Zasady nowej galerii (wstępne, do dyskusji)

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Adrian uspokój się trochę z tą manią prześladowczą. Po pierwsze jedna ocena Ventlana nie ma wielkiego wpływu na decyzję, a po drugie - jako admin widzę jaką ktoś ocenę wystawił i nie widzę, żeby oceny Ventlana drastycznie różniły się od ocen reszty użytkowników.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Jakbym to ja zaczął się tu wydzierać... Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Mam propozycję by:

- uzasadniać KAŻDĄ ocenę poniżej 3, ja od dzis zacznę to robić.

- nie wrzucać TYCH SAMYCH fot na kmlodz i twb.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Co do pierwszej części - zgoda, szczególnie dla jedynek.

Natomiast nie widzę powodu aby wprowadzać nakaz wyłączności publikacji w kmlodz.pl - nie widzę nic złego w tym że fota pojawi się jeszcze gdzie indziej, jakkolwiek również nikogo nie namawiam, aby dublował tu wszystkie zdjęcia.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

rkplodz pisze:- uzasadniać KAŻDĄ ocenę poniżej 3, ja od dzis zacznę to robić.
Chyba bym się z komentarzami nie wyrobił ;) Tak serio to przeważnie widać, a przez jednego dzieciaka chyba nie ma co robić bałaganu w galerii, bo wtedy większośc komenarzy będzie taka. A jak ktoś będzie miał zastrzeżenie do ocen konkretnego zdjęcia to może spytać/poprosić o uzasadnienie. Poza tym admin gdy zauważy ocenę odbiegającą od reszty, może wywołać oceniającego o uzasadnienie i ewentualnie ją usunąć.
- nie wrzucać TYCH SAMYCH fot na kmlodz i twb.
Jestem za, ale admin jakoś nie.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ventlan, ja po prostu nie chcę tego regulować odgórnie. Nie widzę sensu takiego zakazu z mojej strony, ale też nie mam nic przeciwko takiemu postępowaniu.

Co do komentowania ocen też masz trochę racji, ale od czasu do czasu warto komuś zwrócić uwagę - może się czegoś nauczy (jakbym ja się moimi pierwszymi pochwalił... zresztą były ze 105-lecia tramwajów w Łodzi w starej galerii, porażka - ale może jeszcze kiedyś je wrzucę po sporej obróbce - tylko ze względu na wartość historyczną).
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Otóż to. Można czasami komentować, ale nie KAŻDĄ.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ventlan pisze:
rkplodz pisze:- uzasadniać KAŻDĄ ocenę poniżej 3, ja od dzis zacznę to robić.
Chyba bym się z komentarzami nie wyrobił ;) Tak serio to przeważnie widać, a przez jednego dzieciaka chyba nie ma co robić bałaganu w galerii, bo wtedy większośc komenarzy będzie taka. A jak ktoś będzie miał zastrzeżenie do ocen konkretnego zdjęcia to może spytać/poprosić o uzasadnienie. Poza tym admin gdy zauważy ocenę odbiegającą od reszty, może wywołać oceniającego o uzasadnienie i ewentualnie ją usunąć.
- nie wrzucać TYCH SAMYCH fot na kmlodz i twb.
Jestem za, ale admin jakoś nie.
Dam sobie spokój z tymi podejrzeniami, tylko proszę o nie nazywanie mnie dzieciakiem. Nie jestem człowiekiem typu Adek z Pabianic. Poprostu coś mnie zdziwiło przy ocenach i się zdenerwowałem.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Jak się przestaniesz tak zachowywać to pomyślimy... Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Zrobiłem spore porządki - autorzy do boju! (lub kasowania Obrazek )
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

1. Zasady ogólne.
1.1. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna i oznacza akceptację niniejszego regulaminu;
1.2. Zabrania się posiadania więcej niż jednego konta przez tą samą osobę;
1.3. Uporczywe nieprzestrzeganie regulaminu będzie prowadzić do zablokowania konta;
1.4. Ostateczną instancją w serwisie jest admin i jego decyzje nie podlegają dyskusji;

