Sondy kmlodz.pl

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Sondy kmlodz.pl

Post autor: Marcin »

Tutaj będą dyskusje o sondach Łódzkiego Serwisu Komunikacyjnego. Pojawiła się nowa ankieta.

Otóż jakie autobusy powinno zakupić MPK. Mniej, ale niskopodłogowych, czy więcej ale średniopodłogowych?

I jest to bardzo dobre pytanie. Zaznaczyłem, że mniej, lecz niskopodłogowych. Dodam, że zrobiłem to bez przekonania. Bo z jednej strony Ikarusy się rozlatują, a z drugiej zakupy autobusów średnipodłogowych to taki krok w tył.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ja zdecydowałem się na na opcję średniopodłogową. Pewnie, że fajnie byłoby żeby kupili setkę niskaczy, ale kasy jest tyle, ile jest, a taboru brakuje strasznie. Pamiętać też trzeba, że te busy zastąpią ikarusy, a nie Volva czy Mercedesy, więc z tej strony patrząc - nie jest to krok wstecz. Zrsztą z tego co widziałem, to do Connecto łatwiej wsiąść niż do Jelcza 121, który nie przyklękł.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Do Connecto wsiada sie podobnie jak do 405-ki. Jezdze czasem Tescowatym i tam wiele starszych osob nie ma z tym problemu. Trzeba zauwazyc fakt, ze podloga tam jest wyzej niz w niskopodlogowym ale znacznie nizej niz w 280-ce.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Ja wybrałem nie mam zdania - z prostej przyczyny - nie jechałem connecto:(
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Problem w tym ze zamiast 30 Conecto G i 7 Citaro G mozna spokojnie kupic 33 Soalrisy U-18. Wiec jestem jak najbardziej za solarkami. O czym zreszta IPT mowilo nie raz.

Pozdrawiam,
Aleksej
gajdek419
Coś mówi
Posty: 49
Rejestracja: pt 20:44, 20 sty 2006
Lokalizacja: łóDź

Post autor: gajdek419 »

Pewnie, że fajnie by było gdyby były Solariski ale..... zagłosowałem, żeby było więcej nowych autobusów nawet gdyby miały być to średniopodłogowe:)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Aleksej pisze:Problem w tym ze zamiast 30 Conecto G i 7 Citaro G mozna spokojnie kupic 33 Soalrisy U-18. Wiec jestem jak najbardziej za solarkami. O czym zreszta IPT mowilo nie raz.

I dlatego wybrałem niską podłogę. Rzecz to jest dobrze poszukać a nie kupować byleco byle miało znaczek Merc(s)edesa ;)
Zablokowany