Pierwsza kolejowa impreza w Łodzi

Forum wycieczkowe.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Nic tylko szynobus wynająć Obrazek
Chociaż z drugiej strony przy takich różnicach cen... Wiadomo ile mógłby kosztować podsył szynobusa z Torunia, Warszawy lub Częstochowy (bo te są najbliższe)? I w ogóle jaka szansa na to, że by się udało takowy wydębić (nawet przy założeniu, że dębili byśmy w sobotę/niedzielę)? To tak bardziej w kwestii Spały lub Bełchatowa Obrazek

Wiadomo w ogóle w jaki sposób się nalicza opłatę za taką usługę?

Czy nie byłoby możliwości skombinowania czegoś u jakiegoś prywaciarza? Pewnie kiepsko, zwłaszcza jeśli chodzi o wagony pasażerskie...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Sprowadźmy machajki i na nich pojedźmy Obrazek
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Albo weźmy Lilpopy z MKM zamieńmy wózki i gotowe Obrazek
dankwiat
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: śr 20:11, 21 mar 2007

Post autor: dankwiat »

smugler1990 pisze:, pod warunkiem że damy informacje Warsikowi , a on roześle ją wszystkim mkolom w Polsce.
Ja znam prezesa Łódzkiego Klubu Modelarzy Kolejowych, może on ma jakieś kontakty z kolejarzami, no i pewnie miłośnikami.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Cynk można dać do ŁKMK , to dodatkowe 15 osób . Po 13 czerwca biorę się za sprawę już porządnie , puki co wypytam kolegę którego rodzice pracują w Dalki na ten temat Obrazek
Bluebell
Czasem wpada
Posty: 52
Rejestracja: pt 19:21, 28 gru 2007
Lokalizacja: Antoniew/ Warszawa

Post autor: Bluebell »

Pomysł super Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

smugler1990 pisze:puki
No jak w wagonach będą puki i stuki, to nie wiem, czy to bezpieczne ;)
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Ty niepoprawny poprawiaczu. Obrazek

Poziom trudności "easy" to szynobus, tak?

Mnie to się marzy wersja hard: tekatka z Chabówki i skład piętrusów. Obrazek
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

No nie wiem. Szynobus trzeba by ściągnąć z Częstochowy (mają jeden, ale on tam robi 100 km/dzień, więc strata dla nich niewielka), Warszawy (Koleje Mazowieckie - problem z obsadą i podsyłem) albo Torunia (Arriva, więc patrz jak Koleje Mazowieckie), względnie Poznania. Wszystko dość daleko, niestety.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Jezus to jak oni tego częstochowiaka wytrasowali? Jak głęboko trzeba skretynieć by takie coś wymyśleć? Kupno nowego sprzętu na 100km dziennie mija się z celem Obrazek
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Z tymi 100 km trochę przesadziłem Obrazek Jakieś 2 lata temu wagon robił 3 (słownie: trzy) kursy dziennie w relacji Częstochowa - Lubliniec - Częstochowa, co dawało 240 km. Teraz nastąpił "rozwój" i szynobus robi całe... 4 kursy = 320 km Obrazek
Nie zmienia to faktu, że akurat śląskie kompletnie nie miało pomysłu co z tym rodzynkiem zrobić*. Z resztą - sam fakt kupienia spalinowego szynobusa do obsługi tras zelektryfikowanych wiele mówi.

* - to znaczy konkretnie miało jeden pomysł - aby szynobusem obsługiwać trasę Chorzew - Siemkowice - Częstochowa - no ale oczywiście łódzki marszałek się wypiął i powiedział, że albo "Suzuki-kibel, albo nic". No i właśnie efekt tego wypięcia mamy w postaci półtorej pary dziennie na tej trasie i składu na 200 osób wiozącego osób (w porywach) 30.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Cóż, już się przeraziłem, że to tak jak niektóre obiegi peerowskich kibli na 70km Obrazek
Jakie to wszystko jest poronione...
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Druga impreza

Post autor: Tomasz.bu »

Przepraszam za dzielenie skóry na niedźwiedziu, ale jakoś ten pomysł z szynobusem bardzo mi zasmakował Obrazek Jeśli wolno sobie pofantazjować, to drugą imprezę można by zrobić wykorzystując szynobusa do zaliczenia:
1. Piotrków - Bełchatów - Biały Ług (+ ew. druga odnoga linii w okolicach elektrowni)
2. Tomaszów - Spała
3. Słotwiny (?) Budziszewice Łódzkie (te tory to w ogóle jeszcze istnieją?)
4a. Łask - +/- lotnisko (tyle ile da sie przejechać)
albo 4b. pojechać sobie do Opoczna/Końskich/Stąporkowa/Skarżyska - bo to ładna linia Obrazek
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

4a. Łask - +/- lotnisko (tyle ile da sie przejechać)

No chyba wkrótce mile Cię zaskoczy pewna informacja :)
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Re: Druga impreza

Post autor: mch »

Tomasz.bu pisze: 2. Tomaszów - Spała


Od czasu napisania tego posta trochę się pozmieniało. Ta linia nie jest już przejezdna - ubytki w torze. Szybko to tam żaden pociąg nie pojedzie (jeśli w ogóle jeszcze kiedyś pojedzie).
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Od jakiegoś czasu myślę nad prostym pomysłem - impreza EN57 w relacji:

Łódź Fabryczna-Łódź Widzew (pożegnanie przed przebudową)

Łódź Widzew-Zgierz

Zgierz-Łowicz
Problem tkwi w organizacji taboru (PR) oraz zgody na przejazd (PLK). Bocznice to duża impreza - co najmniej 3 razy więcej instytucji do oblatania. Pytanie tylko gdzie PRy mają siedzibę w Łodzi? Tak samo PLK.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Kiblem z Fabrycznej na Widzew można się bujnąć codziennie Obrazek

Co do łódzkiego ZPR, dane są na stronie PR: http://www.przewozyregionalne.pl/w-regionach,lodzkie,kontakt.html
ODPOWIEDZ