Impreza 16.07.2011 r. [Jelcz 120M]

Forum wycieczkowe.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Impreza 16.07.2011 r. [Jelcz 120M]

Post autor: prof_klos »

Zapraszam wszystkich pasjonatów Polskiej Myśli Technicznej na specjalny przejazd Jelczem 120M (MZK#709), który odbędzie się 16 lipca 2011 r. (sobota).

DLACZEGO 709?
Autobus ten, jako ostatni we flocie pabianickiego MZK, posiada oryginalne wnętrze ("deska" dla niepełnosprawnych i ogólnie wiele innych, świetnie zachowanych detali, głównie dzięki temu, że po NG wóz bardzo długo stał w oczekiwaniu na naprawę powypadkową).
Dodatkową ciekawostką jest, że w aucie zainstalowano silnik, pochodzący prawdopodobnie od starszego modelu PR110M. Skrzynia biegów oczywiście manualna.

JAKI JEST CEL WYCIECZKI?
Impreza ta z założenia ma wiązać ze sobą wszystkie wcześniejsze przejażdżki Ikarusami MZK, przypominać "stare dobre dzieje" oraz umożliwić przejazd po nieistniejących (i istniejących), ciekawych odcinkach sieci MZK.
Dodatkowo przewiduję uczczenie pamięci nieistniejącego od 2001 roku PKS Pabianice. Przejedziemy zatem kilkoma, nieistniejącymi już trasami tego przewoźnika.

JAKI BĘDZIE PRZEBIEG WYCIECZKI?
Zbiórkę planuję zarządzić w wyrazistym punkcie Łodzi, to jest przy IKEA. Naturalnie, dla "wtajemniczonych", standardowo, przystanek początkowy znajdzie się przy Dubois/Starogardzka.
Z Łodzi przejedziemy do Pabianic, gdzie - o ile stanie się to możliwe (odpowiedź uzyskam za kilka dni) - zwiedzimy tutejszą zajezdnię. Następnie udamy się "bocznymi ścieżkami" w stronę Chechła, Dobronia. Tam, wspominając nieistniejącą już linię L, skierujemy się ku Mogilnu i nieopodal Ldzania "uciekniemy" na wschód - do Morg, Ślądkowic, Drzewocin. Duktami "przebijemy" się ku Karczmom, skąd - ku pamięci PKS Pabianice - wbijemy na Kocieszew. Z Kociszewa przejedziemy inną linią tegoż przewoźnika - do Hynowa i Dlutowa. Z Dłutowa udamy się do Pawlikowic, gdzie przejedziemy przez Różę (jako 265). Z Pawlikowic obierzemy kierunek (znów, śladem PKS) - ku Rydzynom, do starej, leśnej krańcówki PKS.
Kolejnym punktem będzie przejazd skrajem Pabianic do Ksawerowa (jako 263 - cholernie klimatyczny, ciasny, końcowy odcinek trasy, pozbawiony pętli), skąd przejedziemy się trasą 263BIS przez Kolonię Wolę Zaradzyńską, Gadkę Nową, Gospodarz.
W Gospodarzu "zmienimy" się w linię W, którą przemkniemy w stronę Czyżeminka. Zatrzymamy się na moment w Guzewie, skąd - po przedostaniu do trasy, udamy się jako 266 do Romanowa.
Powrót zrealizujemy spontanicznie wybraną trasą.
Kusiła pętla przez Piotrków i Bełchatów, ale obawiam się, że jak na jeden dzień, to byłoby to już za wiele.

INFORMACJE DODATKOWE:

Planowane rozpoczęcie imprezy o godzinie 9:00. Zakończenie - w granicy 15:00.
Zbiórka na fakturę dla MZK wyniesie około 30 złotych od osoby.
Wszystkie chętne osoby a także cenne uwagi, proszę wysyłać w komentarzach lub mailowo.
Zgłoszenia przyjmuję pod adresem [url=mailto:profklos@gmail.com]profklos@gmail.com[/url]

Pozdrawiam.
O wszystkim będę informować na bieżąco.

Fotografia auta - http://priv.gtlodz.eu/img-zapowiedz_imprezy_16072011_r,23200.html
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ODPOWIEDZ