Propozycje drastycznych zmian ;)

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Tak, zdecydowanie by się przydało. Tylko że to już na tyle duża ingerencja w mechanizm galerii, że chyba lepiej byłoby w końcu wszystko zrobić od nowa.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Ja zaproponowałbym coś z innej beczki, czyli trochę większą rozbudowę działu kolej, no i utworzenie przy tym jakichś zasad opisywania kluczowych, ale o tym dalej. Jeśli chodzi o rozbudowę, proponuję na początek większy podział tej normalnej kolei (wykluczam tu KrKD i RKW, bo z nimi jest OK) np. na przewoźników (myślę, że z typami lokomotyw, czy wagonów nie ma tu co się bawić), lub na dane linie, gdzie zdjęcia kolei zostały zrobione (np. podział na linie, lub miejscowości, z czego Łódź miałaby dodatkowy podział na np. Olechów, Fabryczny-Andrzejów, Widzew-Zgierz, Widzew-Chojny, Kaliski-Chojny, Kaliski-Lublinek itp.). Jeśli chodzi o kluczowe to najlepiej by było, żeby określić w nich lokomotywę (i jej numer, o ile jest czytelny i o ile autor wie, jaki ma), określenie typu pociągu (standardowo - towarowy, osobowy, pospieszny, ekspres, IC, EC itp.), nazwę pociągu, lokalizację miejsca zrobienia zdjęcia (stacja, miejscowość lub szlak), numer linii w tabeli SRJP (o numer linii nie ma się co bawić, bo trudno znaleść, a SRJP na stronie PKP się znajdzie), o ile dana linia takowy posiada, oraz numer pociągu (w osobowych obowiązkowo, inne, zależy czy autor wie). Myślę, że przydałoby się małe rozbudowanie kolejowej części gtlodz Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Co do kolei to pełna zgoda.
Na początek podzieliłbym na przewoźników, następnie w miarę potrzeb wg taboru.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Mnie podobał się pomysł jeszcze na ŁSK, gdzie wchodziło się w daną markę wozu i zdjęcia były pod odpowiednim numerem taborowym Obrazek Może teraz też możnaby tak zrobić?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Temu służą kluczowe. Oczywiście da się to zrobić, tylko czy jest sens?
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Co do kolei - pełne poparcie, zwłaszcza w kwestii pozamiatania w kluczowych, bo burdel panuje niemiłosierny. Dodatkowo trzymałbym się zaproponowanego kiedyś pomysłu "dublowania" oznaczeń fabrycznych/przewoźników prywatnych symbolami używanymi na PKP (tj. dla loka oznaczonego jako 3E zapisywać zarówno "3E" jak i "ET21"). Zarówno dla symboli lokomotyw jak i dla numerów linii proponowałbym zrobić jakąś "ściągę" na forum i przykleić na stałe.
Myślę, że w kluczowych warto by jeszcze dodać oznaczenia wagonów dla pociągów towarowych (tu też można zrobić ściągę najpopularniejszych typów)
Podział kategorii chyba też nie zaszkodzi, wg przewoźników będzie chyba łatwiejszy do wprowadzenia (wg. linii byłby bardzo fajny, ale rodziłby się problem z fotkami na stacjach węzłowych)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ja jestem jak najbardziej za, ale w kwestii kolei jestem raczej "lajkonikiem". Przydałaby się jakaś kolejowa redakcja. Ktoś chętny? :>
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ja się mogę zająć robieniem tych ściągawek. Oczywiście co do sprzątania chętnie, ale jak już będą jasne zasady. Do tej pory poprawiałem tylko ewidentne byki - bo jak tu poprawiać coś w zasadzie nieunormowanego.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Jeśli potrzeba, mogę dopomóc co do kolei, na tyle, na ile umiem. Obrazek To znaczy, jeśli chodzi o kluczowe, czy coś. Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M. Wilu, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Wszyscy to wszyscy - babcia też Obrazek Chętnie pomogę, przynajmniej na tyle, na ile mi wiedza pozwoli.
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

Cóż, to ja numery tabel SRJP mogę dopisywać Obrazek
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Taka mi jeszcze jedna uwaga przyszła do głowy - jeśli priv miałby się stać galerią "pełną gębą", to chyba warto by unormować w jakiś sposób kluczowe - w tych kategoriach, które miałyby być "pełnoprawne".
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Tak, jak najbardziej. Będzie sporo zmian i porządków, ale zrobimy to drogą ewolucji, nie rewolucji.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No i zacząłem sprzątanie na privie. Wszelkie uwagi i propozycje proszę tu, lub bezpośrednio pod zdjęciami.

Dla zainteresowanych: ponownie możliwa jest samodzielna rejestracja przez formularz (aktywacja konta wymaga potwierdzenia admina, ale dostanie ją każdy kto nie jest botem, zybim lub AdkiemP)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Tomasz.bu pisze:Podział kategorii chyba też nie zaszkodzi, wg przewoźników będzie chyba łatwiejszy do wprowadzenia

Grupa PKP, czy od razu osobno PKP PR, Intercity i Cargo?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Czy jest możliwość zwiększenia rozmiaru ładowanych zdjęć do 900x600 (dla chętnych)? Oczywiście z zachowaniem 300 kb limitu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Niestety póki co nie... ale ja również jestem za tą zmianą, więc jest nadzieja Obrazek
Póki co pozostaje 800x533.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Myślę, że łatwiej będzie razem. Bo zaraz się okaże, że pociąg PR ciągnie lokomotywa IC, a mechanik pochodzi z Cargo (a tak to momentami wygląda) i nie będzie wiadomo do jakiej kategorii wrzucać.

BTW przydałby się też dział na infrastrukturę kolejową - w tej galerii, w której ma być na nią miejsce.

od ukalo: Zamiast cytuj wcisnąłem edytuj Obrazek stąd poszatkowanie tego posta. Przepraszam.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Myślę, że łatwiej będzie razem. Bo zaraz się okaże, że pociąg PR ciągnie lokomotywa IC, a mechanik pochodzi z Cargo (a tak to momentami wygląda) i nie będzie wiadomo do jakiej kategorii wrzucać.
Właśnie dlatego zapytałem. Zatem kategoria PKP PR (którą zdążyłem już założyć) zmieniła się w grupę PKP.

Proszę edytorów o pomoc w stopniowym porządkowaniu.
BTW przydałby się też dział na infrastrukturę kolejową - w tej galerii, w której ma być na nią miejsce.
A to już jest - na "głównej".
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ukalo, łącznie zmieniany 1 raz.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Taka refleksja odnośnie priva.
Zasadniczo pełni on teraz dwie funkcje: selekcja kandydatów do głównej i różne fajne śmieci, które na główną się nie nadają.
Stąd mój pomysł polegający na tym, aby narybek najpierw wpuszczać tylko do kategorii komunikacyjnych priva, a dopiero jak się tam sprawdzą, dopuszczać ich do głównej oraz pozostałych kategorii priva.
ODPOWIEDZ