Łódzka Galeria Transportowa

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Dzięki Ukalo.Odpowiednie miejsce na ten temat.Cookies wyczyszczone było i dalej klapa,trza sie logować
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Jakub Dombrowski pisze:Moje przypuszczenie - IE nie rozróżnia cookies z priv.gtlodz.eu i gtlodz.eu, i zastępuje jeden drugim (tzn priv jest zastępowany ciasteczkiem z głównej strony).
Przyznaję się, że niewielkie mam pojęcie o cookies, ale u mnie (w IE7/Vista HP) zapisują się osobno.

U mnie problem nie występuje ani w IE, ani w FF.
Może jakieś znaczenie ma to, że w obu galeriach mam tą samą parę login+hasło?
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

Jakub Dombrowski pisze:Może jakieś znaczenie ma to, że w obu galeriach mam tą samą parę login+hasło?

Też mam ten sam login / hasło, więc chyba wróciliśmy do punktu wyjścia, czyli nic nie wiemy :)
Potestowałem na IE6 - logowanie do priv, bez zamykania przeglądarki przejście do galerii głównej, logowanie, bez zamknięcia przeglądarki przejście do priv - i znowu konieczność logowania, więc zdecydowanie sesja (cookie) z priva jest nadpisywana przez galerię główną.
Postaram się zciągnąć 4images i zobaczyć jak wygląda tam mechanizm tworzenia sesji, może coś wymyślę.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Ten komputer z IE6 to chyba aż krzyczy o "aktualizację" go do Firefoksa/Opery/czegoś używalnego więc tutaj rozwiązanie jest banalne. Na tym viścianym z IE7 możesz zastosować to samo rozwiązanie co wyżej albo poeksperymentować z IE8 (już jest "RC" ZTCW czyli powinien względnie działać (oznaczenia MS są chyba przesunięte o 1 do tyłu - beta=alfa, RC=beta, final=coś około RC), może tam to poprawili
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Ja mam problem bardziej złozony w tej kwestii bo login u mnie taki sam na głownej co i na priv ale hasła mam różne
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Adam Alex(ex1022), łącznie zmieniany 1 raz.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Jakub Dombrowski pisze:Trzecie rozwiązanie - Use Firefox, Luke! ;)
Pudło!
Używam Mozilli i nie gra. Na Główną - automat, Priv - ręcznie (zapamiętuje login i hasło, ale "zaloguj" trzeba kliknąć, "zaloguj automatycznie przy następnej wizycie" jakby kompletnie olewało).
Dla odmiany używając IE logują automatycznie obie.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

A jakie ciasteczka masz do poszczególnych galerii? Ja mam

Kod: Zaznacz cały

_utmz
_utma
4images_userpass
4images_userid
4images_rated
4images_lastvisit
przy obu adresach (toto się sprawdza Options->Privacy->Show Cookies)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No tak, ale one są w "teczkach" o nazwie odpowiednio gtlodz.eu i priv.gtlodz.eu
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

To źle? Chyba o to chodzi (bo ktoś może mieć osobne loginy/hasła, poza tym jedna "duża" domena może mieć kilkanaście/dziesiąt/set stron). A jakby coś to mój post jest do Kazika, któremu działa autologowanie tylko na jednej galerii.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie no, pewnie że dobrze. Chodzi mi właśnie o to, że nie ma związku między ciachami głównej i priva.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Ale może u Kazika nie zapisało się któreś z wymaganych ciasteczek (chociaż to by było co najmniej nieco dziwne).
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

px33 pisze:Ten komputer z IE6 to chyba aż krzyczy o "aktualizację" go do Firefoksa/Opery/czegoś używalnego więc tutaj rozwiązanie jest banalne.
Nie mam wpływu na to, co na tym sprzęcie jest zainstalowane, jest jak jest i tak musi być ;)
px33 pisze:Na tym viścianym z IE7 możesz zastosować to samo rozwiązanie co wyżej albo poeksperymentować z IE8 (już jest "RC" ZTCW czyli powinien względnie działać (oznaczenia MS są chyba przesunięte o 1 do tyłu - beta=alfa, RC=beta, final=coś około RC), może tam to poprawili

Vista Ult z IE7 to też stan niezmienialny, sam bym doinstalował tam Fx, ale nie zależy to odemnie :) Prawdę mówiąc kwestia przyzwyczajenia, IE7 funkcjonalnie jest bliski Fx, i można przywyknąć...

Kolejne testy:

Windows 7 build 7022 + IE8 (8.0.7022.0 - Release Candidate 1) - nie pamięta, nawet jak wchodzę tylko na priv.gtlodz.eu, zamykam przeglądarkę i próbuję ponownie (bez wchodzenia na główną galerię).

Oczywiście Windows 7 + Fx 3.0.6 jest OK, ale wszystkie moje Fx mają tą samą konfigurację :)

Kolejna platforma - Windows XP + IE7 (7.0.5730.13) - również nie loguje automatycznie priva, a główną galerię bezproblemowo pamięta.

No i proszę się nie śmiać z ilości sprzętu i systemów jakimi dysponuję ;)

Reasumując - począwszy od Windows 2000, przez XP, Viste Bussines i Ultimate, po Windows 7 - IE (6, 7 i 8) nie pamięta u mnie, że ma automatycznie logować priv. Na wszystkich platformach IE pamięta logowanie na główną galerię.

Firefox 3.0.6 - pamięta na wszystkich platformach logowanie do priva i gtlodz.
Login i hasło identycznie na obu galeriach.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jakub Dombrowski, łącznie zmieniany 2 razy.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

No ja już od dawna mam tak, że do obu galerii mam ten sam login i hasło, na głównej loguje mnie automatycznie, a priv zawsze wylogowuje, jak z niego wyjdę. Kiedyś już zresztą poruszałem ten problem.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

IE7 funkcjonalnie jest bliski Fx
Minus rozszerzenia (bez których Firefox rzeczywiście byłby na granicy używalności).

Swoją drogą to ja widać mam wyjątkowe szczęście - na wszystkich platformach (Linux, Windows XP i Vista, na upartego to też 98 i 2000) + Firefox 3 albo 3.1 (na 98 oczywiście 2) mi działa.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Mnie na FF też kiedyś zaczęło szwankować... i przeszło. No nie mam pomysłu o co chodzi...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Zauważyłem ciekawą rzecz, ale nie wiem czy to ma jakiś związek Obrazek
Otóż ja się NIE MOGĘ wylogować na privie! Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Czyli jednak coś naprawdę z tą galerią jest nie tak Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Co do tego to akurat nie mam wątpliwości Obrazek
Cvany
Czasem wpada
Posty: 74
Rejestracja: ndz 19:04, 14 gru 2008
Lokalizacja: Łódź Górna
Kontakt:

Post autor: Cvany »

Padł serwer czy coś źle z hostingiem nazwa.pl ? bo nie tylko gtlodz nie dziala
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Działa, nie ma problemu.
Obrazek
ODPOWIEDZ