Zasady nowej galerii (wstępne, do dyskusji)

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Zasady nowej galerii (wstępne, do dyskusji)

Post autor: ukalo »

Obrazek Tytuł można dać dowolny, ale w słowach kluczowych musi pojawić się nr taborowy oraz miejsce i (jeśli jest) nr linii. To obowiązkowe słowa, oczywiście można dać więcej.


Obrazek Proponuję aby nie oceniać zbyt wysoko fot, opisowo widzę to tak, że fota do której nie ma o co się zbyt doczepić, ale i nie jest w żaden sposób wyjątkowa dostawała ocenę "środkową" czyli 3, i tak:
5 - naprawdę wyjątkowa
4 - bardzo dobra
3 - przeciętna, może być, ani na plus ani na minus
2 - raczej słaba
1 - makabra, dno
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Czy dobrze rozumiem, że jeśli numer taborowy jest w tytule, a miejsce w opisie, to nie trzeba tego powtarzać w słowach kluczowych? Obrazek
Pozatym jednak byłbym za tym, żeby wprowadzić zasadę, że tytułem zdjęcia jest numer taborowy (oczywiście tylko w kategorii taborowej).
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie, nr taborowy musi być w słowach kluczowych, aby można było na niego kliknąć i wyświetlić wszystkie zdjęcia które mają ten sam nr taborowy w kluczowych.

Co do postulatu "nazwa=nr taborowy" w galerii taborowej - ja jestem za, ale się nie upieram, więc póki co zostawiam do rozważań.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Jak wpiszesz nr taborowy w szukaj to też ci wyrzuci jesli jest tylko w nazwie/opisie, tylko to bardziej skomplikowane niż tylko kliknąć Obrazek
Poza tym zauważyłem, że nie chce wyszukiwać po numerach linii, nie wiem czy przypadkiem nie za krótka fraza dla systemu...
Jeszcze jedno: dziwne zachowanie paska poprzednie/następne zdjęcie - zależnie od jakiegoś widzimisie różnie je sobie segreguje.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Wydaje mi się, że segreguje wg aktualnego kryterium - czyli jeśli wchodzisz przez kategorię to po kategorii, jeśli po "nowości" to wg daty wrzucenia itd.

Co do wyszukiwania, to wiem, że działa. Ale po coś są słowa kluczowe, skoro już są.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

ukalo pisze:Wydaje mi się, że segreguje wg aktualnego kryterium - czyli jeśli wchodzisz przez kategorię to po kategorii, jeśli po "nowości" to wg daty wrzucenia itd.
Z grubsza tak, ale gdy na przykład dodam ocenę to segregowanie się zmienia. I jeśli wchodzę ze strony startowej, to segreguje mi tylko te 3 fotki na stronie, mógłby od razu wszystkie...
Co do wyszukiwania, to wiem, że działa. Ale po coś są słowa kluczowe, skoro już są.
Oki, ale chyba miejsca nie ma sensu powtarzac ;) I sprawdziłeś to wyszukiwanie po numerze linii?

Jeszcze jedna zasada do dodania: koniecznie data zrobienia zdjęcia w opisie. Najlepiej by było gdyby była do tego osobna rubryczka ;)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

ja generalnie też jestem za ale zrobiłem inaczej przenosząc foty Obrazek Jeśli wersja zostanie przyjęta to poprawię.

PS. Przeniosłem wszystkie taborowe za wyjątkiem tych, które będę musiał przeskalować.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ventlan pisze:Oki, ale chyba miejsca nie ma sensu powtarzac ;)

Na World Rail Photo powtarzają i nie ma problemu, od przybytku głowa nie boli :)

I sprawdziłeś to wyszukiwanie po numerze linii?

Niestety, muszą być 3 znaki... Obrazek
Jeszcze jedna zasada do dodania: koniecznie data zrobienia zdjęcia w opisie. Najlepiej by było gdyby była do tego osobna rubryczka ;)

Zgadzam się, ale co do rubryczki nie ma raczej szans. Albo opis, albo słowo kluczowe.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

ukalo pisze:
Ventlan pisze:I sprawdziłeś to wyszukiwanie po numerze linii?

Niestety, muszą być 3 znaki... Obrazek
No to może piszmy np. 077 dla linii 77 lub linia 77. Tak samo dla tramwajów: albo 002 albo linia 2. Obywiście 'linia 2' lub 'linia 77' jako jedna fraza. Wtedy chociaż system znajdzie, a tak to będą problemy.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Myślę nad tym intensywnie, jak coś wymyślę to napiszę. Co gorsza obawiam się, że jednak minimum 4 znaki, a nie 3.
Może np. "linia10" ? (spacji nie może być, bo to separator słów kluczowych).
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

taaa...Chcę wrzucić archiwalne foty z Rudzkiej...Utworzysz dział archiwum czy mam kombinować?? Bo tam są nie tylko foty wagonów ale i torów, przystanków itp.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Wagony zwyczajnie do taboru, a co z resztą... hm, chyba zrobię kategorię: inne. A może "infrastruktura"?.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

tak, infrastruktura jest OK.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Jeszcze co do tych słów kluczowych: na zdjęciach frikobusów zauważyłem w tych słowach np. 14, bo akurat busik miał taki numer boczny. Myslę, że tutaj też powinniśmy pisać np. 0014.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie. Jego numer to 14, ewentualnie mozna by napisac: Edmar14. Do słów kluczowych mozna by tez dodac nr rejestracyjny.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Z rejestracją to zależy. Już to sprawdzałem. Jesli w ttytule zdjęcia jest rejestracja to wystarczy, a jesli nie ma - to można by napisać, ale też jako ciąg liter i cyfr, a nie np. ELW 1234 (tylko ELW-1234 lub #ELW1234)
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Bez spacji i myślnikow, tylko ciag znakow Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

morton pisze:Nie. Jego numer to 14, ewentualnie mozna by napisac: Edmar14. Do słów kluczowych mozna by tez dodac nr rejestracyjny.

Ja widzę to tak:
:arrow: Tabor MPK - nr taborowy (chociaż to może być problem, bo np. nr 1010 mają dwa różne pojazdy).
:arrow: Pozostali przewoźnicy (w tym TP i MKT dla tramwajów) NAZWA#NR, ew. NAZWANR - czyli TP#37 lub TP37
:arrow: Pojazdy bez nr taborowych - rejestracja w całości bez spacji i znaków dodatkowych, np. WR42752.

Aha, właściwie to do busów, które mają nr taborowy, też można by dopisywać rejestrację w słowa kluczowe .
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Nr rejestracyjny to raczej jest sens tylko wtedy gdy nie ma taborowego (Bursiak, TP) i wystarczy raczej sama koncówka (Bez EL i podobnych) żeby je rozróżnić. Przy krótkich mr taborowych admin musi ustalić format, ja jestem za nazwaNUMER.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Żeby rozróżnić tak, ale z drugiej strony te 2 czy 3 litery to chyba żaden problem, a informacja pełniejsza.

Co do formatu nr taborowych admin już się wypowiedział, ale jeśli użytkownicy wybiorą format, który ty proponujesz, to ja nie widzę problemu Obrazek
Zablokowany