Łódzka Galeria Transportowa

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
zachi64
Czasem wpada
Posty: 50
Rejestracja: wt 20:43, 27 lis 2007
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: zachi64 »

Tym razem mam prośbę odnośnie priva: Czy nie można zrobić tak, że priv będzie widoczny tylko dla zarejestrowanych użytkowników?? Bo mam problem z gówniarzami, którzy ciągle linkują moje zdjęcia na TWB Obrazek
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Nie rozumiem na czym polega ten problem? Na tym, że więcej osób obejrzy Twoje zdjęcia?
Jak bardzo nie chcesz, żeby ktokolwiek spoza zalogowanych oglądał te zdjęcia to wrzucaj w "gtlodz i przyjaciele", ale doprawdy nie rozumiem jaki byłby tego sens - kategoria ta powstała w nieco innym celu.
zachi64
Czasem wpada
Posty: 50
Rejestracja: wt 20:43, 27 lis 2007
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: zachi64 »

Ale chodzi oto że oni linkują moje zdjęcia
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Wrzucasz do internetu zdjęcia i nie chcesz by je oglądano? Widzę tu jakąś paranoję?
Priv będzie domykany, ale raczej nie w ten sposób.

PS.: Tomku, nie każdy zalogowany widzi tę kategorię - choć możliwe, że wraz ze zmianami do tego dojdzie. Niekoniecznie poprzez dodanie dostępu każdemu Obrazek
PPS.: Nie widzę nigdzie na TWB linków do priva...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ukalo, łącznie zmieniany 1 raz.
zachi64
Czasem wpada
Posty: 50
Rejestracja: wt 20:43, 27 lis 2007
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: zachi64 »

Ale były w kategorii MZK Grudziądz - GT6 - Konstal 805N - chyba, że ktoś usunął. Ale jak ktoś z nich usunie, to tamta osoba znowu linkuje i wypisuje bzdury np. takie, że GT6 #73 ma powrócić, a to jest nie prawdą.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Daj linki do konkretnych przykładów. I raczej musisz się z tym pogodzić - to internet...
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

@zachi: linkuje, czy uploaduje? Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Gtlodz jest ponownie otwarte dla ludzi? W grudniu sporo użytkowników przybyło.
Obrazek
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

A nie widać że jest możliwość rejestracji? Na GTLODZU możesz spokojnie sie zarejestrować. Ukalo pisał że wracamy do prywatnego charakteru Priva...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Tak, na "głównej" można się samodzielnie zarejestrować. Ale w tworzącej się Obrazek aktualizacji regulaminu będzie zapis, że konta są dla wrzucających zdjęcia - "puste" konta będą usuwane.
A jeśli chodzi o priva - to tak jak napisał SK. To znowu prywatne podwórko admina, konta tylko po uważaniu Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

ukalo pisze:Tak, na "głównej" można się samodzielnie zarejestrować. Ale w tworzącej się ;) aktualizacji regulaminu będzie zapis, że konta są dla wrzucających zdjęcia - "puste" konta będą usuwane.
Z jednej strony to fajnie, a z drugiej czas pokaże efekty. Może przybędzie nam jakiś fotografów. :P
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

@Ukalo: Czyli wychodzi na to że zachiemu poleci konto na głównej tak? Mi się wydaje że jak ktoś komentuje zdjęcia, jest często zalogowany no to moim zdaniem powinien zostać...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No akurat zachi wiele wnosi Obrazek
A serio - od każdej reguły mogą być wyjątki - myślę, że dla dawnych, aktywnych użytkowników można je poczynić.
zachi64
Czasem wpada
Posty: 50
Rejestracja: wt 20:43, 27 lis 2007
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: zachi64 »

Regulamin regulaminem, ale czy jakbym miał usunięte konto to na gt mogę wchodzić??
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Tak, ale nie możesz czytać komentarzy.
Obrazek
zachi64
Czasem wpada
Posty: 50
Rejestracja: wt 20:43, 27 lis 2007
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: zachi64 »

Karol pisze:Tak, ale nie możesz czytać komentarzy.

Tak wiem o tym.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Mam do was pytanie o galerię priv. Wiem,że to nie w temacie ale czemu za każdym razem muszę się logować.Pomimo ,że jest tam punkcik ,który informuje,że zaloguje mnie automatycznie przy nastepnym wejściu
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Pozwoliłem sobie przenieść post w bardziej odpowiednie miejsce.

Problem jest znany - w sensie że u kilku osób się tak dzieje - nawet była dyskusja na ten temat gdzieś. Niestety nie udało się dojść do żadnych sensownych wniosków Obrazek
No ale może tym razem coś się wymyśli.
BTW, przy tego typu problemach warto podać jakiej przeglądarki i systemu się używa - i ich wersji.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Może spróbuj wyczyścić cookies (ewentualnie tylko dla domeny gtlodz.eu), sesje i cache.
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

ukalo pisze:Pozwoliłem sobie przenieść post w bardziej odpowiednie miejsce.

Problem jest znany - w sensie że u kilku osób się tak dzieje - nawet była dyskusja na ten temat gdzieś. Niestety nie udało się dojść do żadnych sensownych wniosków Obrazek
No ale może tym razem coś się wymyśli.
BTW, przy tego typu problemach warto podać jakiej przeglądarki i systemu się używa - i ich wersji.

komp1 - Vista Ultimate + IE7 (7.0.6000.16711) - nie pamięta, nigdy, czy wyczyszczę ciasteczka czy są pamiętane, cache czyszczony zawsze przy zamknięciu IE.

komp2 - Vista Bussines + Firefox 3.x - pamięta zawsze, od dłuuugiego czasu

komp3 - W2k + IE6 (6.0.2800.1106) - pamięta, ale tylko do czasu zalogowania się na głównej stronie gtlodz.eu.

Moje przypuszczenie - IE nie rozróżnia cookies z priv.gtlodz.eu i gtlodz.eu, i zastępuje jeden drugim (tzn priv jest zastępowany ciasteczkiem z głównej strony).
Rozwiązanie - albo autentykacja na priv będzie po sesji z głównej galerii (chyba niewykonalne), albo trzeba się przyjrzeć domenie, z jakiej wysyłane jest ciasteczko (session_get_cookie_params / setcookie).
Ale czy da się to rozwiązać - nie mam pojęcia.

Trzecie rozwiązanie - Use Firefox, Luke! ;)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jakub Dombrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