2. Dodawanie zdjęć.
2.1. Prawo dodawania zdjęć jest udzielane zarejestrowanym użytkownikom przez admina i może zostać odebrane bez podania przyczyny;
2.2. Admin ma prawo niedopuścić zdjęcia do publikacji bez podania przyczyny;
2.3. Zdjęcie musi być wykonane przez dodającego lub musi on posiadać zgodę autora na publikację;
2.4. Zdjęcie musi być związane z tematyką komunikacyjną;
2.5. Zdjęcie może posiadać maksymalną rozdzielczość 800x600 (lub 600x800) oraz rozmiar 200kB;
2.6. Zdjęcie dodajemy w odpowiedniej kategorii;
2.7. W nazwie i opisie zdjęcia stosują się zasady z pkt 4. "Komentowanie zdjęć"
2.8. W opisie zdjęcia obowiązkowo umieszczamy datę zrobienia zdjęcia (chociaż przybliżoną);
2.9. W słowach kluczowych obowiązkowo umieszczamy (jeśli ma zastosowanie):
a) Numer pojazdu:
- w przypadku MPK-Łódź, Markab Zgierz, MZK Pabianice: numer taborowy (np: 1234);
- w przypadku innych przewoźników posiadających numer taborowy: numer taborowy poprzedzony nazwą przewoźnika i znakiem "#" (np: ABC#12);
- w przypadku przewoźników nieposiadających numeru taborowego: numer rejestracyjny bez spacji (np: EL12345);
b) Miejsce zrobienia zdjęcia:
- w przypadku ulic, alei: pomijamy ul. i al.;
- w przypadku placów: dodajemy pl. bez spacji;
- w przypadku nazw wielowyrazowych: nazwa bez spacji;
c) Numer linii poprzedzony słowem "linia" (np: linia12);
d) Inne słowa zależnie od okoliczności:
- "wypadek" jeśli zdjęcie ukazuje wypadek, kolizję lub stłuczkę bądź ich skutki;
- "reklama" jeśli pojazd na zdjęciu takową posiada;

3. Ocenianie zdjęć.
3.1. Prawo oceniania zdjęcia ma każdy zarejestrowany użytkownik;
3.2. Admin ma prawo wykluczyć poszczególne zdjęcia spod oceny;
3.3. Zdjęcia są oceniane w skali 1-5 według następujących wytycznych:
1 - beznadziejne;
2 - słabe;
3 - przeciętne;
4 - bardzo dobre;
5 - wybitne;
3.4. Ocena jest prywatną sprawą oceniającego, jednakże w szczególnych przypadkach może on zostać wywołany do uzasadnienia przez admina;
3.5. Admin ma prawo usunąć każdą ocenę bez podania przyczyny;
3.6. Użytkownicy nie używają ocen do załatwienia prywatnych porachunków czy niesnasek;
3.7. Autorzy zdjęć nie traktują ocen jako ataki na ich osobę;

4. Usuwanie zdjęć.
4.1. Admina ma prawo usunąć każde zdjęcie bez podania przyczyny, aczkolwiek będzie się starał z niego nie korzystać;
4.2. Admin ma prawo przenieść każde zdjęcie do Oślej ławki po podaniu przyczyny;
4.3. Zdjęcie o niskiej ocenie (poniżej 2,5 przy conajmniej 5 głosach) jest usuwane bądź przenoszone do Oślej ławki, w wyjątkowych przypadkach zostaje, według uznania admina;
4.4. Jeśli w ciągu tygodnia od przeniesienia zdjęcia do Oślej ławki jego oceny nie poprawią się bądź nie pojawi się inny głos sprzeciwu, jest ono usuwane;
4.5. W przypadku wielu zdjęć tego samego pojazdu bądź z tego samego miejsca, część zostanie usunięta.

