Poszukiwany żywy lub martwy, czyli jest zlecenie na niego!

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Poszukiwany żywy lub martwy, czyli jest zlecenie na niego!

Post autor: Tomasz.bu »

Witam, chciałbym założyć wątek, który posłuży wymianie informacji o ciekawych obiektach do focenia. Ciekawe pojazdy, składy, sytuacje, których sami nie jesteśmy w stanie sfocić, ale warto by było, aby zdjęcia znalazły się w galerii. Czyli "sam nie zrobię, to niech zrobią inni".

Zlecenie pierwsze: Pociągi woodstockowe.
4 sierpnia (poniedziałek) przez teren województwa przewiną się powrotne pociągi z Woodstocka:
1. Kostrzyn - Ostrów - Zduńska Wola - Częstochowa - Kraków (2 szt.) / Rzeszów (1 szt.). Rzeszowski zestawiony z trzech EN57, reszta nie wiem, ale przypuszczalnie też (nb nie ma to jak spędzić 13 godzin w kiblu:-/ )
2. Kostrzyn - Ostrów - Zduńska Wola - Łódź (bodaj 2 szt.) nie wiem jakie zestawienie, ale pewnie też na kiblach
3. Kostrzyn - Poznań - Kutno - Łowicz - Sochaczew - Warszawa (1 szt.) - Lublin (2 szt)/Białystok (1 szt.)

Nawet na galeriach kolejowych prawie nie ma zdjęć tych pociągów (są tylko rzeszowskiego i włocławsko - olsztyńskiego), aparaty w dłoń!
Ja będę focił na węglówce (z wyjątkiem porannego), fajnie by było, gdyby chociaż ktoś złapał skład łódzki, ale liczę też na ekipę zduńskowolską Obrazek ...

Rozkład jazdy jest tu

Aparaty w dłoń,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Zobaczę, może uda mi się coś upolować. Parę lat temu te składy były ciekawsze - PKP wyciągało z krzaków jakieś przerdzewiałe Bipy - a teraz 3xEN57... Też ciekawostka, mimo wszystko wolałbym starą, oliwkową Bipę Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Stara oliwkowa bipa jechała w składzie ze Śląska. Niestety tylko jedna, pozostałe trzy żółto - niebieskie. A rzeczywiście, jeszcze ten pociąg był sfocony Obrazek Bipy jechały też na Olsztyn/Włocławek (dwie czterosekcyjne). Generalnie wygląda na to, że tam, gdzie były odcinki bez prądu, to jechały bipy, na reszcie - kible, choć po części to tylko przypuszczenia.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

W tym roku z Łodzi pojechały dwa kiblowe trójskłady, co najmniej jeden kibel niedługo po remoncie.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Może to i musztarda po objedzie, ale jadąc rano zaobserwowałem SM31 jako manewrówkę do wpychania wagonów z tłuczniem do przesypowni kruszywa na Lublinku. Może jeszcze jest na miejscu. Z reguły obsługują to stonką.

Widziana też stonka z jednym wagonem na bocznych torach w Zduńskiej Woli, być może odbywają się manewry na bocznicach IcoPalu (czy dokąd to owe bocznice nie prowadzą).

A jeśli zaś chodzi o woodstocki to składy do Krakowa/Rzeszowa bardzo ładnie zestawione (3xżółto niebieskie, 3X bordowo-czarne). Trzeba przyznać, że z punktu widzenia focistów fajne składy PKP powystawiało. Jechać w środku bym nie chciał. Skład łódzki poranny nie był tak fotogeniczny (żółto-niebieski i dwa w nowym malowaniu), jechał praktycznie pusty. Krakowski też pustawy, w rzeszowskim trochę luda było.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Tomasz.bu pisze:Jechać w środku bym nie chciał. Skład łódzki poranny nie był tak fotogeniczny (żółto-niebieski i dwa w nowym malowaniu), jechał praktycznie pusty.
:lol:
To dlaczego spałem w nim zwinięty na podłodze? Nie no, luzik, od Kalisza już dawało się usiąść. Nie ma się co obawiać jazdy. "Tam" mogą przeszkadzać śpiewy, "z powrotem" i tak wszyscy leżą pokotem. Niemniej 7 godzin podróży podmiejskim pociągiem nie jest zbyt komfortowe.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Kazik pisze:
Tomasz.bu pisze:Skład łódzki poranny [...] jechał praktycznie pusty.
:lol:
To dlaczego spałem w nim zwinięty na podłodze?

Yyy, trochę to mnie zatkało. :shock: Na pewno mówimy o tym samym składzie? Jeśli tak, to usprawiedliwia mnie chyba tylko, że skład mijałem na trasie, jadąc w stronę przeciwną.
Kazik pisze:. Niemniej 7 godzin podróży podmiejskim pociągiem nie jest zbyt komfortowe.

Pomyśl sobie o tych, co jechali do Rzeszowa. 13 godzin jazdy... Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Kiedy poranny skład wjeżdżał do Łodzi wszystkie miejsca siedzące były zajęte + trochę osób siedzących na podłodze. Po prostu prawie wszyscy byli wtuleni w fotele/śpiwory/plecaki i drzemali, może dlatego byliśmy mało widoczni:)
Do Rzeszowa był chyba piętrowy? chociaż to i tak niewielka różnica.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Nie wiem jak nocnoporanny, ale popołudniowy to trzykibel (jest nawet fota w galerii), choć na twb marudzili, że Rzeszów wypuścił jakieś "luksusowe" kible i pasażerowie na pewno zjedzą im te pociągi Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Co najwyżej zanieczyszczą i pozbawią naklejek.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Poszukiwany żywy lub martwy, czyli jest zlecenie na niego!

Post autor: Grzesiek »

NIestety wszystkie składy jadące przez Zduńską w tym roku to były 3xEN57 , w ubiegłym roku przynajmniej "Rzeszów" miał zestawienie 2xbipa,poranna "Łódź" i oba "Krakowy" pełne,"Rzeszów" i wieczorna "Łódź" raczej puste.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Zaćmienie księżyca

Post autor: Tomasz.bu »

Zlecenie drugie: księżyc

Wieczorem 16 sierpnia będziemy mogli obserwować częściowe zaćmienie księżyca. Maksimum zaćmienia, jeśli dobrze kojarzę ok. 21.10, początek jakąś godzinkę wcześniej. Więcej informacji do wyszukania w necie.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

No raczej nie było większych szans na zdjęcia, a przynajmniej nie w tej części Europy Obrazek
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Ze swej strony polecam darmobusy Reala, gdyż te, które nie dostały jeszcze nowego malowania niedługo będą je miały.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Na przesypownię na Lublinku właśnie wtacza sie SM31 z tłuczniem.

Zaś na szopę w Karsznicach zawitał jakiś kibel Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Tomasz.bu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Dziś ponoć 3093 na linii 57 Obrazek
Szkoda, że jestem z Zduńskiej akurat.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Muszę go złapać...
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

No tyle, że z awarią zjechał.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Awaria? Chyba kierowcy co się wstydził Hebeliuszem jeździć Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Dziś o 21:20 pod stadionem na al. Unii zostają wystawione "meczówki":
3199, 3083, 3093.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ODPOWIEDZ