Propozycje drastycznych zmian ;)

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Propozycje drastycznych zmian ;)

Post autor: ukalo »

Galeria osiągnęła już na tyle duży rozmiar i niezły poziom, że należy zastanowić się nad pewnymi zmianami (przedsmak tego macie już w moich marudzeniach w komentarzach, że zdjęcie jest bardziej na forum/priva niż do głównej).

Ale do rzeczy - zacznę ostro i skrajnie, wszak nie wszystko trzeba wprowadzić w życie:
- rezygnacja z lotnictwa (dział mi bliski, ale nie oszukujmy się - marny w porównaniu do reszty)
- rezygnacja ze wszystkich działów nietaborowych (może za wyjątkiem remontów)
- dalsze zmniejszenie tolerancji dla "ciekawostek" (w sensie słabych zdjęć, usprawiedliwianych tym, że to jedyne zdjęcie takiej sytuacji - ciekawostkę można podlinkować na forum)

No, to zapraszam do dyskusji.

PS. Niezależnie od powyższego informuję, że jako selektor nie będę brał pod uwagę, że mało jest zdjęć z Radomska/Opoczna/Kutna etc.
Zdjęcie ma być dobre i tyle. Nie widzę sensu wakacyjnych objazdówek w wykonaniu kogoś, kto i w rodzinnych Pabianicach nie potrafi prosto utrzymać aparatu i zauważyć cienia Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

W sumie słuszne uwagi Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ja bym się zastanowił nad działem nietaborowym. Chodzi o to, że na privie ciężko coś znaleźć, bo nie ma ustalonego sposobu opisu zdjęć. A na forum link z fotką szybko zginie w czeluści postów i tematów. A czasami przydaje się znaleźć coś nietypowego.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No tak, w sumie nie napisałem istotnej rzeczy - że priva również czeka reforma, bo w tej chwili to się trochę taki imageshack robi...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A ja nie wiem w sumie czemu rezygnować z lotnictwa. Dla mnie fajnie że jest, zawsze jakiś dokument innej gałęzi transportu zbiorowego.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Celem "wyspecjalizowania" galerii. Reszta na priv, który przestałby być "śmietnikiem" (Jest tam oczywiście wiele świetnych zdjęć, ale i wiele przypadkowych. A do tego niezbyt opisane i skatalogowane).
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

wiesz, kiedyś kolej też wydawała się niepotrzebnym dodatkiem. Ale teraz wyszła z tego fajna rzecz. Może szkoda przekreślać tak lotnictwo?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No, kto wie. Ale ja tylko rzucam temat do dyskusji, sam nie wiem co z tego wyjdzie i z jakim zdaniem z niej wyjdę Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Może zacznijmy zatem rozmawiać kompleksowo - o całym gtlodz, znaczy o privie też. Pewnie masz jakiś (mniej lub bardziej) luźny koncept na priv 2.0 Obrazek - może właśnie sensowne rozłożenie działów pomiędzy tymi dwoma da pożądany efekt.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

To może tak:
- gtlodz - galeria taborowa z selekcją,
- priv (może należałoby coś z nazwą zrobić Obrazek ) - wszelkie działy na które jest "społeczne zapotrzebowanie" (w tym również pokrywające się z tematyką galerii głównej), z mniejszą selekcją.

Może pewien staż na privie dopiero zezwalałby na uzyskanie konta na głównej?
(Mielibyście okazję zobaczyć jakie arcydzieła przysyła większość chętnych na konto, tak tylko ja mogę podziwiać twórczość... zwłaszcza datownik rządzi.)
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

A może priv jako miejsce do wrzucania fotek kandydatów do gtlodz? Tam coś w rodzaju selekcji i głosowania. Jak się obroni - zapraszamy na gt!
berkowaty
Czasem wpada
Posty: 54
Rejestracja: czw 12:30, 13 wrz 2007
Lokalizacja: Bursinel

Post autor: berkowaty »

glowna:
stala sie dosc fajnym miejscem i obserwujac fotki pojawiajace sie na niej widac jak podnosi sie poprzeczka...

Lotnictwo: mieszane uczucia, bo jest kilka fajnych fotek, ale...
czy trzeba utrzymywac dzial lotnictwo w miescie, w ktorym laduja 2 samoloty na krzyz... przesadzam wiem...

