Propozycje drastycznych zmian ;)

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

rkplodz pisze:Powiem tak: bardzo tęsknię za pierwszym privem - miejscem do pokazania ciekawych zdjęć. Różnych. Tramwajów, kaczek i córek. Wpadł mi do głowy luźny pomysł:
- podgaleria "przedszkolna" plus ciekawostkowa to raz,
- priv to dwa, ale w jakiejś bardziej zamkniętej formule - bo chyba wraz z umasowieniem się gdzieś prysnął ten pierwszy klimat.
Mniej więcej do tego zmierzam.
- "główna", wymagająca galeria taborowa
- druga galeria "bez tematu", na kaczki, nieba, komunikację spoza województwa (a może wraz z podniesieniem poprzeczki powinniśmy na głównej znieść granice geograficzne?) itd. - ale mimo wszystko również z jakimiś zasadami (mogą być luźniejsze).
Choć trochę martwi mnie mnożenie bytów, dlatego część "przedszkolną" widzę jako podkategorię jednej z galerii (jeśli głównej, to jako kategoria widoczna tylko dla zalogowanych).
Czy oprócz tego potrzebna będzie jakaś prywatna galeria? Chyba nie, a jeśli już, to też jako "ukryta kategoria".
Ciekawym pomysłem byłoby wprowadzenie na priv mechanizmu "znajomych", można byłoby samemu ustalać kto widzi nasze prywatne zdjęcia. Ale nie wiem czy jestem w stanie to dopisać w najbliższej dziesięciolatce ;)
o3r pisze:Brzmi sensownie.
junior.gtlodz.eu :D
To już jest - http://gklodz.yoyo.pl ;) :lol:
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ukalo, łącznie zmieniany 1 raz.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Właśnie dostałem kolejną prośbę o konto. Datownik zdetronizowany, nowym liderem jest screen z VBUSa... Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Co do gklodz to już chyba sam admin zwątpił Obrazek
BTW, spójrzcie tu: http://www.gklodz.yoyo.pl/details.php?image_id=182 jak na gklodz przerabia się Emilkę Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Oj tam, czepianie Obrazek
Gdzie się nie przerabia...? Obrazek
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Według mnie kategoria "Lotnictwo" powinna pozostać... Jest w tej kategorii wiele ciekawych ujęć samolotów a to też przecież jakiś transport Obrazek Tylko warunek był by taki żeby samoloty były fotografowane w Łodzi...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Sawik, ja wiem że ci szkoda wyróżnionej fotki, ale ja bym się na twoim miejscu raczej o konto martwił. A co do warunku, że w Łodzi - też jest na ten temat propozycja...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A ja na temat tej pozałódzkości mówię nie. Bo wyjdzie twb - np. nie jesteśmy w stanie stwierdzić co jest ciekawostką w Stargardzie Szczecińskim albo Sanoku, byśmy spłaszczyli. Niech zostanie jak jest - bądźmy specjalistami w Łodzi i regionie, róbmy najlepszą stronę o naszych stronach, a to, czym chcemy się pochwalić spoza - mogłoby być, z luźną selekcją, na privie.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ciekawostki to na priv.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Mimo wszystko inaczej będziemy traktować zdjęcie Conecto na 68 niż identyczny kadr z vero, i nie mówię tu o akceptacji gniotów a o tym, że w galerii fajne było to ile się z niej można było dowiedzieć o codzienności KM w Łodzi. Myślę, że by to zniknęło przy zniesieniu bariery geograficznej, a byłoby szkoda. Nie chciałbym rozmycia galerii, zatracenia jej regionalnego charakteru, i do tego takiego uroku miejsca gdzie w sumie większość z Was zna się osobiście.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie. Proponując podniesienie poprzeczki mam na myśli właśnie... podniesienie poprzeczki. Myślę, że Conecto na 68 też da się dobrze sfotografować.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Myślałem, że wystarczająco podkreśliłem, że NIE chodzi mi o większą akceptację dla ciekawostek - a o to jak traktujemy to zdjęcie raczej w sensie dokumentacyjnym, że naturalne dla nas jest że wywoła większe... poruszenie, zdziwienie i tak dalej. I ja to lubię, mnie to szalenie cieszy i bawi że mogę pochwalić się zdjęciem czegoś wyjątkowego i wyjątkowość tegoż zostanie dostrzeżona.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

