozia , jak to zrobiono z wagonem nr.14 , niż łudzić się że poniemieckie graty zastąpią olewane ostatnio pod względem napraw przeguby .
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Nawet nowy tramwaj wystawiony na linie 46 szybko by zdefektowal, tu najwieksza wina w stanie torowiska, ktore chwilami jest w oplakanym stanie......... Osobiscie oceniam stan MKT lepszy niz stan TP, pod wzgledem taborowym bynajmniej. Po za tym sam kolega wypisal zdarzenia, MKT nie jest winne z ato ze wiatr lamie drzewa, za to ze kierowca uderza w slup trakcyjny, za to ze napiecia brak tez pewnie przez wiatr. A awarie na tak dlugiej trasie musza sie zdazac (zwlaszcza jak tory w takim stanie), i tak nie jest zle, bywaly zimy gdy 46 stawalo w polach a motorniczowie szli do domow, bo wiatr i snieg robily swoje. Najprosciej jest komentowac w takim tonie, moze by tak docenic np. szybko wystawiona komunikacje zastepcza.
P.S. problem z napieciem w Zgierzu jest powazniejszy, ostatnio nawet bulwy maja od Helenowka problemy.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

A dziś podczas przejazdu linią WOŚP-ową do Zgierza stanęliśmy na chwilę na Zgierskiej z powodu braku prądu. Mieliśmy szczęscie, że akurat prąd włączyli. A nie było go długo, bo stało dużo tramwajów w stronę centrum, a na KZ zjawił się M181MB 1799 z Kilińskiego (razem z 7000 z Limanowskiego), który później jechał w stronę Dąbrowy na 95 (#1799).
Gość

Post autor: Gość »

PS. Problem z napięciem na Kuraku jest znany władzom od dawna, wpuszczenie na tą linię w godzinach szczytu dwóch 11 + dwóch 46, z czego jeden jest Helmutem, musi nieść na swoich barkach niedobór napięcia. O tym wie nawet laik, tak że dziwi mnie wypowiedź nie mająca nic wspólnego ze stanem faktycznym.!
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Forum jest chyba od tego by sie wypowiadac i porownywac swoja wiedze z innymi uzytkownikami, mnie moze dziwic chec utrzymania anonimowosci przez kolege ale to nie miejsce na taka dyskusje. Problem na kuraku nie powiedzialbym ze od dawna znany, byl dlugi okres kiedy wszystko ladnie dzialalo i nie bylo najmniejszych problemow, dopiero ostatnie dni grudnia przyniosly wznowienie problemu sprzed lat wiec to raczej nie stala awaria, bo taka by byla zauwazalna nie przerwanie. P.S. Zanim ocenisz kogos laik lub specjalista zdobadz odpowiednia wiedze uprawniajaca do tego, a jesli jestes specjalista wypowiadaja sie poprawnie, bo niedobor napiecia troche obce fizyce i jej terminologii fachowej.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

@Gość: jeśli tak oceniasz MKT i działania jej zarządu - to po prostu nie wiesz nic o realiach prowadzenia takiej spółki. Ekipa z Helenówka zbiera ostatnio sporo powodów do pochwał, a nie do ganienia. Nie chce mi się więcej pisać, bo prowadzenie dyskusji na tym poziomie argumentów jest bez sensu.

@Adrian: powodem zatrzymania było [podobno] zerwanie sieci trakcyjnej.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Adrian pisze:A dziś podczas przejazdu linią WOŚP-ową do Zgierza stanęliśmy na chwilę na Zgierskiej z powodu braku prądu. Mieliśmy szczęscie, że akurat prąd włączyli. A nie było go długo, bo stało dużo tramwajów w stronę centrum, a na KZ zjawił się M181MB 1799 z Kilińskiego (razem z 7000 z Limanowskiego), który później jechał w stronę Dąbrowy na 95 (#1799).

Ale to akurat można zawdzięczyc "11" która połamała patyka ok 11 za Liściastą w kierunku centrum. Tramwaje zawracały na Julianowie przez ten czas. ja jechałem 11 ok 11.20 i ył to pierwszy tramwaj w kierunku Helenówka który przejechał po zatrzymaniu :) W przeciwnym kierunku to cały rządek ruszył łącznie ok 5-6 szt :)
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Rkp widzisz wejdzie ktoś nawet się nie przedstawi i się wymądrza jako gość.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

...i pewnie właśnie dlatego jako "Gość" bo 'po imieniu' to by mu było głupio, albo wiedziałby czym to się skończy... Powiem krótko i po imieniu - brak odwagi.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Ja też jestem nieprzyjemnie zaskoczony, że ktoś obwinia zarząd spółki za złamane drzewa lub samochody zbaczające z drogi. Wypowiedź iście w stylu EI. A Kurak? czy naprawdę jest aż taka różnica w mocy 803N i Fryburgów? Swoją drogą to pierwsza niepochlebna opinia o GT8, jaką słyszę. Wielu moich znajomych, ''zwykłych'' pasażerów, pieje z zachwytu nad nowym nabytkiem.
dgx
Niemowa
Posty: 3
Rejestracja: śr 18:02, 28 lut 2007

Post autor: dgx »

mam pytanie bo mnie zlapali kanary wczoraj i pytanko gdzie musze zaplacic kare hm... bo to pierwszy raz mi sie tak zdarzylo czy moge zaplacic to na poczcie prosze pomozcie mi Obrazek(
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Na odwrocie mandatu masz info ale generalnie na poczcie, w banku i w siedzibie firmy.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Ewentualnie jako kara dodatkowa po 3 piwa dla każdego forumowicza.
ODPOWIEDZ