Problemy z Privem i GTLodzem

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

morton pisze:Nie ja pierwszy użyłem tego sformułowania, Karola się trzeba zapytać "co autor miał na myśli". Ja tylko tak to zrozumiałem.
Właśnie się zastanawiam o co mi chodziło :P Chyba zbyt abstrakcyjnie podszedłem do tego problemu (świąteczny czas). Chodzi oto, że jeśli zdjęcie jest wykonane szablonowo (ten rysunek z ciasno skadrowanym wesołym autobusem i słońcem za plecami) to się nie ma zazwyczaj do czego doczepić (bo wiadomo jak się wykona wszystkie kroki to jest ok). Jeśli od niego znacznie odbiega to budzi zainteresowanie albo odrzuca.
Staram się czasami robić nieszablonowe, ale zainteresowania nie ma.
morton pisze:2. Robienie ciągle "innych" fotek jest też może być nudne. Chyba nie w tym sens, żeby każde zjęcie było z "mlecykiem" albo motywem. Nie po to się zagląda na fotogalerię, żeby oglądać tylko "inne fotki". Trzeba zachować umiar i proporcję między jednym adrugim.
Ktoś mi niedawno pisał, że robienie ciasnych szablonowych też jest nieciekawe i niekreatywne. :P
Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Karol pisze:
morton pisze:2. Robienie ciągle "innych" fotek jest też może być nudne. Chyba nie w tym sens, żeby każde zjęcie było z "mlecykiem" albo motywem. Nie po to się zagląda na fotogalerię, żeby oglądać tylko "inne fotki". Trzeba zachować umiar i proporcję między jednym adrugim.
Ktoś mi niedawno pisał, że robienie ciasnych szablonowych też jest nieciekawe i niekreatywne. :P

Zależy na czym komu zależy. Albo fotograduje się tabor albo na zdjęciu jest tylko akcent komunikacyjny. Różni ludzie - rózne potrzeby, jakby wszyscy robili to samo to by nudno było ;) Przy portretach (nie za ciasnych) też można być kreatywnym. :P
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez morton, łącznie zmieniany 1 raz.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

W końcu to jest "galeria taborowa" i pełni również funkcje dokumentacyjne czy poznawcze, a do takich ciasny portrecik jest najlepszy. Zdjęcia typu "gdzie jest autobus" może i są ładne, ale z czysto taborowego punktu widzenia wnoszą niewiele. Nie mówie, że w ogóle nie powinno takich być, miejsce należy się wszystkim dobrym zdjęciom, także niestandardowym, choć też oczywiście z głową i z umiarem. Chyba to właśnie Karol miał na myśli - jedno, drugie "z mleczykiem" zachwyca, ale dziesiąte już odrzuca. W różnorodności siła! Do tego motywuje do szukania nowych pomysłów i inspiracji Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ventlan pisze:W różnorodności siła!
I to jest samo sedno!

Przy okazji dodam, że dziś właśnie po raz pierwszy zablokowałem zdjęcie (bez głosowania) z powodu zdublowania kadru innego użytkownika.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

http://images47.fotosik.pl/196/45f171ad254c4e37med.jpg

I tak od kilku mniut z GTLodzem i privem...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Już się naprawiło.
Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Buehehehehe, profesjonalny raport problemów.
Wybacz Sawik, ale wróżenie z fusów to nie tu.
Na podstawie tego co wkleiłeś, to nawet nie mam co gdybać jakie były powody.
W każdym razie kilkuminutowa przerwa raz na jakiś czas to nie jest coś niepokojącego.
ODPOWIEDZ