Poligon, czyli galeria testowa

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Poligon, czyli galeria testowa

Post autor: ukalo »

Galeria główna już ruszyła, więc zasadniczo testowa jest już teoretycznie niepotrzebna i można by ją zamknąć. Niemniej luźniejsza galeria najwyraźniej "chwyciła" i chyba szkoda by było? Zostawić na bardziej nieformalne/nieudane/śmieszne/poza tematem itd. zdjęcia? Czy nie ma takiej potrzeby?

No i osobiście uważam, że jeśli miałaby zostać, to zamknięta - dostępna tylko dla zalogowanych, nieprzypadkowych osób - skoro ma być mniej formalna.

Tak czy inaczej proszę o wyrażanie swojego zdania i propozycji.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

A niech zostanie - taki tam się klimacik specyficzny zrobił, że - jak na mnie - byłoby szkoda to usuwać.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No właśnie, tylko czy każdy, nawet niezalogowany, powinien móc tam zaglądać w takim razie?
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Wydaje mi się, że nie. Wszak jest to takie nasze 'luźne zaplecze', z czego tylko my - członkowie głównej galerii i/lub forum - wiemy o co chodzi.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
WojtekP
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: śr 21:13, 07 mar 2007

Post autor: WojtekP »

@ukalo: Jeśli prowadzenie "Poligonu" nie jest dla Ciebie kulą u nogi, to faktycznie taka galeria z przymrużeniem oka mogłaby zostać. Możnaby zrobić kategorię np. "Zdjęcia z motywem", "Jak nie robić zdjęć", "Imprezy" itp. I jakieś "Debiuty" na przykład. Może dla niektórych użytkowników, a zwłaszcza tych nowych, byłoby to takim egzaminem praktycznym - po co tracić nerwy na głównej galerii na zdjęcia ewidentnie złe?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie jest problemem. Właściwie to jest mniejszym niż główna, gdzie stresów mi nie brakuje Obrazek

Ja jestem całkowicie za taką luźną galerią dla krewnych-i-znajomych-królika. Z dziećmi, kotami, kwiatami, knotami itp. Obrazek
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Galeria testowa powinna zostaćObrazek
Owszem - tylko dla znanych-zalogowanych, jednak uważam, że bez wydzielania dodatkowych kategorii - tak jak pisze Wojtek.
Poligon sam w sobie ma luźną formułę, więc jak ktoś wrzuci ewidentnie złe zdjęcie z pytaniem - "co robić by było lepiej" - to nikt złego słowa nie powie.
Zresztą trzeba by było bardzo rozszerzyć zawartość kategorii, bo np. "jak nie robić zdjęć" powinna zawierać - zdjęcia KM, zdjęcia MKM, zdjęcia zwierząt, portrety, grille, butelki, kobiety, dzieci itd. Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Kategorie w takiej galerii chyba nie są szczególnie potrzebne, choć z drugiej strony jakoś strasznie nie przeszkadzają Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No więc galeria "zamknięta" - czyli dostępna tylko dla zalogowanych. Przy okazji popsułem wygląd Obrazek ale po pracy naprawię.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Hmm, no właśnie. Nie może być tak jak jest teraz na 'privie', bo po prostu myli się to z oficjalną galerią. Koniecznie trzeba odróżnić szatę graficzną obu galerii.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Już wróciła "jajecznica"
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No więc: stara galeria testowa, a obecnie po prostu mniej formalna - powróciła po małych porządkach. Jedyny adres który do niej prowadzi obecnie, to http://priv.gtlodz.eu
Celowo przywróciłem ten wątek, gdyż teraz ta galeria ma być dostępna dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników (oczywiście obowiązuje tam zupełnie oddzielna rejestracja niż na głównej galerii - i nadal trzeba się ze mną skontaktować w sprawie konta). Pamiętajcie zatem wrzucając zdjęcia, że różni ludzie mogą to oglądać.

Aha, niczego nie obiecuję, niczego nie gwarantuję. Zresztą regulamin "priva" jest dość dobitny Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Heh, zapomniałem o jednym drobnym Obrazek zabezpieczeniu. Już (albo za moment) powinno być OK.
ODPOWIEDZ