Kolej: tu mocne wejscie mieli koledzy ze Zdunskiej Woli i trzymaja poziom Obrazek
Fakt, ze oni chociaz maja co focic, bo lodzka kolej, to taka zapadla dziura

Taborowa czesc: a tu mozna ostra selekcje zrobic i dopuszczac tylko najlepsze fotki. Taboru jest okreslona ilosc, obfotografowana ilosc, motywow w miescie jest tez okreslona ilosc, ze wspomne: ogrodki dzialkowe, Warszawska, Lodz Kaliska, Bandurskiego, teraz LTR...

Propozycje:
1. Oddzielic obecne fotki od historycznych... moze po prostu dzial historia...
2. Jezeli jest fota tego samego pojazdu, w tym samym miejscu, w podobnym czasie (lato, zima, tego samego roku), to wybrac lepsza... reszta won...
3. Najbardziej kontrowersyjna propozycja. Wprowadzic oplaty za korzystanie z galerii. Zwykly roczny abonament. Nie za ogladanie, ale za mozliwosc umieszczania fotek... serwer kosztuje, obsluga galerii zabiera czas... jesli chce sie to robic profesjonalnie, to ilez mozna swojego prywatnego czasu na to poswiecac... Niech to nawet bedzie symboliczne pare zlotych rocznie... Nie wiem jak to technicznie rozwiazac, ale mysle, ze wszyscy sie na tyle znamy, ze da sie to zrobic nawet na piwku przy foceniu...

Bart
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

1. Oddzielic obecne fotki od historycznych... moze po prostu dzial historia...
Pomysł niby dobry... ale zdefiniuj historię. I co, przenosić zdjęcia gdy staną się historyczne z biegiem czasu? Kiepsko to widzę.
3. Najbardziej kontrowersyjna propozycja. Wprowadzic oplaty za korzystanie z galerii. Zwykly roczny abonament.
Nie ma takiej potrzeby, zresztą nie to jest tematem dyskusji. Parę osób wspiera mnie w taki czy inny sposób.
berkowaty
Czasem wpada
Posty: 54
Rejestracja: czw 12:30, 13 wrz 2007
Lokalizacja: Bursinel

Post autor: berkowaty »

1. Oddzielic obecne fotki od historycznych... moze po prostu dzial historia...
Pomysł niby dobry... ale zdefiniuj historię. I co, przenosić zdjęcia gdy staną się historyczne z biegiem czasu? Kiepsko to widzę.


Moze po prostu oddzielny dzial: foty wygrzebane z albumow rodzinnych autorstwa naszych dziadkow... przenoszenie nowych, starzejacych sie fot byloby faktycznie bezsensowne.
Ufam, ze kazdy wiedzialby gdzie wstawic fote odgrzebana, zeskanowana, obrobiona... to jednak troszke pracy wymaga... samo odgrzebywanie pewnie najwiecej, wiec nie balbym sie, ze pojawia sie Pesy stylizowane na lata 70 w tym dziale... ufam, ze jednak dorosli ludzie sa uzyszkodnikami tej galerii

Bart
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ufam, ze kazdy wiedzialby gdzie wstawic fote odgrzebana, zeskanowana, obrobiona...
Wierzysz w to co piszesz? W galerii pojawiają się mydlane krzywe przepalone zdjęcia (w propozycjach do rejestracji do tego dochodzi jeszcze obowiązkowy datownik)... A ty ufasz dojrzałości użytkowników? Ja się raczej zbliżam do kolejnego załamania...
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Fanem lotnictwa nie jestem, ale nie widzę powodu, dla którego miałoby zniknąć (działy niekoniecznie muszą mieć równomierne obciążenie).
W KM najchętniej widziałbym AiT, remonty oraz infrę, reszta może polecieć (na priva).
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

ukalo pisze:Ja się raczej zbliżam do kolejnego załamania...

Czy jest na sali lekarz? Czy mógłby pan ocucić admina ;)

Najogólniej rzecz biorąc jestem za, natomiast uważam, że "nietaborowe" działy takie jak infrastruktura i remonty powinny być. Moim zdaniem stanowią wartościowe źródło informacji.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Jesteś za moim załamaniem? To jak wszyscy ObrazekObrazek
Infra i remonty jak pisałem - raczej na tak. Ale oczywiście z wyczuciem.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Powiem tak: bardzo tęsknię za pierwszym privem - miejscem do pokazania ciekawych zdjęć. Różnych. Tramwajów, kaczek i córek. Wpadł mi do głowy luźny pomysł:

- podgaleria "przedszkolna" plus ciekawostkowa to raz,

- priv to dwa, ale w jakiejś bardziej zamkniętej formule - bo chyba wraz z umasowieniem się gdzieś prysnął ten pierwszy klimat.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Brzmi sensownie.
junior.gtlodz.eu Obrazek
ODPOWIEDZ