5. Komentowanie zdjęć.
5.1. Prawo komentowania zdjęcia ma każdy zarejestrowany użytkownik;
5.2. Komentarz musi odnosić się do zdjęcia lub komentarza pod nim, na ogólne dyskusje zapraszamy na Forum, do pogawędek można użyć PW;
5.3. Komentarz piszemy z zachowaniem zasad języka polskiego;
5.4. W komentarzu nie używamy słów i określeń wulgarnych, ...(dodać całą odpowiednią listę);
5.5. Admin ma prawo usunąć każdy komentarz bez podania przyczyny;

6. Postanowienia końcowe.
6.1. Admin ma prawo do zmiany regulaminu;
6.2. Regulamin wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia;
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ja mimo wszystko jestem przeciwny usuwaniu zdjęć jeśli pojazd ma ich więcej. Rozumiem oczywiście, że kmlodz jest ograniczone przestrzenią dyskową. Rozumiem też że nikt nie chce oglądać x takich samych portretów - ale jak dla mnie problem na obecnym (a także patrząc na 3 lata wprzód) stadium rozwoju serwisu jest naprawdę niewielki.

Co do pozostałych zasad:

- sugeruję przesunięcie "usunięcia" zdjęcia na 3 z wyraźnym prawem admina do pozostawienia go w galerii poniżej średniej (4.3. Zdjęcie o niskiej ocenie (poniżej 3 przy conajmniej 5 głosach) jest usuwane bądź przenoszone do Oślej ławki, chyba, że admin uzna inaczej).

- zmiana p-tu 3.3 na:
3.3. Zdjęcia są oceniane w skali 1-5 według następujących wytycznych:
1 - beznadziejne/słabe;
2 - przeciętne;
3 - dobre;
4 - bardzo dobre;
5 - wybitne;

- wprowadzenie punktu 3.8
W przypadku zdjęć reporterskich, to jest przedstawiających sytuacje nietypowe takie jak wypadki, nietypowa obsada linii itp., nie przewiduje się wystawiania ocen niższych niż 3/admin blokuje możliwość oceniania/nie mają zastosowania punkty 4.3 i 44.

- oraz
4.6. Do zdjęć historycznych, to jest zrobionych w roku 2000 lub wcześniej, prezentujących skasowany tabor lub nieistniejącą linię nie mają zastosowania punkty 4.2-4.3.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ja mimo wszystko jestem przeciwny usuwaniu zdjęć jeśli pojazd ma ich więcej. Rozumiem oczywiście, że kmlodz jest ograniczone przestrzenią dyskową. Rozumiem też że nikt nie chce oglądać x takich samych portretów - ale jak dla mnie problem na obecnym (a także patrząc na 3 lata wprzód) stadium rozwoju serwisu jest naprawdę niewielki.
Tu chodzi o co innego, przynajmniej mnie. Jeśli będzie sporo fotek, ale wszystkie świetne - nie widzę problemu żeby zostało. Pojemność serwisu to problem który się pojawi najwcześniej za 5 tys. zdjęć.

Natomiast póki co (o ile jakość nie jest drastyczna) pozwalam na to, by w serwisie były zdjęcia kiepskie technicznie, o ile nie ma lepszych ujęć danego wozu. Więc albo musi istnieć ten zapis, albo od początku stosujemy ostre kryteria.
3.3. Zdjęcia są oceniane w skali 1-5 według następujących wytycznych:
1 - beznadziejne/słabe;
2 - przeciętne;
3 - dobre;
4 - bardzo dobre;
5 - wybitne;
Nie zgadzam się - 3 jest oceną środkową. Moim zdaniem zaproponowane przez Ciebie nazwy ocen sugerują że wyjściową oceną jest 2.
- wprowadzenie punktu 3.8 W przypadku zdjęć reporterskich, to jest przedstawiających sytuacje nietypowe takie jak wypadki, nietypowa obsada linii itp., nie przewiduje się wystawiania ocen niższych niż 3/admin blokuje możliwość oceniania/nie mają zastosowania punkty 4.3 i 44.
Tu również się nie zgadzam. Raczej sugeruję tylko oceniającym, aby oceniać ogólnie niepowtarzalność zdjęcia, a nie tylko jakość techniczną. Ja oceniając właśnie biorę pod uwagę kryterium roboczo nazwane "przydatnością dla galerii" - i na pewno przydatniejsze jest kiepskie jakościowo zdjęcie wypadku czy ciekawostki, niż średni portrecik z pętli.
4.6. Do zdjęć historycznych, to jest zrobionych w roku 2000 lub wcześniej, prezentujących skasowany tabor lub nieistniejącą linię nie mają zastosowania punkty 4.2-4.3.
Nie widzę potrzeby, admin bez takich zapisów również wie co ma robić :P
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

