Propozycje drastycznych zmian ;)

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

A może na głównej kategoria - coś w stylu "nasze perełki"? Zupełnie (nie)subiektywnie dobierane najlepsze zdjęcie (nie)tylko komunikacyjne (nie)tylko z Łodzi i okolic - w tym również te perełki z priva. W ilości kontrolowanej, może co jakiś czas zmieniane?
Tak samo, jak już wcześniej wspominałem - priv jako "przedszkole", w którym pewna ilość pozytywnych ocen uprawniałaby do publikowania na privie.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a ja przejrzałem dziś priva i główną - losowo wybierając trzy garście zdjęć z działów "komunikacja miejska i podmiejska" (odrzucając grudziądzkie). I w sumie w jakiejś mierze zacząłem zgadzać się z opinią Ukalo o barierach geograficznych...
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Bo jaki związek z Łodzią mają zdjęcia samolotów lecących na pułapie kilku tysięcy metrów, które nie mają nawet międzylądowania na Lublinku?
To samo można powiedzieć o autobusach turystycznych, które też tylko przejeżdżają przez region łódzki.
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

M. Kaźmierczak pisze: To samo można powiedzieć o autobusach turystycznych, które też tylko przejeżdżają przez region łódzki.

I tutaj akurat, przynajmniej moim zdaniem, galerię można odchudzić ;)
lukas.j
Coś mówi
Posty: 27
Rejestracja: śr 13:28, 21 mar 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lukas.j »

W kwestii selekcji zdjęć. Istnieje możliwość oceniania i wydaje mi sie, że ta forma wystarczy. Coś jest knotem to leci po trzech minusach i koniec. (Tylko nie wiem czy zablokowanie zdjęcia odbywa sie automatycznie, bo jak nie to redaktorzy często muszą kontrolować sytuacje:)).
Co do poszerzenia granic to według mnie jest dobrze, tak jak jest. To całkiem nieźle rozbudowana galeria, szerokie źródło wiedzy na temat komunikacji i obecnego stanu infrastruktury w naszym mieście i powoli regionie. Wydaje mi sie, ze priv mógłby udźwignąć sprawę zdjęć z poza regionu. GTlodz jest łódzkie:). Po co zmieniać coś co ma już "swoja markę"Obrazek i pewną zamkniętą formę. Takie jest moje zdanie:). Pozdrawiam.
sknera99
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz 17:46, 29 cze 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sknera99 »

Mobgły by zniknąć bilety,karty telefoniczne,tablice autobusów czy tramwajów w końcu to nie jest kolej czy autobus.Zdjęcia które są z 2000 czy 2001 roku przenieść do innego działu n.p dawne dzieje
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Wiesz, wtedy co kilka lat byłyby wielkie przenosiny zdjęć.
Karty telefoniczne też bym zlikwidował. Rozkłady czy tablice mogłyby zostać, pod warunkiem, że byłyby to jakieś ciekawostki czy perełki (w przypadku tablic nie wyciągnięte ze zbioru, bo to już się nie sprawdziło).
Jak najbardziej regionalny charakter galerii głównej.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Dlatego właśnie, że perełka to jednak dla każdego co innego znaczy, wyniósłbym to wszystko do drugiej galerii. Zwłaszcza, że jest takowa.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Moje zdanie jest takie. Zachować regionalność galerii. Powyrzucać np. rozkłady czy bilety na priva, ale niech będą dostępne dla wszystkich (nie tylko zalogowanych).
Natomiast z samym privem zrobić porządek. Jak dla mnie bez sensowne jest wrzucanie np. screenów z tym kto co ma powypisywane na gg itp... Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Wiesz, to jest akurat życie towarzyskie. Ale planów co do prova nie znam. Natomiast fajne jest to, że można tam zajmować się tematami poważnymi, jak i zupełnie przyziemnymi, jak nadmiar spamu w skrzynce Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Po pogłębionej analizie Obrazek aprobuję ewentualne rozszerzenie geograficzne - zajrzałem na co popularniejsze galerie, ich dubel nam nie grozi Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Cholera, a już zacząłem się przekonywać do pozostawienia tego jak jest...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ty tu rządzisz Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Spokojnie, nie ma pośpiechu. Można wszystko najpierw przedyskutować. Może faktycznie najpierw spore przemeblowanie priva?
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

