Zasady nowej galerii (wstępne, do dyskusji)

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Zgadzam się z powyższym. Tylko proszę nie robić zbytnich wariacji od nazw tych imprez, jak WOSPXIII to u wszystkich tak, a nie u jednego WOSP_XIII a u drugiego WOSP-XIII. Że o spacjach nie wspomnę - podzielą na 2 słowa.
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

ujednolicenie nazw wielowyrazowych

Post autor: mch »

Czas to ujednolicić - spację proszę zastępować w wielowyrazowych nazwach podkreślnikiem " _ ".

Np. Plac Wolności to Plac_Wolności (w słowach kluczowych będzie to wyglądać następująco: Plac Wolności ).
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Było wcześniej mówione, że pl.Wolności Obrazek
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

To był przykład akurat. Nie odnosi sie on bynajmniej tylko do długich nazw ulic, ale także do nazw imprez. Swoją drogą określenia: pl.Wolności, RLL czy ikarus280 (nazwa imprezy) wyglądaja moim zdaniem kijowo. Zrobicie jak będziecie uważali, w każdym razie chciałem zaznaczyć tylko, że problem spacji jak najbardziej da się sensownie rozwiązać bez kombinacji z dziwnymi nazwami.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie widzę niczego złego ani w RLL, ani w 25ik280. Przynajmniej krócej. Ale nie widzę też nic złego w 25_lat_Ikarusów_280_z_gościnnym_udziałem_jelcza_043 Obrazek Istotne, by wszyscy trzymali się tego samego. Póki co, jak wyłapię, to poprawiam. Z czasem jednak będę wywalał/przenosił na "oślą".
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Ja myślę, że pomysł z podkreślnikiem i pełnymi nazwami jest lepszy. Jeśli do naszej galerii trafi ktoś spoza i będzie szukał np. fotek z 25-lecia ikarusów czy fotek z Ronda Lotników no to te nasze kluczowe frazy mogą mu nie wpaść do głowy (w pierwszej chwili lub w ogóle) i część zdjęć może zostać pominiętych przy wyszukiwaniu.

Poza tym trzeba to jakoś uporządkować. Specjalnie zrobiłem taką rzecz: wpisałem w wyszukiwarkę frazę "ikarus" - wyskoczyły mi 2 strony, a w kategoriach samych Ikarusów 280 jest 5 stron, a jak wpisałem "ikarus280" to wyskoczyły tylko 2 fotki. Bez porządnie wpisywanych słów kluczowych przy większej ilości zdjęć ciężko będzie Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Rzecz w tym, czy wpadnie na pomysł wpisania z podkreślnikami. Co innego opis (w nim też można wyszukiwać), a co innego słowa kluczowe.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Już było dobrze a tu kombinują.
Jak chcesz ikarusy to wchodzisz w kategorię ikarusa i masz. Słowa kluczowe są po to, żeby grupować po innych właściwościach.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

IMO słowa kluczowe powinny być krótkie i jednoznaczne. Tzn bez podkreślników i możliwie najbardziej skrótowo (ale z zachowaniem logiki:) )
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nic dodać nic ująć.
BartStep
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: czw 19:36, 25 sie 2005
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: BartStep »

nie no, bo zaraz z tego zrobi się przeddzidzie, śróddzidzie i zadzidzie, potem przeddzidzie przeddzidzia, śróddzidzie przeddzidzia itd.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Kolejny punkt do regulaminu, który miałem nadzieje że będzie niepotrzebny:

Obrazek Użytkownicy nie używają ocen do załatwiania prywatnych porachunków i niesnasek, ani je jako takie nie traktują.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

O właśnie. Taki punkt musi być!
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Nawiązując do sprawy Adka pomyślałem sobie, że może ewentualnie, aby uniknąć kopiowania zdjęć z galerii przez byle kogo, wprowadzić galerię z logowaniem od razu po wejściu na stronę. Czy byłaby taka możliwość (technicznie) i co o tym myślicie ?
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Jest taka możliwość, ale nie widzę większego sensu. Po co normalni mają mieć gorzej przez jednego dzieciaka?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Blokowanie zdjęć

Post autor: ukalo »

Piszę w sprawię proponowanego systemu blokowania najsłabszych zdjęć. Część oczywiście odrzucam sam od razu, ale jak widać nie bardzo za tym przepadam, wolę taką fotę wrzucić i poczekać na oceny.

W związku z tym chciałbym poznać Waszą opinię. W tej chwili zacząłem blokować foty które mają średnią poniżej 2 przy minimum 4 głosach (moim zdaniem to mało, ale i głosujących jest póki co mało). Jeśli ktoś ma inne pomysły/uwagi, proszę o komentarz.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Moja propozycja:
średnia >= 2,5 przy minimum 3 (z czasem 5) głosach wg uznania admina:

Obrazek wylatuje

Obrazek ląduje w oślej ławce

Obrazek w wyjątkowych przypadkach zostaje
średnia > 2:

Obrazek wylatuje
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Daj jeszcze każdemu mojemu zdjęciu ocenkę 2 lub 1 to spokojnie możecie moje konto całkowicie usunąć!
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Jak się nie podoba to idź się wypłacz mamusi w rękaw i lepiej już nie wracaj. Jakoś nikt inny nie ma zastrzeżeń co do ocen, a to już nie moja wina że wrzucasz takie denne foty.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jak masz zamiar wyjeżdzać z takimi tekstami to pisz na PW!
Zablokowany