1) To inaczej zrozumiałem ten punkt, po wyjaśnieniach nie mam wątpliwości.
3.3) Z ocenami - po prostu trochę ciężko rozgraniczyć zdjęcie dobre od bardzo dobrego. Skala powyżej 3 jest IMO malutka - dlatego próbowałem jakoś rozwiązać ten problem. A może jest możliwość naniesienia nakłaki z ocenami do 6? Obrazek
3.Obrazek Niektórzy, jak sądzę, myślą zgoła inaczej oceniając, stąd taka propozycja - ale nie upieram się.
4.6) Ale skoro regulamin jest dosyć precyzyjny to czemu nie być konsekwentnym? Obrazek

[edit] Może było, ale ponad moje siły jest wertowanie tego wątku. Czy nie da rady zrobić oddzielnego pola "Data"?
[edit2] W związku z sugestią Ukalo w komentarzu w najbliższym czasie pooceniam historyczne zdjęcia "przepuszczone" podczas głosowania po kolei.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Skalę można chyba zmienić, ale nie chcę. Moim zdaniem rozsądne ocenianie wystarczy. Inna sprawa, że niektórzy sypią piątkami jak z rękawa - wtedy faktycznie brakuje skali na zdjęcia wybitne. Ale to proponuję zostawiać 5 na takie foty i po problemie.

Co do przenoszenia do "ocalić czy wywalić" i/lub kasowania regulamin pozostawia adminom wolną rękę, więc i w przypadku historycznych to wystarczy. Inna sprawa, że nie wyobrażam sobie by historyczne miało niższą średnią niż 3 - przypominam o ocenie "przydatności" o której już pisałem w poprzedniej odpowiedzi.

Co do osobnego pola data - nie ma rzeczy niemożliwych, ale ta jest dość pracochłonna - może się okazać, że nie zrobię tego przez następnych kilka tysięcy fot. Więc póki co, pracujmy na tym, co mamy Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

No to do punktu 4.5. dopisac: "według uznania admina"
Poza tym jest punkt 3.2. choć nie doczekałem sie odpowiedzi czy jest to technicznie możliwe Obrazek
Graniczna ocena 2,5 wynika z tego, że oznacza iż więcej osób uznało fotkę za wartą pozostawienia (ocena 3) niż do wywalenia (ocena 2), ale to tylko moja propozycja.
I gdzie są uwagi admina co do propozycji? Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

2.1. Prawo dodawania zdjęć jest udzielane zarejestrowanym użytkownikom przez admina i może zostać odebrane bez podania przyczyny;

Technicznie wygląda to tak, że wrzucać może każdy zarejestrowany, natomiast część osób ma możliwość ładowania bezpośredniego, czyli nie czekają na moją akceptację.

Więc raczej trzeba by tę sytuację ładnie ubrać w słowa, może tak:
2.2.a. Prawo ładowania zdjęć ma każdy zarejestrowany użytkownik.
2.1.b. Admin może wybranym użytkownikom przyznać prawo do automatycznego ładowania zdjęć (bez aprobaty admina) i może to prawo odebrać bez podania przyczyny;
2.4. Zdjęcie musi być związane z tematyką komunikacyjną;
dopisek: w regionie łódzkim.
2.5. Zdjęcie może posiadać maksymalną rozdzielczość 800x600 (lub 600x800) oraz rozmiar 200kB;

Drobiazg, ale widzę to tak:
2.5. Maksymalna długość boku zdjęcia wynosi 800 px, a rozmiar 200kB;
- w przypadku ulic, alei: pomijamy ul. i al.;

Osobiście dodaję al. tak jak pl. - czyli np. al.Mickiewicza
- w przypadku nazw wielowyrazowych: nazwa bez spacji;

Tu skłaniam się ku sugestii MichałaCh - czyli: przykładowe_słowo_wielowyrazowe (podkreślniki dolne zamiast spacji).
3. Ocenianie zdjęć.