rkplodz pisze:aprobuję ewentualne rozszerzenie geograficzne

Tylko po co? GTLODZ jak sama nazwa wskazuje jest galeria o komunikacji w Łodzi... (aglomeracja, region, nawet wojewodztwo) - ok, ale bez przesady. Nie warto robić kolejnej ogólnopolskiej galerii. GTŁ jest galerią Łódzką i tak powinno zostać. Rozumiem przez to: fotki łódzkiego taboru (nawet za granicami wojewodztwa) plus ewentualnie "obce" pojazdy na naszym terenie. Tyle z mojej strony na temat regionalizacji ;)
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Aby spróbować spojrzeć na problem "z zewnątrz" przejrzałem sobie "wyróżnione", czyli kategorię do której przypuszczalnie kieruje się "gość galerii". No i szybko się okazało, że lwią część stanowią różnej maści archiwalia - czasem jakościowo lepsze, czasem relatywnie przeciętne. I chyba zaczynam się przychylać do tego, że w jakiś sposób trzeba jednak wydzielić zdjęcia archiwalne, no bo nie po to tworzono "wyróżnienia", żeby automatem lądowały tam wszystkie fotki które mają więcej niż kilka lat. To są dwie różne rzeczy, mają różnych odbiorców (kogoś spoza Łodzi fotografie typu "ostatni dzień 41 w Pabianicach" raczej nie wzruszą), na zdjęcia historyczne patrzy sie w inny sposób i innych wartości sie w nich poszukuje.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

bo nie po to tworzono "wyróżnienia", żeby automatem lądowały tam wszystkie fotki które mają więcej niż kilka lat.
Ależ owszem (również) po to. Po prostu foty które chcemy najbardziej pokazać. Bo świetne technicznie, bo kawał historii, albo "ma klimat" (to najbardziej ulotne, ale jak już kilka osób tak twierdzi, to coś jest na rzeczy...
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

No ale to w takim razie po co się bawić w jakieś "wyróżnione", nazwać "historia" i ładować bezpośrednio do katalogu i już Obrazek Poza tym występuje pewne "zaburzenie chronologii". Ktoś kto zagląda np. raz na miesiąc na galerię i chciałby tym samym przejrzeć sobie co się w Łodzi działo dostaje nagle foty sprzed 10 lat.
Na kolejowej galerii WRP jest po prostu oddzielna kategoria na wszelkiej maści archiwalia i to akurat dobrze się sprawdza (choć całokształt podziału kategorii w tej galerii jest już niezbyt przejrzysty). Wszyscy "intuicyjnie" odróżniają fotkę historyczną od fotki "nie pierwszej świeżości" i bałaganu nie ma.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Pozazdrościć... tu wielu użytkowników nie jest w stanie odróżnić przyzwoitej foty od totalnego knota (jeśli chodzi o własne zdjęcia oczywiście)...
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Tomasz.bu pisze:Poza tym występuje pewne "zaburzenie chronologii". Ktoś kto zagląda np. raz na miesiąc na galerię i chciałby tym samym przejrzeć sobie co się w Łodzi działo dostaje nagle foty sprzed 10 lat.
W nawiązaniu do tego. Może być tak spróbować stworzyć taki formularz gdzie wypełniało by się datę zrobienia zdjęcia (trochę tak jak to jest na TWB). Wtedy inny użytkownik wypełniłby podobny formularz, gdzie określałby jakie zdjęcia zrobione od... do... chce obejrzeć. Czasem mi tego brakuje jak chce sie przejrzeć większą ilość zdjęć. Wpisałbym sobie np. "maj 2004", a tak to muszę szukać i szukać. Tym bardziej, że właśnie obecne zdjęcia mieszają się ze starszymi.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ODPOWIEDZ