Zasady nowej galerii (wstępne, do dyskusji)

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ja jestem za, tylko że kompletnie się na tym nie znam. Niestety obecnie nie mam możliwości nadania praw admina do wydzielonej części galerii (gdybym mógł to z chęcią przekazałbym tę kategorię jakiemuś "kolejarzowi"), więc pozostaje przekazywanie mi poprawek na privie lub w komentarzach. Bo zakładam, że nawet wśród tych którzy focą pociągi są tacy, którzy nie mają pojęcia o tych cyferkach.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Jak coś to jestem do Waszej dyspozycji, piszcie na priv czy gdzieśtam to chętnie odpowiem jak opisać (a chyba jestem jedną z bardziej kolejowych osób na kmlodz).
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Powróciła konieczność logowania celem komentowania zdjęć. Rejestracja nic nie kosztuje i zajmuje góra kilka minut, więc nie widzę problemu. Ograniczymy natomiast spam z automatów i w dużym stopniu głupawe komentarze niezalogowanych (jeśli uważacie, że wcale tego nie było dużo, to znaczy tylko, że szybko działałem Obrazek ).
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

reklama-ScotchBrite
reklama-JVC
Jeśli niebardzo wiemy, jaka to reklama, to trudno.

pzdr,
krzyskup
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

ja nie mam nic przeciwko. Ewentualnie po prostu reklama i jako oddzielne sł. klucz. nazwa reklamodawcy (tak opisywałem do tej pory).
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Popieram rkp, też tak robiłem do tej pory. W ten sposób klikając na nazwę firmy masz reklamy tej firmy, a klikając na słowo "reklama" masz wszystkie reklamy, przy myślniku masz tylko tą pierwszą możliwość.
BartStep
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: czw 19:36, 25 sie 2005
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: BartStep »

ukalo pisze:Powróciła konieczność logowania celem komentowania zdjęć. Rejestracja nic nie kosztuje i zajmuje góra kilka minut, więc nie widzę problemu. Ograniczymy natomiast spam z automatów i w dużym stopniu głupawe komentarze niezalogowanych (jeśli uważacie, że wcale tego nie było dużo, to znaczy tylko, że szybko działałem ;) ).

Bardzo dobrze, bo zrobiła się straszna piaskownica, czy też przedszkole :)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Prośba, a zasadniczo to nowy punkt do regulaminu:

Proszę o nie wrzucanie więcej niż 2 zdjęć przez jednego użytkownika dziennie. Nie sądzę by był to problem - fakt, zdarza się że ktoś czasem wrzuci więcej, ale zazwyczaj potem przez kilka dni nic, więc lepiej rozłożyć to w czasie, niż robić "masówkę". Problem zwłaszcza występuje po imprezach gdy wiele osób ma wiele zdjęć.

PS. Mogę niemalże od ręki zrobić takie ograniczenie w skrypcie, ale liczę, że Ci którzy mają możliwość bezpośredniego ładowania zdjęć są na tyle rozsądni że nie ma takiej potrzeby, natomiast pozostałym mogę po prostu rozłożyć akceptację na kilka dni.

PPS. Jeśli ktoś uważa że na prawdę musi wrzucić więcej zdjęć jednego dnia z ważnych powodów - zazwyczaj dość szybko można się ze mną skontaktować, np. na GG, więc też nie będzie problemu. Względnie można zaryzykować załadowanie - najwyżej zablokuję na kilka dni Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Regulamin został opublikowany na stronie. Pewnie jeszcze będzie wymagał doszlifowania w miarę weryfikacji przez życie, ale już dłużej nie można było czekać - może nie każdy zagląda na forum, a potem się trafiają takie kwiatki jak wrzucanie nie swoich (zresztą z podpisem prawdziwego autora!) zdjęć, czy jawne głosowanie odwetowe.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Sorki ale jak dla mnie ta blokada do 2 zdjęć jest bezcelowa. Teraz i tak dodawane jest po parę zdjęć dziennie i chyba nie przeszkadza, że jednego dnia jest do przejrzenia trochę więcej zdjęć? (zresztą i tak nigdy chyba więcej niż 20 nie było).
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Mnie przeszkadza. Pisałem Ci już w komentarzach o masówce. Wolę żeby każdy użytkownik wrzucił codziennie 2 zdjęcia, niż raz w miesiącu 30 i wydaje mi się że jest to dość oczywiste.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Komentarzy nie widziałem, zaraz poszukam Obrazek Spoko, dostosuję się (i tak ostatnio nie wrzucam dużo), ale po prostu chciałem, żebyś znał moją opinię.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie wiem czy nie było to pod zdjęciem z KrKD "Łabądek" - w pierwszej wersji przed podmianką, albo innym z tej serii którego już nie ma, bo sam nie mogę teraz znaleźć. W każdym razie pisałem Ci że wrzucając jednocześnie tyle fot z jednej imprezy, narażasz się na bardziej srogie ocenianie.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a, o to chodzi. To pamiętam.
BTW p. 2.2 niedopuścić zamienić na nie dopuścić Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Dzięki.

A co do zasadności limitów była ładna dyskusja na TWB, niestety nie mogę jej teraz zlokalizować Obrazek
W każdym razie tu jest to póki co zapis regulaminowy, a nie techniczna blokada. Zresztą, czy jest ktoś kto dodawał więcej niż 60 zdjęć miesięcznie? Chyba nie. A wydaje mi się, że na prawdę lepiej mieć codziennie kilka nowych zdjęć, niż jednego dnia 20, a później przez kilka dni 0.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Dyskusję na twb pamiętam, to był jeszcze czas, kiedy (dość) aktywnie uczestniczyłem w jego tworzeniu Obrazek Po prostu stwierdziłem, że moim zdaniem, gdy użytkowników aktywnie dodających fotki jest - powiedzmy - 10 - nie jest to konieczne.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

A moim zdaniem właśnie tym bardziej - przy większej ilości użytkowników jest mniejsze prawdopodobieństwo dnia bez fotki.

A zobacz przykład z ostatnich dni - Kuba załadował 12 tablic. Uważasz że lepiej jakbym wszystkie naraz upublicznił?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Tzn. chciałem raczej powiedzieć, że użytkowników jest mało, a nie dużo.

A co do Kuby - jest mi wszystko jedno jak je wrzucisz. Chyba nawet wolałbym razem, wtedy sam mogę zdecydować kiedy je przejrzę, a nie czekać aż je upublicznisz (jak mnie to znudzi to przejdę na inną stronę i wrócę później na kmlodz).
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Jak zapewne większość zauważyła, potrafię być elastyczny z tymi limitami. Zresztą ostatnio codziennie mamy tyle zdjęć, że nie trzeba ich "chomikować" na kolejne dni, co bardzo mnie cieszy Obrazek

(tylko trochę z niepokojem patrzę na przekroczony limit transferu na serwerze Obrazek )
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Kolega Sawik_mpk stracił konto w galerii za kolejną próbę załadowania nieswojego zdjęcia. Wiem, że dla stałych bywalców to oczywiste, ale niech będzie to przestrogą dla pozostałych. Zazwyczaj dosyć łatwo wykryć takie próby - no chyba że googla wyłączą Obrazek
Zablokowany