A ja myślałem, że wystarczająco podkreśliłem że chodzi mi o mniejszą akceptację dla ciekawostek.
(oczywiście to tylko propozycja, ale ew. rozszerzenie geograficzne tylko wraz z nią ma sens)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ale mnie w ogóle nie idzie o traktowanie ciekawostek inaczej, niech na galerii pozostaną tylko dobre zdjęcia tychże.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

nie jesteśmy w stanie stwierdzić co jest ciekawostką w Stargardzie Szczecińskim albo Sanoku
?
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

ukalo pisze:Jesteś za moim załamaniem? To jak wszyscy ;) :lol:

Ale tylko, jak napisałem, najogólniej rzecz biorąc ;)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

W tym żeby galeria nie stała się... bezduszna. By nadal tak dobrze jak teraz dokumentowała codzienność łódzkiej i podłódzkiej komunikacji, tyle że na coraz wyższym poziomie; by była źródłem zawsze aktualnych informacji o niej. Obawiam się że w natłoku zdjęć z kraju by to zaginęło.

A poza tym... po co dublować istniejące już, niezłe swoją, istniejące galerie? Nie lepiej się specjalizować w tym, co nam bliskie? Wiesz, ja prowadzę ruchliwy tryb życia i obym zasiedlił zaraz trzecie miasto w życiu, więc niby mnie to lepiej - ale...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Hmm, ciężko mi mówić o dublowaniu czegokolwiek, bo nie zaglądam.
A póki co widzę cholerny rozdźwięk - fatalne zdjęcia na głównej, które są tu bo są z Łodzi - oraz rewelacyjne kadry na privie, bo spoza Łodzi.
I w drugą stronę - masę bezsensownego syfu na privie "bo można" i zdjęcia tak dobre na głównej, że wręcz nie pasują do ogółu...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A i owszem, na privie niezłe perełki są. Może i faktycznie to niegłupie, tylko trzebaby sensownie wymyślić zasady. Znaczy, nie wiem czy chcielibyśmy (chciałbyś!) zachować wiodącą rolę Łodzi i w ogóle utożsamiać jakoś galerię z miastem, czy nie? Może w ramach głównej obok "Łódź i region" kategorię "Inne", w ramach której właśnie wszystko spoza (i kolej osobno?) - tylko żeby była jakaś większa frekwencja działu niż u poznaniaków - http://72.29.90.228/~galeriap/galeria/Obrazek
Piotr
Czasem wpada
Posty: 84
Rejestracja: pn 22:23, 05 lis 2007

Post autor: Piotr »

A ja jestem zdecydowanie za tym, żeby zachować regionalny, łódzki charakter galerii. Nie będę się jednak na ten temat rozpisywał, wystarczy jeśli napiszę, że w pełni zgadzam się z tym, co napisał Rkp w pierwszym akapicie swojego przedostatniego postu.

Bądźmy specjalistami w tym, co dotyczy bezpośrednio nas, naszego miasta i regionu. Fotografujmy komunikację, którą podróżujemy każdego dnia. Dokumentujmy jej codzienność, rozwój, ale także i porażki.

Zniesienie granic terytorialnych na galerii zmieni ją w jakiegoś molocha, a zdjęcia tam zamieszczane staną się jakieś... obce. Ja przynajmniej tak to odczuwam. GTLodz straci swój obecny, w pewnym sensie kameralny klimat.

Jestem natomiast za tym, żeby na głównej wprowadzić ostrzejszą selekcję fotek, aby były tam zamieszczane tylko te najlepsze i najciekawsze.

Co do lotnictwa - dział wydaje mi się trochę zbędny. Bo jaki związek z Łodzią mają zdjęcia samolotów lecących na pułapie kilku tysięcy metrów, które nie mają nawet międzylądowania na Lublinku?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Piotr, łącznie zmieniany 2 razy.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Ja też jestem za pozostawieniem regionalnego charakteru głównej (zdjęcie na terenie województwa bądź tabor na zdjęciu należący do przewoźnika z województwa). Lepiej się wyspecjalizować i być dobrym w jednym aspekcie, niż miernotą we wszystkich.

Na privie natomiast przydałoby się wprowadzenie jakiejkolwiek selekcji, aby właśnie nie było tak, że można wszystko, to można wszystko. Słabe zdjęcia tylko jeśli są ciekawostkami, spoza reigonu tylko jeśli chce się pochwalić czymś ładnym (zwykłe taborówki chyba lepiej dawać w odpowiednich galeriach regionalnych bądź ogólnopolskich, tu i tak nikt ich nie będzie szukał), początkującym skomentować i po tygodniu kasować.

Co do lotnictwa, to zdjęcie z kilku tysięcy metrów i tak nie powinno przejść selekcji Obrazek
ODPOWIEDZ