XVI FINAŁ WOŚP

Forum wycieczkowe.
Bogdan28
Czasem wpada
Posty: 72
Rejestracja: wt 16:27, 04 kwie 2006

XVI FINAŁ WOŚP

Post autor: Bogdan28 »

Witam.

Jak dobrze wiecie styczen juz niedlugo. Zatem pozwalam sobie utworzyc watek dotyczacy udzialu w XVI Finale, ktory odbedzie sie 13.01.2008r.

Z uwagi, iz pozostalo nie wiele czasu prosze o pomysly tras na ten dzien.

Mysle, ze trasa:


XVI/1 Wyszynskiego- Karolewska-Bandurskiego-Dw.Kaliski- Mickiewicza-Pilsudskiego-Rokicinska-Augustow - pozostanie.

XVI/2 - ma byc przegub z TP tu przyjmuje propozycje

XVI/3 - Radwanska-Kosciuszki- Plac Wolnosci - trasa Z0

XVI 4 - trasa dla Tomka mysle ze skrocony wariant XVI/1 czyli Widzew - Pilsudskiego-Mickiewicza- Bandurskiego-Karolewska - Bratyslawska

Jezeli macie inne pomysly bardzo prosze o wpisywanie ich. Czekam na propozycje do dnia 6.XI. bym mogl je przedstawic na zebraniu.

Pozdrawiam
Boguslaw wice... itd.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Drogi Bogusiu, wuce... Obrazek
- Co byłoby brygadą 3? Coś by wyjechało ekstra, czy nasi by okupowali jedną z brygad Z0 (jeśli uruchomiono by ją tego dnia)
- Brygada 4 może chyba być, byle byśmy się mijali w jakimś fajnym miejscu Obrazek
- Brygada 1 - jak najbardziej może zostać, oszędzimy w ten sposób na tablicach bocznych, bo jeszcze gdzieś mam zeszłoroczne Obrazek
- Brygada 2 - Myślę, że powinna zahaczać o Pl. Wolności (blisko Manufaktury - tam chyba będzie finał, czy się mylę), a dalej może Strykowska albo ew. Warszawska, lub po prostu może zawracać na PLW. Drugą pętlą Mogą być Pabianice albo Konstantynów.
Bogdan28
Czasem wpada
Posty: 72
Rejestracja: wt 16:27, 04 kwie 2006

Post autor: Bogdan28 »

Myslcie coby moglo byc na 3 wkocu to linia entrum
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

o3r pisze:Drogi Bogusiu, wuce... :P
- Co byłoby brygadą 3? Coś by wyjechało ekstra, czy nasi by okupowali jedną z brygad Z0 (jeśli uruchomiono by ją tego dnia)
- Brygada 4 może chyba być, byle byśmy się mijali w jakimś fajnym miejscu :)
- Brygada 1 - jak najbardziej może zostać, oszędzimy w ten sposób na tablicach bocznych, bo jeszcze gdzieś mam zeszłoroczne :)
- Brygada 2 - Myślę, że powinna zahaczać o Pl. Wolności (blisko Manufaktury - tam chyba będzie finał, czy się mylę), a dalej może Strykowska albo ew. Warszawska, lub po prostu może zawracać na PLW. Drugą pętlą Mogą być Pabianice albo Konstantynów.

Co do lini Z0 obsada mogła by być z M11 lub L11 jeżeli są na chodzie jak nie to cos współczesnie jeżdżącego po mieście. Może B10LA skoro mają iść na przedaż :twisted: Co do Pabianic też o tym myślałem ale Bogdan mówi że Pabianicką mogą zamknąc już.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SZAUTER, łącznie zmieniany 1 raz.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Cóż, potrzebny będzie autobus, a ze znalezieniem czegoś ciekawego może być kłopot. Ogóra brak, 2992 wrak... A pabianicki krótki Ikarus to chyba marzenie nie do spełnienia...
Proponuję jednak przegubowego Ikarusa. Byłoby bosko, gdyby znów zgodzili się jakiegoś przemalować w historyczne barwy Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Hmmm Ikar z MZK. Można by ponegocjować Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ponegocjować zawsze można. I może byliby nawet skłonni użyczyć go za reklamę, ale czy wsadzimy ludzi w zardzewiałegy z zewnątrz i zdewastowany wewnątrz pojazd? Pewna bulwarówka nas zje..
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Co do brygady nr 2 i 803N z TP to może Konstantynów - Plac Wolności - ciąg Kilińskiego - Dąbrowskiego - Kurczaki. Powód? Obecnie z Kurczaków dwie z trzech linii (5 i 6) jedzie taką samą trasą aż do skrzyżowania Wojska Polskiego/Strykowska. Jadąc tą trasą "złapiemy" (bądź też "złapiecie") wielu pasażerów. Jeżeli nie pasuje to, że akurat Kurczaki zostały zaproponowane przeze mnie (co IMO nie wydaje się bez sensu i nie zrobiłem tego specjalnie) to od Placu Wolności dwa inne kierunki: a.) Warszawska, b.) Stoki.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

