Reklamy

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Reklamy

Post autor: ukalo »

Ci którzy nie korzystają z adblocków pewnie już wiedzą - na stronie pojawił się box reklamowy google'a oraz pole wyszukiwania.
Wydaje mi się, że nie jest to zbyt uciążliwe, a może w jakiś sposób pomoże finansować rosnące koszty utrzymania serwera.
Jeśli po jakimś czasie (powiedzmy po miesiącu) okaże się, że są z tego grosze, które na nic nie starczą, to te reklamy znikną - a ja będę szukał czegoś innego.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ukalo, łącznie zmieniany 1 raz.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

z tego jest kasa tylko za wyświetlenie, czy za kliknięcie?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Za kliknięcie, w dodatku obliczana dość "tajemnie", więc póki co kompletnie nie wiem, czy to ma sens - myślę że właśnie ok. miesiąca jest potrzebne, by się zorientować czy gra jest warta świeczki.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

ok, zatem klikajmy! Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Tylko z umiarem, bo w tysiąc uczciwych kliknięć z jednego IP google nie uwierzą Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Przy okazji proponuję zabawę: wyśmianie automatu google. Jeśli wyskoczy wam jakaś wyjątkowo śmieszna albo idiotyczna reklama - wrzućcie screena. Zabawa zaczerpnięta z TWB, tam był m. in. zakład pogrzebowy i producent bielizny, więcej nie pamiętam - a forum TWB padło czas jakiś temu.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

TWB padło? Nawet nie wiedziałem. Sądziłem, że tak znana marka nie powinna za szybko stracić znaczenia. Swoją drogą już wiem, skąd te reklamy Obrazek A o ile procent może to obniżyć koszty, jeżeli wolno spytać?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

nie TWB a forum TWB.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie TWB padło, tylko FORUM TWB. A ile da się pokryć z reklam? To się dopiero okaże. Minimalna wypłata to 100$ - czyli mniej niż roczne koszty utrzymania serwisu. No ale powiedzmy, że jeśli byłoby te 100$/rok, to chyba warto.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

to już ponad 100USD/rok kosztuje utrzymanie serwera? to ja się nie dziwię, że poszukujesz źródeł finansowania...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

100$ to 300 złotych. A skoro koszty forum są większe, to według mnie drożyzna - ale ja w cenach domen nie siedzę, więc to tylko moje subiektywne odczucie.
A że forum TWB padło, to chyba nie ma się w takim razie co dziwić - wszak ile wspólnych tematów mogą mieć miłośnicy z całej Polski? Ogólniki raptem, bo wszstkie ciekawe rzeczy dzieją się na stopniu lokalnym, a nie wszystkich jednak interesują wydarzenia lokalne z innych miast i gmin.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Sam serwer przy obecnym poziomie ruchu (ale on rośnie, więc to się zwiększy) to w tej chwili niecałe 60 zł/kwartał. Ale dochodzi jeszcze domena - 61 zł/rok. Sumując - 300 zł - czyli ponad 100$...

Co do kosztów forum - są mniejsze niż galerii. Tomkowi po prostu chyba się znudziło.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ukalo, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Jakie znowu koszty forum? Jakie koszty domen? Mówimy o galerii. Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Kuba chyba wywnioskował że forum TWB padło z powodów finansowych.

PS. Dodałem ankietę.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

A nie, jak już napisałem, doszedłem do wniosku, że miłośnicy z całej Polski mogą w równym stopniu dyskutować o ogólnikach, bo ciekawostki zaczynają się generalnie na stopniu lokalnym, a to nie wszystkich interesuje. Brak wspólnych tematów, po prostu.
ODPOWIEDZ