Blokowanie fot

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Blokowanie fot

Post autor: ukalo »

W końcu udało mi się zaimplementować blokowanie fot mniej więcej tak, jak sobie to wymyśliłem. Foty zablokowane są niewidoczne w kategoriach, jak również nie wyszukują się. Każdy natomiast może je zobaczyć, podając link do strony ze zdjęciem (np. http://kmlodz.eu/details.php?image_id=2733). Póki co zastanawiam się, czy blokować je bardziej - tzn. by nie były widoczne w ogóle, lub widoczne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Możecie więc wyrazić swoje zdanie w tej kwestii.

Teraz możecie zobaczyć swoje zablokowane foty klikając na nowy link w "user boxie" (czyli tam gdzie macie linki: Ulubione, Panel kontrolny, Wyloguj). Starałem się pod każdym dopisać powód blokady, w razie czego można mnie łapać na priv lub forum (dopisywanie dalszych komentarzy pod zablokowaną fotą nie ma większego sensu, bo zapewne zbyt często nie będę tego sprawdzać, a zablokowane nie pojawiają się w ostatnio komentowanych).

To tyle, pewnie wystawiam się na trochę reklamacji, ale co tam, czego się nie robi dla galerii Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Jesteś pewien, że komentarze pod zablokowanymi fotkami się nie pojawiają w nowych komentarzach?
Blokować bardziej chyba nie ma co, i tak nikt niepowołany nie powinien ich znaleść...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Napisałem, że nie pojawiają się w ostatnio komentowanych (czyli na głównej). Co do strony "wszystkie komentarze" - no właśnie, mają się pojawiać, czy nie?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

tak, bo inaczej to się w życiu nie dokopiesz tam Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No niby tak, ale z drugiej strony one po coś są blokowane Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

no niby tak, ale po coś pozostają w serwisie, a nie są wywalane z dysku, nie? Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Znaczy zostają chociażby dlatego, że uważam za niewłaściwe, by administratorzy usuwali "po cichu" jakiekolwiek zdjęcia (nie dotyczy to usunięcia użytkownika, ale to raczej nie jest po cichu).

Daje też zawsze możliwość jakiejś polemiki.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Skoro ma być polemika, to lepiej żeby się pojawiały, bo ciężko uprawiać polemikę po cichu z samym sobą Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ew. polemika ma być z blokującym adminem... Dlatego też sugerowałem priv, chociaż może dopiszę wyświetlanie komentarzy do zablokowanych dla adminów.
Zablokowany