A dlaczego? Im więcej pomysłów, tym lepiej.
Te Kurczaki chyba nie są takie głupie, ale nie wiem, czy Warszawska to dobry pomysł - za duża dziura i chyba zbyt długa trasa. Natomiast zawróciłbym na PLW. Na Strykowską chyba nie, bo 6 rzeczywiście tam jeździ.
Zaczęła mnie zastanawiać jednak bryg. 3, bo Z0 jednak nie ma gigantycznych obłożeń - korzystam do 3 razy w tygodniu w szczycie, i taki wniosek mi się nasunął.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nieśmiało przypomnę, że chyba nadal są spore szanse na oddanie do tego terminu fragmentów ŁTR.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

No ale wtedy tramwaj dojeżdżałby do Mickiewicza i co dalej? Skręcając zbisuje istniejące brygady, a prosto nie pojedzie, bo nie zawróci przed Piotrkowską, a nie wiadomo, czy za skrzyżowaniem skończą.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Co do Z0 miałem w zanadrzu jeszcze pomysł żeby np pojeździć trasą Z2 po całości Obrazek Jednak obłożenie jest spore lub Z1 ale wydaje mi się że na Z2 więcej ludzi jest bo na Helenówek jedzie Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Można też zamiast na Radwańską do Karpackiej dojechać, ale to by się częściowo pokrywało z brygadą na Kurczaki (o ile ta koncepcja zostanie zrealizowana).
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Tzn jakie pokrycie? Autobus jedzie swoją drogą czyli powiedzmy Z2 i z żadną linią nie koliduje. A podejrzewam że jeżeli finał będzie w Manufakturze to tłok na Z2 będzie:) A im większy tłok tym lepiej dla puszek a zarazem lepszy wynik finału WOŚP Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

To tylko Ikarus, bo ma dobre automaty drzwiowe Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Znaczy ja osobiście myslałem żeby dla odmiany raz linie autobusowa zrobić nietypowo bo nowym taborem a właściwie na dzień dzisiejszy najnowszym czyli powiedzmy Volvo 7700A i jakoś ładnie go przybrać tylko na ta okazje tzn plakaty na szybach + to co zawsze czyli z zewnatrz jakies łańcuchy choinkowe itd i na wyświetlaczu numer finału rzucić i dodatkowo jako kierunek tytuł finału. A numer lini to się rzuci za szybe żeby było wiadomo do kąd jedziemy. A bilety wiadomo opłata do puszki Obrazek
rafal_ost
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: pn 12:04, 24 wrz 2007
Lokalizacja: Złotno/Retkinia
Kontakt:

Post autor: rafal_ost »

A z innej beczki: jest szansa, żeby załapać się na finał z Wami jako wolontariusz? Jestem w WOŚP od kilku lat, w finałach brałem kilkakrotnie udział... w zeszłym roku niestety złożyła mnie grypa, a teraz pomyślałem, że fajnie by było coś w Łodzi wreszcie zrobić Obrazek no i nie ukrywam, że wersja wolontariatu z tramwajem mi się bardzo podoba...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Cóż, uderz do Bogusia, on ci dokładnie powie. Myślę, że nie będzie z tym problemu.
A co do nowego taboru, to fajnie byłoby mieć coś, co nie będzie zwykłe i powszednie, ale czegoś takiego brak, niestety. Chyba faktycznie 7700, albo może nowe Citaro?
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Myśle, że brygada 2 (jako że przegub z TP) to może skrócony wariant linii 43 na trasie Stoki-Pl.Wolności. Dlaczego? Pewnie sporo młodzieży z Lumumbowa i okolic będzie chciało dotrzeć do Manufaktury na WOŚP (zwłaszcza na finał). Można to wykorzystać.

Poza tym mam też pomysł a propos WOŚP-owej brygady na ZO. Nie wiem czy organizacyjne lub technicznie byłaby taka możliwość, ale zamiast zawracać na Pl.Wolności, może dałoby się zrobić kółko przez Zachodnią, Ogrodową, Gdańską i Legionów do Zachodniej? Oczywiście z przystankiem na Ogrodowej gdzieś w pobliżu wejścia do Manufaktury (swego rodzaju przystanek końcowy). Mogłoby to nieco zachęcić ludzi do podróży z autobusem. W końcu od przystanku przy Legionów nie jest tak wcale blisko do Manufaktury.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Jelcz M11 jest czymś niezwykłym.
ODPOWIEDZ