Łódzka Fotogaleria Komunikacyjna

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ventlan pisze: :arrow: Bursiaka można spokojnie podzielić na: O405, O405N, O405G, O307 bo chyba nic więcej nie ma,

Nie ma sensu. Podział będzie, gdy fot będzie sporo. Póki się mieszczą na jednej stronie nie widzę potrzeby.
:arrow: w PKSie wydzielić te modele, które mają więcej zdjęć,
:arrow: podobnie w Edmarze (O405N),

jak wyżej
:arrow: wydzielić GZK Brójce, MZK Głowno, może jeszcze mój prywatny Car-Trans :)

Brójce i Głowno jak najbardziej, Car-Trans w sumie też można.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Sens widze w tym taki, żeby w celach dydaktycznych rozróźnić modele, bo pewnie nie każdy potrafi to samemu na oko zrobić. Ale przyjmuje argument o jednej stronie (tej na 20 zdjęć, bo ja domyślnie mam 50 Obrazek).
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Argument dydaktyczny zdecydowanie słuszny, ale póki co niech będzie realizowany w opisach i słowach kluczowych.
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

W końcu to temat o galerii więc tu zapytam - mam pewien problem - od jakiś 3 dni gdy otwieram galerie w Operze jest jakby to ujać "wielka". Zdjęcia są OK, "propozycje, pytania" również, natomiast podpisy pod zdjęciami, info o komentarzach, same komentarze itp. są pisane dość dużą czcionką. Nic nie zmieniałem w Operze, samo się tak porobiło. W IE jest w porządku.
Co z tym zrobić? Wkurza dość mocno, bo musze dużo przewijać Obrazek.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Ja też czasem używam Opery, i jest wszystko w porządku:
Obrazek
W ustawieniach Opery, na zakładce Zaawansowane można zmienić rozmiar domyślnych czcionek. Spróbuj tam pogrzebać Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Tez uzywam Opery i nie zauwazylem ostatnio zadnych problemow. Moze powinienes przeinstalowac przegladarke.
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Coś takiego mam

Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Mi się tak czcionki zmieniały na google na IE jak dłużej z tej przeglądarki nie korzystałem. Mam na takie problemy sposób, ale zapomniałem. Jak mi się przypomni to napiszę.

P.S. Nie używaj Nortona, bo jest bardzo mało skuteczny, a zamula system.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Kamyk pisze:Coś takiego mam

Imho masz wciśnięte: Tryb użytkownika:)
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

ukalo pisze:Podział będzie, gdy fot będzie sporo. Póki się mieszczą na jednej stronie nie widzę potrzeby.
Spieszę uprzejmie donieść, że PKS Łódź właśnie przekroczył magiczną liczbę 20 zdjęć i już nie mieści się na jednej stronie, więc czas go podzielić ;)
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Czasami w komentarzach pod fotkami pojawiają się pytania o szczegóły techniczne (np. model aparatu), poruszana była sprawy dodawania daty zrobienia zdjęcia. W związku z tym może warto było by dodać tabelkę, która sama wyświetli wybrane dane pliku z EXIF-a?

Na pewno jest to możliwe technicznie,
tak jest m.in. w tej galerii:
http://galeria.ozorkow.net/details.php?image_id=1587

Co o tym sądzicie? Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Jest technicznie możliwe, przy czym większość użytkowników i tak wycina EXIFa, więc to bez sensu. Zwłaszcza że Opera wyświetla te dane we właściwościach obrazka, a do Firefoxa jest stosowny plug-in - http://ted.mielczarek.org/code/mozilla/fxif/
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Nie, bez sensu Obrazek Rozciąga się ramka z opisemdo straszliwych rozmiarów, a kto chce to i tak znajdzie. @Ukalo: dzięki za linka do plugina Obrazek
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Znowu mam problem z galerią Obrazek
Wczoraj po kliknięciu w miniaturkę zdjęcia się w ogóle nie dogrywały (ani w Operze ani w IE - w tym ostatnim widniał charakterystyczny znak X w miejscu gdzie ma być zdjęcie).
W tej chwili natomiast gdy klikam w miniaturke zdjęcie otwiera się, ale wygląda tak jakby to miniaturka została powiększona (mogę spokojnie policzyć piksele na fotce Obrazek) Tak samo jest i w Operze i w IE.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Spokojnie, trwają prace zabezpieczające, to efekt uboczny - chyba już ustąpił, a jak nie to wkrótce.

Galeria zyskała zabezpieczenie przed hotlinkowaniem (bezpośrednim wklejaniem zdjęć na inne strony internetowe) - jak to działa można zobaczyć nawet i tu Obrazek - http://komunikacjalodz.fora.pl/viewtopic.php?p=9519#9519

Ponieważ "adres" (widziany przez przeglądarkę) tak spreparowanej miniaturki siłą rzeczy musi być taki sam jak oryginału, czasem przeglądarki głupiały i trzeba było ręcznie odświeżać stronę, jakkolwiek wierzę, że problem został już wyeliminowany.

Ponieważ skrypt który to robi zezwala na wyświetlanie dużych oryginałów tylko stronom z domeny kmlodz.pl, ważne jest by nie wchodzić przez inne adresy (o ile istnieją, bo ja wiem o tylko jednym dodatkowym - kmlodz.host247.pl - ale ten już też został uprawniony).
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A czemu to ma słuzyć, tak z ciekawości?Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Hm. Wydaje mi się że to napisałem.
Zabezpieczeniu przed podlinkowywaniem zdjęć na inne strony.
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Coś takiego mam Obrazek

Obrazek

A nie hotlinkuje tylko po prostu klikam na minaturkę.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Czytać umiem, chodziło mi o to, czemu ma służyć ta blokada?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

@Kamyk. Nie potrafię odtworzyć tego błędu, odezwij się na GG
@RKP. Po to, żeby nie można było osadzać fot z kmlodz na inncy stronach, to chyba oczywiste czemu mi się to nie podoba?
Zablokowany