Łódzka Galeria Transportowa

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie są. Nawet nie wiem czy będą.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

prof_klos pisze:No i to mogłoby rozwiązać problem, bo jakby tak dać przymus, uchwałę - że redakcja bierze pod oko KAŻDE zdjęcie, bez wyjątków - wówczas wiele słabych zdjęć by nie przeszło.

Jestem za, i jest to technicznie możliwe. Ja brałem pod lupę każde zdjęcie i mimo to robiłem 3000 rzeczy poza gt :) (choć tego nie widać, no bo nie stawiałem o z oczywistych przyczyn pod wszystkim). Zobowiązuję się przejrzeć wszystkie nieobejrzane zdjęcia we wrześniu (czyli lipiec-sierpień zapewne), wrześniowe oceniając już na bieżąco (choć dopuszczam niewielkie obsuwy z powodu jeszcze kilku pomniejszych wyjazdów). W ciągu roku jestem w stanie jak dotychczas robić to permanentnie.
Arrow Zastanawiam się, czy nie byłoby sensowne, gdyby zdjęcie upubliczniało się dopiero po pozytywnej selekcji. Ja osobiście wolę, gdy mi zdjęcia w ogóle nie przyjmują, niż gdy wyrzucają po 3 dniach.

Nie mam nic przeciwko.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

rkplodz pisze:Zobowiązuję się przejrzeć wszystkie nieobejrzane zdjęcia we wrześniu
Póki co to nie ma co się zobowiązywać - to propozycja tylko.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Powiem coś o Privie: Dlaczego jest napisane Redakcja poleca skoro Redakcja nie wyróżnia tych zdjęć ??? Plusiki na fotki stawiają użytkownicy a nie Redaktorzy... Chyba że na Privie wszyscy jesteśmy Redaktorami Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ależ owszem - wyróżnia redakcja. To że zazwyczaj bierze pod uwagę oceny, to zupełnie inna sprawa.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

BTW, na głównej też paru nie-redaktorów może głosować, a paru redaktorów nie może. I co z tego?
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Dyskusja o reformach w galerii nieco zamarła więc może dorzucę swoje przemyślenia. Osobiście wolałbym wersję zmian, w której na galerii głównej pojawiałyby się tylko dobre zdjęcia. Można przyjąć wariant z upublicznianiem zdjęć dopiero po zatwierdzeniu przez selektorów. Jeśli chodzi o samo ocenianie skłaniał bym się ku temu aby odbywało się to przy ukryciu autora zdjęcia. Ocenianie zawsze będzie subiektywne ale wydaje mi się, że tzw. "przypięcie łatek" jest teraz aż nadto widoczne bo każdy wie czego może się spodziewać po innych. Według mnie wiele dobrych zdjęć nie zyskuje (lub zyskuje) wyróżnień właśnie ze względu na autora. Można byłoby też ukryć oceny innych selektorów, żeby nikt nie sugerował się wcześniejszymi ocenami. Wtedy autor i oceny pojawiałyby się dopiero po oddaniu głosu. Jeśli chodzi o priv można zostawić otwarty ze "szkółką" dla nowych użytkowników i innymi kategoriami nadającymi się do publikacji ale z zachowaniem kameralnego charakteru części galerii dla znajomych.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

A co z tymi co podpisują swoje zdjęcia? :>
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Jeśli miałaby przejść wersja z zatwierdzaniem każdego zdjęcia, to owszem, należałoby ukryć autorów. Co z tymi co podpisują? Cóż, nie podpisywaliby. W zamian można by dołożyć skrypt podpisujący wszystkie zatwierdzone zdjęcia - tak robi wiele poważnych serwisów ze "screeningiem" (czyli właśnie akceptacją fot).
Co do ukrywania ocen - jeśli zostanie "po staremu" z ocenianiem po wrzuceniu, to raczej tak właśnie zrobię.
Problem oceniania wg autora niestety istnieje - i to w obie strony. Niektórym łatwiej o bloka, ale są i tacy którym trudniej o wyróżnienie.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Zacząłem przenosiny swoich słabych starszych zdjęć na priv i zachęcam do tego innych!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

rkplodz pisze:Zacząłem przenosiny swoich słabych starszych zdjęć na priv i zachęcam do tego innych!
W niektórych przypadkach mogłoby to zająć sporo czasu ;)
Obrazek
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

@rkp: ja też się niebawem tym zajmę.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

No ja już połowę swoich wywaliłem Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Kolejne zmiany - selektorzy nie widzą ocen (w każdym razie taką mam nadzieję Obrazek ), co ma zapobiec sugerowaniu się. Zresztą wkrótce chyba każdy będzie miał prawo postawienia plusa lub minusa - co nie znaczy, że każdy będzie tak samo brany pod uwagę. Jest chyba całkowicie zrozumiałym, że bardziej wezmę pod uwagę ocenę wystawioną przez Lukiego niż przez Domiego?
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Czy masz na myśli to co jest na privie ?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Mógłbyś jaśniej formułować myśli?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

ukalo pisze:Kolejne zmiany - selektorzy nie widzą ocen (w każdym razie taką mam nadzieję ;) ), co ma zapobiec sugerowaniu się. Zresztą wkrótce chyba każdy będzie miał prawo postawienia plusa lub minusa - co nie znaczy, że każdy będzie tak samo brany pod uwagę. Jest chyba całkowicie zrozumiałym, że bardziej wezmę pod uwagę ocenę wystawioną przez Lukiego niż przez Domiego?
Średnia ważona 0,75 oraz 0,25 może?
Całkiem ciekawe zmiany i ruch (coś się dzieje :D)
Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

W początkowej fazie będę to traktował po prostu jako podpowiedź dla mnie, co bym zbyt totalitarnych rządów nie wprowadził. A później? Nie wiem, może Luki - 5 pkt, większość po 3, początkujący po 1 Obrazek ? Nie wybiegam tak daleko w przyszłość, po prostu testuję rozwiązania. Jak się sprawdzą - zostaną i wtedy będą bardziej formalizowane.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

A czy będzie funkcja, że autor swoich zdjęć będzie widział jak oceniają go inni ???
Bo jak pod fotką nie ma komentarzy (a pod np. moimi nie ma zbyt wielu) to nie za bardzo wiem czy fotka jest dobra czy nie, czy się podoba, czy warto coś poprawić itd... Byłaby chociaż jakaś ogólna wiedza autora na ten temat Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Rozważam podawanie sumy punktów, lub wręcz wyświetlanie plusów i minusów (wszak może zdarzyć się sytuacja gdy suma jest równa 0, bo zdjęcie ma 10 ocen, tyle że połowa to plusy, a połowa to minusy), ale na 100% jeśli będzie, to bez nicków. To doprowadziłoby szybko tylko do jednego - działania odwetowe.

A to ma być prosta informacja:
"-" - zdaniem oceniającego zdjęcie co najwyżej na priv,
"+" - zdaniem oceniającego zdjęcie do wyróżnienia,
bez zastanawiania się nad autorem zdjęcia i tym jak on ocenia innych.
ODPOWIEDZ