Łódzka Galeria Transportowa

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Była jakaś chwilowa przerwa, ale szczegółów nie znam, nie miałem wtedy dostępu do neta.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Cóż, ponownie "pad" Galerii od jakiejś godziny. Pozostaje czekać.

EDIT: 15:39 - działa.
EDIT2:15:48 - ponowny "pad".
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez prof_klos, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Działa.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Nie wiem czy to nie był jakiś problem z routingiem tpsa bo połączenia urywały się już przy routerach tepsy.
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

A ja od dłuższego czasu mam inny problem z privem. Nie moge sie automatycznie zalogować. Po zalogowaniu jak wiadomo logowanie wygasa. Pisanie kkomenatrzy to jedna wielka nie wiadoma czy wejdzie czy nie.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Też tak czasami miewam. Czasem mnie wylogowuje, jak chcę przejść ze strony ze zdjęciem do strony głównej.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

dziki pisze:A ja od dłuższego czasu mam inny problem z privem. Nie moge sie automatycznie zalogować. Po zalogowaniu jak wiadomo logowanie wygasa. Pisanie kkomenatrzy to jedna wielka nie wiadoma czy wejdzie czy nie.

Ja też mam ten problem i zaznaczam "Zalogować automatycznie przy następnej wizycie?"

Jak będziesz wychodził kliknij WYLOGUJ i już :)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Toś wniósł do tematu...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Napiszę tu, bo może niektórzy przegapili dyskusję pod zdjęciem Sawika (potem zablokowanym).

Nie widzę sensu, by galeria była areną wojenek z awanturującymi się prowadzącymi. Ktoś musi ustąpić. Będę blokował zdjęcia "odwetowe", podsycane opisami.
Takie postępowanie na pewno nie załagodzi konfliktu. Jak już chcecie zareagować - piszcie skargi.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ukalo, łącznie zmieniany 1 raz.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Affirmative Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Dzięki Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

W związku z wyłączeniem Przewozów Regionalnych z grupy PKP, zgodnie z czyjąś sugestią (której teraz znaleźć nie mogę...) pojawiła się oddzielna kategoria dla "PRów". Proszę nowe zdjęcia dodawać do właściwych kategorii.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

W najbliższym (i pewnie nie tylko) czasie będę dokładniej przeglądał wszystkie zdjęcia pod względem jakości i więcej blokował.

Powód - ja nie mam nic przeciwko TWB, sam mam tam konto. Ale jak po raz kolejny czytam/dowiaduję się, że ktoś chce mieć tam konto, bo poziom wyższy (taaa...), to i ja poziom zapewnię.

Już kiedyś pisałem - mnie nie zależy na dziesiątkach tysięcy zdjęć. Ani na ciekawostkach taborowych czy tablicowych. To galeria fotograficzna, zależy mi na dobrych zdjęciach.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ukalo, łącznie zmieniany 1 raz.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Kilka słów w kwestii systemu "oceniania", jako że od pewnego czasu zasady te dojrzewały i najwyższy czas, by je trochę wyjaśnić (choć tu i ówdzie wspominałem o tym).

Zgodnie z zapisem w regulaminie, zdjęcie jest blokowane przy -7 punktach, wyróżniane przy +7.
Zatem - co to za punkty? W przypadku głosu oddanego przez zwykłego użytkownika, sprawa jest prosta, plus to jeden punkt dodatni, minus - ujemny. Natomiast w przypadku redaktorów i administratorów punkty liczą się odpowiednio podwójnie i potrójnie.

Do tej pory ręcznie przeliczałem punkty, więc i wszystkiego nie wyłapywałem pewnie. W tej chwili to oskryptowuję - pewnie poleci trochę zaległości.

Rozważam także włączenie testowo wyświetlania ocen - ale jedynie sumy punktów i tylko autorowi zdjęcia.
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Sądzę, że to dobry pomysł Obrazek
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

Zdecydowanie, suma punktów autorowi może się przydać. Jest spora różnica między dwoma zdjęciami niezablokowanymi i niewyróżnionymi, gdy jesno ma -6, a drugie +6.

pozdrawiam,
krzyskup
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Stąd też pomysł z włączeniem tego. Widzę tylko jeden problem, który może doprowadzić do wyłączenia - ciągłe jęki z pytaniami "co za małpa mi minusa postawiła", albo "od ostatniego razu jak patrzyłem zrobiło się mniej o 3, pewnie admin cham!" Obrazek
Ale mam też pewne pomysły jak to trochę "rozmyć" w razie czego.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Myślę, że użytkownicy są na tyle dojrzali, że nie będą się zbytnio emocjonować sumą punktów. Poza tym ma ona jedynie charakter informacyjny i może tylko pomóc autorowi w kwestii doboru zdjęć.
Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Karol, kiedyś też tak myślałem Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Myślę, że to będzie sygnał jak odbierane są zdjęcia i będzie można zapytać się o porady.
ODPOWIEDZ