Problemy z Privem i GTLodzem

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

A używasz cały czas jednego adresu, np. http://gtlodz.eu (bez www) czy http://www.gtlodz.eu? Mi automatyczne logowanie nie działa przy linkach z www ale zdążyłem się przyzwyczaić

Swoją drogą, te 8 rzędów zdjęć na głównej to IMO nieco za dużo (może by było optymalnie na 1920x1200 ale na 1440x900 wolałbym 6). Warto by było uzależnić toto od rozdzielczości albo dać kompromisowe 6 rzędów Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez px33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Mi tam ta ósemka nie przeszkadza a wręcz przeciwnie. Coraz rzadziej jestem przy komputerze więc jak zajrzę raz na dobę to od razu widzę wszystkie nowości bez przechodzenia na drugą stronę. Nic po prostu nie umyka a przewijanie nie szkodzi Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Też wolałbym mniej zdjęć na głównej, ale z drugiej strony nie może być tak, że zdjęcie jest tam widoczne raptem kilka godzin. To jest rozwiązanie doraźne, co dalej - rozważam. Możliwe że cięcie limitów bądź ostrzejsza selekcja. Nie zależy mi na ilości.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

To ja tutaj widzę takie rozwiązanie żeby pokazywać wszystkie zdjęcia z ostatniej doby (czy 12 godzin, do uzgodnienia) ale tak żeby liczba linii nie była mniejsza niż 4-5. Jak będzie wysyp zdjęć to pokaże wszystkie, jak będzie mało to pokaże standardowe 4 linie.

Chociaż i tak uważam mój pomysł z dostosowaniem tego do wysokości ekranu bo na 1024x768 to już się robi naprawdę bardzo dużo.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Tak, opcję z ograniczeniem czasowym zamiast ilościowego też biorę pod uwagę, ale to nie pomoże to w "płodne dni" Obrazek - zwłaszcza po imprezach, gdzie każdy musi wrzucić 5 podobnych ujęć.
Może zapis do regulaminu, że użytkownik może wrzucić np. tylko jedno zdjęcie dziennie z imprez? Obrazek

Natomiast z dostosowywaniem skórki do rozdzielczości jest za dużo roboty i nie chce mi się.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

A nie da się tak jak na innych galeriach tego typu, że użytkownik sam sobie wybiera ile miniaturek ma się mu wyświetlać?
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ale tu właśnie nie chodzi o ilość, tylko o "nowość". Każdy by chciał, żeby jego zdjęcie jednak przez jakiś czas było na głównej...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

ukalo pisze:Każdy by chciał, żeby jego zdjęcie jednak przez jakiś czas było na głównej...
No oczywiście! :)
Trzeba zrobić dobowe statystyki na przełomie np. 3 miesięcy, ile ludzi wrzucało zdjęcia w ciągu dnia i może znaleźć jakiś złoty środek. :)
Teraz rozumiem zdjęcia oznaczane są jako "nowe" przez tydzień?
ukalo pisze:Możliwe że cięcie limitów bądź ostrzejsza selekcja. Nie zależy mi na ilości.
Ludzie, jak widać, wrzucają dobre zdjęcia, więc co tu selekcjonować?
No chyba, że zacząć się czepiać...
Można powiedzieć, że sporo ludzi wrzuca zdjęcia. Jakiś czas temu był widoczny zastój.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Teraz rozumiem zdjęcia oznaczane są jako "nowe" przez tydzień?
Oznaczane tak. Ale tu nie o oznaczenie chodzi, a o czas na głównej.
Ludzie, jak widać, wrzucają dobre zdjęcia, więc co tu selekcjonować?
No chyba, że zacząć się czepiać...
Czemu nie, skoro jest z czego wybierać?
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Teraz ostatnio się właśnie bardzo ożywiło.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Wiosna, w końcu dobre światło Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Teoretycznie można się przecież doczepić do wszystkiego, ale czy takie działanie ma sens? Ludzi miejmy nadzieję nie zniechęci i zmobilizuje może do robienia "innych" zdjęć i zarazem podniesie "poziom galerii".
Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Wiesz, "inne" zdjęcia też mogą być dobre.
Ja widzę miejsce i dla ciasnych portretów, i dla pejzaży. Dla detali i dla fot z ludźmi w kadrze. Byle dobre. I tyle.
A które to są dobre? No, to już większy problem Obrazek Ale skoro nadal trafiają się zdjęcia nieostre, przekompresowane, poruszone, ze złymi kolorami i kompozycją. Jest jeszcze co odrzucać. Być może również zdjęcia admina, mimo, że on je zajadle broni Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie będę się rozpisywał, tylko podam kilka moich przemyśleń, sugestii:

1. Liczba fotek na głównej. 4 rzędy po 5 zdjęc były w porządku. Zwiększanie ich ilości nie jest chyba najlepszym pomysłem, tak mi się wydaję. Nie przesadzajmy też, z tym, że fotki robi się po to, żeby powisiały na głównej. To podobne do robienia fotek dla wyróżnień - nie tędy droga. Ale jeśli jest duża potrzeba do zwiększenia fotek na głównej to można zwiększyć ilość zdjęć w wierszu do 6 (u mnie się zmieści, nie wiem jak u innych Obrazek). Wtedy 5 lub 6 rzędów po 6 fotek powinno wystarczyć wzupełności.

2. Robienie ciągle "innych" fotek jest też może być nudne. Chyba nie w tym sens, żeby każde zjęcie było z "mlecykiem" albo motywem. Nie po to się zagląda na fotogalerię, żeby oglądać tylko "inne fotki". Trzeba zachować umiar i proporcję między jednym adrugim.

3. Głosowanie przez użyszkodników nie jest wystarczająca selekcją? Większość kiepskich zdjęć i tak znika po głosowaniu, więc chyba nie tutaj jest problem. Co innego, gdy po imprezie wszyscy wrzucają zdjęcia. Wtedy albo ograniczyć to limitem w regulaminie albo bardziej się czepiać zdjęć imprezowych.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Robienie ciągle "innych" fotek jest też może być nudne.
Zdefiniuj te inne :P
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Karol użył tego sformułowania ale domyślam się, że chodziło mu o zdjęcia typu "z mlecykiem" (na RKP)/z motywem/znajdź autobus Obrazek)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ale zdajesz sobie sprawę, że dla RKP inne zdjęcia to prawdopodobnie takie:
Obrazek
?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

@morton: 5x6 czy 6x6 to raczej być nie może bo w najpopularniejszej mimo wszystko 1024x768 by wtedy się nie mieściło na szerokość
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Bardzo możliwe Obrazek Nie ja pierwszy użyłem tego sformułowania, Karola się trzeba zapytać "co autor miał na myśli". Ja tylko tak to zrozumiałem. Nigdzie też nie napisałem, że nie wolno robić takich zdjęć czy ich publikować. Zaapelowałem jedynie o umiar i równowagę.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No i o to mi chodzi. Niech zdjęcia będą "rozmaite". Byle dobre Obrazek
ODPOWIEDZ