Pierwsza kolejowa impreza w Łodzi

Forum wycieczkowe.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Pierwsza kolejowa impreza w Łodzi

Post autor: smugler1990 »

Mam taką propozycje , mianowicie
W wakacje , jakoś koło 25 sierpnia można zrobić przejazd składem po węźle łódzkim , w tym po bocznicach których wbrew pozorom jest dosyć sporo.
Proponowany skład
SM30/SM42 + 2x Bh
Początek imprezy na Olechowie
Przypuszczalna trasa przejazdu
Łódź Olechów - Łódź Chojny - Łódź Dąbrowa - bocznica do elektrociepłowni - Łódź Widzew Janów [ czy jakoś tak] -Łódź Widzew - bocznica Anilana - Łódź Widzew -Łódź Fabryczna - ECI-Łódź Widzew- Łódź Stoki [ nieistniejąca] -Zgierz-EC Boruta [ chyba]-Grotniki-Ozorków-bocznica[Ozorków]-powrót do Łodzi Kaliskiej

Wszystko to oczywiście gdybanie
Jeżeli pomysł chwyciłby , można dać cynk do kolegi Warsika [ wówczas mamy szanse zapełnienia w 100%] oraz dać cynk na paru forach.
Moim zdaniem problemem jest zezwolenie na wjazd na bocznice , bo jakby nie patrzeć w większości to jest jednak teren prywatny.
Odpowiadajcie i dyskutujcie
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Więc po kolei:


- Pomysł jest zarąbiaszczy.

- Data niewykonalna, ja obstawiałbym raczej przygotować się bardzo (!) porządnie na przyszły rok.

- o zapełnienie to się nie martw.

- O zezwolenia czasem jest krucho. Rozmawiałem niedawno z kolegą z SMK w Krakowie. Najciekawszą odpowiedzią odmowną na pytanie o możliwość wjazdu na teren bocznicy zakładu szynobusem SN81 było coś w tonie "Przykro nam, nasza fabryka nie posiada żadnego szynobusu typu SN81. Jednocześnie zapraszamy do zwiedzania Izby Tradycji (...)".

- Ale sam zamysł imprezy jest realny. Proponuję nakreślić wszystkie istniejące bocznice w węźle łódzkim i pisać o zezwolenia. Na podstawie otrzymanych dopiero możnaby zacząć sensownie układać trasę. Od siebie chciałbym dodać przejazd obwodówką na niezaliczalnym odcinku Łódź Widzew - Zgierz. W samym regionie też by się znalazły jakieś łącznice ciekawe.

- Potrzeba kierownictwa imprezy.

Tyle mojego.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Ja mam kolegę którego rodzice pracują w ŁZE , być może jakoś za jego pomocą dostałbym się do kierownictwa.
Ewentualnie można zrobić imprezę po całym województwie , do tego czasu do końca sierpnia starczy na luzie Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Jeśli uważasz, że Ci starczy - to próbuj. Ale ja nie uznaję tego za realne, szczególnie, że pewnie duża część z nas w wakacje będzie mało osiągalna, podobnie jak kierownictwa zakładów choćby. Nie lepiej zrobić coś z dużą pompą na przyszły rok? A gdzie Ty chcesz robić imprezę po województwie, jak z linii ŁWK nieczynny mamy de facto tylko Łowicz, przy czym wróci? Chyba, że chcesz robić Bełchatowy czy tam Spały, ale to w ogóle nie rozmawiajmy o starcie w Łodzi tylko Tomaszowie czy Piotrkowie, bo szkoda kasy na dojazd.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Zawsze można zrobić wszystko we wrześniu. Kiedyś czytałem że jacyś MK z Wrocka wynajeli prywatną ST44 i zrobili imprezkę Obrazek Podejrzewam że PKP nieźle by zabuliło za najem gagara Obrazek
Jeżeli mówię o województwie łódzkim to mam na myśli okolice maksymalnie w promieniu 50 kilometrów , ze startem z Łodzi Fabrycznej bądź Olechowa
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

To CO proponujesz poza rzeczonym Łowiczem? Na imprezę po jeżdżonych nie będzie popytu.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Wbrew pozorom w województwie łódzkim jest parę fajnych miejsc , które nie są czynne dla składów pasażerskich.
Przykładowo
Piotrków Trybunalski-Bełchatów
Spała-Tomaszów Maz.
Łódź Widzew - Zgierz
Po drodze - zaliczenie Rogowa Obrazek
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Przede wszystkim trzymajmy się SM30 - jest sprawna na Olechowie. To już zabytek i ciekawostka. Niestety, nie da się powtórzyć Księżego Młyna, więc trzeba zadowolic sie tym co zostało.

