Łódzka Fotogaleria Komunikacyjna

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Nie wiem czy to jakkolwiek zabezpiecza przed kradzieżą, a w pokazanym przez Ciebie przypadku chociażby (tym z fotą Venta na forum) utrudnia nieco życie. Ale to oczywiście szczegół, więc tylko zapytałem - a nie chcę zmieniać nic Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

W jaki sposób utrudnia z fotą Venta?
A co do kradzieży - jak ktoś skopiuje na swój serwer, to obejdzie problem oczywiście. Ale jak nie skopiuje, to kradnie nie tylko foty, ale i transfer. A zaczyna nas dotykać "klęska urodzaju" - i zaczyna to kosztować konkretne pieniądze.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Zrozumiałem Obrazek
Ech musiało mi się ciężko wczoraj myśleć.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

A ja mam teraz pytanko. Co się stało z fotogalerią? Jak próbóje wejść pojawia się tylko napis "Tu nic nie ma...". Awaria serwera czy cos innego??????
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Co innego.
polska
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: ndz 15:10, 01 paź 2006

Post autor: polska »

u mnie ta samo jest Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Przykro mi, ale od pewnego czasu prowadzenie galerii było prawdziwą udręką, zwłaszcza że użytkownikom chyba się nie podobała... Jeśli w ogóle wróci, to po zmianach.
polska
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: ndz 15:10, 01 paź 2006

Post autor: polska »

czemu prawdziwą udręką ? o co chodzi dokładnie ?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Masa czasu i nerwów (że o pieniądzach nie wspomnę, bo z tym było wiadomo, że utrzymanie kosztuje).
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

aaa Obrazek Dlaczego kolejna strona o łódzkiej KM musi zginąć z internetu.
Całej redakcji kmlodz.pl chciałem podziękować za ciężką pracę jaką włożyli w powstanie i prowadzenie serwisu. Takich ludzi którzy działają a nie tylko "chcą" potrzeba więcej i to nie tylko w sferze KM.

Pozdrawiam Michał
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ech szkoda...


Ukalo, nam wszystkim kmlodz naprawdę się podobało. Gdyby tak nie było - to nie wrzucalibyśmy tam setek zdjęć, nie byłoby ocen i dyskusji.
Może za rzadko mówiłem, że coś mi się podoba, a za często marudziłem - ale naprawdę chciałbym, żeby kmlodz wróciło.

Co do finansów - może jakaś zrzuta? Zdjęcia dodawało regularnie kilkanaśnie osób w tym momencie, myślę, że żadna nie odmówiłaby paru groszy na kmlodz miesicznie - a w ten sposób możnaby uzyskać rozsądną kwotę, choćby na przekroczony transfer.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Rkp, na razie mocno myślę nad tym wszystkim. Podobnie jak użytkownicy mam mocno mieszane uczucia i nie bardzo wiem jaką drogę należałoby wybrać. Jedno wiem - nie możliwe jest jednocześnie przyjmować wszystko i trzymać wysoki poziom - bo jest to sprzeczne. A momentami mam wrażenie że tego wszyscy oczekują.

PS. Co do kasy - bardzo nie chciałbym dojść do zrzutek - boję się ewentualnych "kwasów".
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A może jakiś system upubliczniania? Nie wiem jak jest to możliwe technicznie na 4inages, ale funkcjonuje na kolejowym TWB i się sprawdza chyba...

Polega to na tym, że gdy dodajesz zdjęcie - jest ono widoczne tylko dla zalogowanych. Każdy może oddać głos na to zdjęcie, przyznając mu punkty (dodatnie dla ocen 4, 5, 6, ulemne dla 1 i 2, 3 jest "neutralne"). Zdjęcie musi uzyskać więcej niż x punktów, aby było widoczne dla wszystkich. Dodatkowo admin(i) ma(ją) prawo do zablokowania zdjęcia niezależnie od punktów i do przesunięcia zdjęcia do upublicznionych niezależnie od punktów. To chyba jakoś łączy te dwa warunki...

[edit] Co do kasy - jeśli uważasz, że lepiej płacić samemu... Obrazek Ja po prostu rzucam pomysł - bo skoro mówisz, że finanse są problematyczne - to problem trzeba jakoś rozwiązać.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez rkplodz, łącznie zmieniany 1 raz.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Myślałem o tym, przy czym nie wiem czy da się to wprowadzić. Tzn. da to się wszystko, tylko czy drs będzie miał ochotę i czas - bo ja nie umiem. Zresztą póki co nawet porządnego mechanizmu blokowania nie ma.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

rkplodz pisze:Co do kasy - jeśli uważasz, że lepiej płacić samemu... ;) Ja po prostu rzucam pomysł - bo skoro mówisz, że finanse są problematyczne - to problem trzeba jakoś rozwiązać.

Jakieś finansowanie przydałoby się, ale boję się awantur o kasę - oprócz tradycyjnych o to kto robi ładniejsze zdjęcia dojdą o to kto więcej zapłacił a ma mniej zdjęć. Prędzej dojdzie jakaś nienatrętna reklama, czy link do doładowań GSM, za które serwis miałby jakiś procent. Ewentualnie jakieś funkcje "VIP", opłacane SMSem.

Póki co zdecydowałem się włączyć to co jest, ale w okrojonej wersji - bez przyjmowania nowych fot, komentarzy i ocen. Dopóki nie wróci mi chęć do prowadzenia serwisu lub nie przekażę go komuś, niech będzie chociaż to.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Nie no usługi VIP w serwisie o KM - nie wyobrażam sobie co by to mogło być Obrazek Idea reklamy jest jak najbardziej ok Obrazek Co prawda mam telefon "na abonament" - ale takie doładowania mogłyby się przyjąć.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Tak na szybko: chociażby prywatna galeria, gdzie żaden admin niczego nie zablokuje.
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Wiadomo, że roboty z serwisem mnóstwo, zwłaszcza że prowadzisz wszystko sam. Kiedyś była rozmowa przy rybkach o tym by zrobić adminów, modów itd. Już zresztą Krzyskup jest adminem. Wydaje mi się, że wśród osób które znasz osobiście i wiesz że możesz na nich liczyć znajdzie się ktoś komu podobny status będziesz mógł przyznać. Nie znam możliwości serwisu, ale może da się zrobić by ktoś miał prawo do akceptacji fotek, a ktoś inny tylko do wywalania zbędnych komentarzy czy fotek które mają niskie oceny.
Słowa krytyki zawsze się znajdą - jednym się nie będzie podobało, że poziom galerii jest za niski, innym że za wysoki itd.
Co do zrzuty - może nie będzie tak źle - ktoś chce to wpłaca, bez względu na to jakie i ile zdjęć ma w galerii:) Jaki jest koszt mniej-więcej utrzymania serwera?
polska
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: ndz 15:10, 01 paź 2006

Post autor: polska »

Kamyk pisze:Już zresztą Krzyskup jest adminem.

Ostatnio chyba jeszcze Teufel był administratorem :)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Adminów jest więcej, ale niestety nie da się póki co róznicować im uprawnień - albo jest się użytkownikiem, albo "bogiem". Co do kosztów to koszt domeny (~110 zł/rok) + coraz wyższe opłaty za hosting. Obecnie 28/kwartał, ale już widzę, że znów będzie razy 2 ze względu na popularność. To i mało, i dużo - ale łatwiej by się te pieniądze wydawało gdyby kmlodz było znowu przyjemnością Obrazek
Zablokowany