Zasadniczo zgadzam się, tylko jak zwykle apeluję o ocenę wartości zdjęcia, a nie tylko jakości technicznej itp.
(Czyli kiepska jakość, ale niepowtarzalna sytuacja zasługuje na co najmniej taką ocenę jak całkowicie powtarzalny motyw o znośnej jakości)
4.2. Admin ma prawo przenieść każde zdjęcie do Oślej ławki po podaniu przyczyny;

"Ośla" miała dość kontrowersyjną nazwę - dlatego mamy teraz kategorię "ocalić czy wywalić" - więc tak trzeba będzie ująć ją formalnie w regulaminie.
4.3. Zdjęcie o niskiej ocenie (poniżej 2,5 przy conajmniej 5 głosach) jest usuwane bądź przenoszone do Oślej ławki, w wyjątkowych przypadkach zostaje, według uznania admina;

Zastanawiam się, czy nie lepiej poniżej 3. Chociaż z drugiej strony, admin ma prawo samemu podjąć decyzję bez względu na oceny, więc nie ma to aż takiego znaczenia.
4.4. Jeśli w ciągu tygodnia od przeniesienia zdjęcia do Oślej ławki jego oceny nie poprawią się bądź nie pojawi się inny głos sprzeciwu, jest ono usuwane;

Jak dla mnie starczy 3 dni, ale zobaczymy co inni na to.

Co do możliwości wyłączenia oceniania, to nie ma na razie takiej opcji, ale i nie widzę potrzeby.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

ukalo pisze:
2.1. Prawo dodawania zdjęć jest udzielane zarejestrowanym użytkownikom przez admina i może zostać odebrane bez podania przyczyny;
Technicznie wygląda to tak, że wrzucać może każdy zarejestrowany, natomiast część osób ma możliwość ładowania bezpośredniego, czyli nie czekają na moją akceptację.

Więc raczej trzeba by tę sytuację ładnie ubrać w słowa, może tak:
2.2.a. Prawo ładowania zdjęć ma każdy zarejestrowany użytkownik.
2.1.b. Admin może wybranym użytkownikom przyznać prawo do automatycznego ładowania zdjęć (bez aprobaty admina) i może to prawo odebrać bez podania przyczyny;
Szczegóły techniczne mało ważne dla endusera ;)
2.4. Zdjęcie musi być związane z tematyką komunikacyjną;
dopisek: w regionie łódzkim.
Racja.
2.5. Zdjęcie może posiadać maksymalną rozdzielczość 800x600 (lub 600x800) oraz rozmiar 200kB;
Drobiazg, ale widzę to tak:
2.5. Maksymalna długość boku zdjęcia wynosi 800 px, a rozmiar 200kB;
Ja tego tak nie widze, ale to na prawdę szczegół.
- w przypadku ulic, alei: pomijamy ul. i al.;
Osobiście dodaję al. tak jak pl. - czyli np. al.Mickiewicza
Osobiście pisze Włókniarzy, więc trzeba ustalić wspólną wersję
- w przypadku nazw wielowyrazowych: nazwa bez spacji;
Tu skłaniam się ku sugestii MichałaCh - czyli: przykładowe_słowo_wielowyrazowe (podkreślniki dolne zamiast spacji).
"StaryRynek" czy "Stary_Rynek" czyli jak wyżej.
3. Ocenianie zdjęć.
Zasadniczo zgadzam się, tylko jak zwykle apeluję o ocenę wartości zdjęcia, a nie tylko jakości technicznej itp.
(Czyli kiepska jakość, ale niepowtarzalna sytuacja zasługuje na co najmniej taką ocenę jak całkowicie powtarzalny motyw o znośnej jakości)
Można doskrobać odpowiedni punkt sugerujący to.
4.2. Admin ma prawo przenieść każde zdjęcie do Oślej ławki po podaniu przyczyny;
"Ośla" miała dość kontrowersyjną nazwę - dlatego mamy teraz kategorię "ocalić czy wywalić" - więc tak trzeba będzie ująć ją formalnie w regulaminie.
Kontrowersyja zależy dla kogo... Kwestia redakcyjna i tyle.
4.3. Zdjęcie o niskiej ocenie (poniżej 2,5 przy conajmniej 5 głosach) jest usuwane bądź przenoszone do Oślej ławki, w wyjątkowych przypadkach zostaje, według uznania admina;
Zastanawiam się, czy nie lepiej poniżej 3. Chociaż z drugiej strony, admin ma prawo samemu podjąć decyzję bez względu na oceny, więc nie ma to aż takiego znaczenia.
W takim przypadku wystarczy że jednej osobie się nie spodoba (zakładając że reszta da 3). Decyzja admina.
4.4. Jeśli w ciągu tygodnia od przeniesienia zdjęcia do Oślej ławki jego oceny nie poprawią się bądź nie pojawi się inny głos sprzeciwu, jest ono usuwane;
Jak dla mnie starczy 3 dni, ale zobaczymy co inni na to.
Może nie każdy zagląda tu codziennie. Tydzień to taki bezpieczny termin.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Szczegóły techniczne mało ważne dla endusera
może faktycznie mało ważne, ale poprzedni zapis jest ciut mylący, bo do *prób* wrzucania ;) wystarczy rejestracja. Inna rzecz, że jest 2 userów, którym nie przyjąłem żadnego z proponowanych zdjęć.
> Drobiazg, ale widzę to tak:
> 2.5. Maksymalna długość boku zdjęcia wynosi 800 px, a rozmiar 200kB;
Ja tego tak nie widze, ale to na prawdę szczegół.
Chodzi o to, że nie chcę aby ktoś się zasugerował że 800x600 (lub 600x800) to jedyne dopuszczalne formaty.
Osobiście pisze Włókniarzy, więc trzeba ustalić wspólną wersję
[...]
"StaryRynek" czy "Stary_Rynek" czyli jak wyżej.
Dokładnie - chodzi o ustalenie wspólnej wersji. Ja swoje preferencje wskazałem, Ty też. Poczekajmy co na to inni.

