Baza pojazdów

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Baza pojazdów

Post autor: ukalo »

Zaczynam pracę przy "bazie pojazdów" (tak aby każdy pojazd w galerii miał swój unikalny numer, jednoznacznie go definiujący - niezależnie od zmian właściciela itp.). W związku z tym proszę o podawanie pól, które powinny się w takiej bazie znaleźć. Na pewno przyda się nr taborowy, nr rejestracyjny, może VIN, ale pewnie przyjdzie jeszcze wam sporo rzeczy do głowy.

PS. Tylko nie naciskać na wdrożenie, daję sobie na to 10 lat Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Może nie będe oryginalny, ale powiem, żebyś zajżał na TWB i zobaczył co tam pojazd posiada, do tego dochodzi baza przewoźników, producentów, miast i pewnie czegoś jeszcze... Nie wiem czy czasem nie za krótki termin sobie wyznaczyłeś Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No więc TWB mogę oglądać tylko z wierzchu, bez struktur - to jeden problem, po drugie nie wiem, czy musimy mieć tak rozbudowaną bazę jak TWB. Chodzi głównie o mechanizm, który pozwalający na zapisanie w bazie, że M8S pojawiający się w 2 kategoriach galerii to ten sam pojazd. Podobnie jak np. 2480/3480 - obecnie nic nie wiąże ze sobą zdjęć tego ikarusa. Zresztą jak dobrze skonstruować bazę, to dodanie paru pól nie powinno być problemem, inna sprawa, że im więcej będzie od razu, tym mniej roboty później.

Jedno co wiem na pewno - do jednego zdjęcia będzie można przypisać kilka pojazdów, co rozwiąże problem, który wóz wybrać, gdy na focie jest kilka.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

No mnie też chodziło o mechanizmy, wiadomo że tak obszerne zasoby nie są nam potrzebna. Konto na TWB daje tylko sposobność zobacznie sposobu edycji danych, ale wszystkie zależności są widoczne na wierzchu.
W skrócie: każdy pojazd ma przypisaną dowolną ilość właścicieli, numerów rejestracyjnych i numerów taborowych niezależnie. Dodając zdjęcie do konkretnego pojadu wybiera się z pośród przypisanych mu różnych właściwości te aktualne dla nadego zdjęcia.
Zablokowany