Dalkia jak sądzę poszłaby nam na rękę z wjazdem na teren np. EC4. Tutaj warto też pisac od razu podanie o możliwość zwiedzenia sterowni, hali kotłów i innych obiektów produkcyjnych - na samo EC4 należałoby wygospodarować nawet kilka godzin bo zainteresowani na pewno znajdą cos ciekawego dla siebie. Niestety, o wjeździe na komin zapomnijcie przy dużej grupie osób. Pozostaje tylko kwestia do której komórki organizacyjnej uderzać.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

mch pisze:Niestety, o wjeździe na komin zapomnijcie przy dużej grupie osób.
Nawet przy małej grupie osób by nie dało rady ;)
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Pomysł fajny. Jest tez kilka bocznic na Żabieńcu w tym do Elektrociepłowni i przesypowni cementu oraz do ABB
dankwiat
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: śr 20:11, 21 mar 2007

Post autor: dankwiat »

mch pisze:Pozostaje tylko kwestia do której komórki organizacyjnej uderzać.
Ty chyba co nieco wiesz o tym. ;)
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

No wbrew pozorom nie, bo Francuzi trochę pozmieniali. Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Ciekawy pomysł, na pewno sporo chętnych by się znalazło.
Obrazek
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Pomysł super, aczkolwiek pomysł imprezy na linii do Bełchatowa chyba mnie kusi jeszcze bardziej. A zwłaszcza gdyby udało się podjechać do końca trasy tj. pod elektrownię i za plac uśredniania węgla to by była absolutna rewelacja.

No i jeszcze bocznicę w Łasku :->

W samej Łodzi chętnie zaliczyłbym łącznicę Olechów - Andrzejów i... przesypownię na Lublinku ]:->

I frytki też Obrazek

Natomiast nie wiem (nie znam się) czy bocznica w Ozorkowie jest na tyle atrakcyjna by się tam pchać - to w końcu sporo czasu w plecy, a linia zatkana może być ciężko z wpasowaniem się w rozkład.

P.S. A zamiast bh lepiej goerlitze Kolei Mazowieckich, albo w MR od Arrivy. Jak szaleć to szaleć, a co! Obrazek

P.S. 2 wbrew pozorom niektóre z powyższych uwag można również potraktować na, w miarę, poważnie.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Fajny pomysł i ja jestem za !!!
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

A teraz sobie wyobraźcie potencjalny kosztorys wycieczki ;>
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

I wszystko popsułeś. A było tak miło. Obrazek
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Wiadome jest że wszystko miałoby się odbyć na zasadzie wpłaty PRZED imprezą
Tak obmyślam dalej sprawę
Bocznice na Żabieńcu + Łódź Olechów i łącznica Łódź Widzew - Zgierz
Takie coś jest wykonalne
Wg. informacji Rkp koszt najmu składu z wagonami oscyluje od 4 tysięcy PLN Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

wynajem szynobusu od 1000
ezt od 1500
składu wagonowego od 4000
składu wagonowego PKP IC od 8000

Wszystko oidp.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Pierwszym zadaniem jest określenie dokładnej trasy przejazdu i kilometraż .
Skład - SM30+3xBh , pod warunkiem że damy informacje Warsikowi , a on roześle ją wszystkim mkolom w Polsce.
Drugie albo i nawet pierwsze to zgoda Dalki na wjazd na teren ich elektociepłowni
Moim zdaniem można zaliczyć wszystkie EC oraz bocznice ABB.Czyli mamy jeszcze kwestie ABB.
Jeżeli będziemy wiedzieli już wszystko na temat trasy przejazdu , należy ustalić kilometraż i dać wniosek do PKPu . Ja być może niedługo będę na Olechowie , to popytam się pracowników na temat SM30 Obrazek
ODPOWIEDZ