ad. sugerowania ocen - nie wiem czy to da się jednak ubrać w regulamin, jakkolwiek próbować można. Jednak ocenianie jest mocno subiektywną sprawą. Nawet przy samej ocenie technicznej zdarzają się różne szkoły kadrowania itp itd...
>Zastanawiam się, czy nie lepiej poniżej 3. Chociaż z drugiej strony,
> admin ma prawo samemu podjąć decyzję bez względu na oceny, więc
> nie ma to aż takiego znaczenia.
W takim przypadku wystarczy że jednej osobie się nie spodoba (zakładając że reszta da 3). Decyzja admina.
Jak reszta da 3, to oznacza, że nie jest zbyt przywiązana do foty ;) Ale to naprawdę szczegół jest. Automatyczne przerzucanie do "ocalić czy wywalić" może być od 2,5 w dół - tak długo jak admin może zadecydować, że przenosi dowolne zdjęcie, to nie ma problemu.
Zatem podsumowując: moim zdaniem - ok, 2.5
Może nie każdy zagląda tu codziennie. Tydzień to taki bezpieczny termin.
Z jednej strony tak, ale z drugiej strony - codziennie ktoś tu zagląda. Pod fotą do dyskusji oczekuję głosów różnych użytkowników, nie tylko autora. Jeśli przez 3 dni nikt się daną fotą nie zainteresował, to uznaję, że wszystkim to "wisi". Jeśli zaś będzie dyskusja, to zawsze można wydłużyć czas.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Proponuję:

- al.Włókniarzy i StaryRynek (jakieś badziej wygodne niż sięganie w zakamarki klawiatury by wybrać _).

- w ogóle wywalić te oceny z punktu o adminie (admin miże przenieść fotkę do Ocalić czy wywalić niezależnie od głosowania, według swojego uznania).

- Ja bardziej skłaniałbym się do trzymania tam fot tydzień.

- osobiście próbowałem włączyć ten punkt o ocenianiu do regulaminu bo czasem mnie krew zalewa jak oglądam oceny - więc przychylam się do propozycji Ventlana żeby próbować ująć to jakoś w regulaminie.
Zablokowany