Integracja łódzkich MKMów :)

Forum wycieczkowe.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Integracja łódzkich MKMów :)

Post autor: prof_klos »

Witam!
Od pewnego, dłuższego czasu chodzi mi po głowie pewien, nieco nawet szalony pomysł :)
Mogę zostać za to skrzyczany, ale zaryzykuję i Wam przedstawię mój projekt, w przeciwnym razie administracja pozbędzie się tego tematu :P

Otóż, wbrew moim przewidywaniom, sporu użytkowników Łódzkiego Serwisu Komunikacyjnego - zarówno galerii fotograficznej jak i forum, to nie są członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów, który zrzesza ludzi pasjonujących się komunikacja miejską.
Właściwie większość nas spotyka się jedynie na imprezach typu "parada eNek", a i to niejednokrotnie sprawia, że nie jesteśmy świadomi, kim jest osoba stojąca przed nami (o ile oczywiście jej się nie zna, ja akurat zdecydowaną większość Klubu znam, lecz z rozpoznaniem innych użytkowników Serwisu miałbym problem).

Tak sobie myślę, że można by zrobić - oczywiście w letniej porze - jakieś sympatyczne spotkanie Miłośników z Łódzkiego Serwisu Komunikacyjnego.
Przyznam, że myślałem tutaj o jakimś udaniu się - czy to samochodami, rowerami czy komunikacją - do jakiegoś lasku, na polanę, czy gdziekolwiek gdzie można takie spotkanie urządzić, można by rozpalić tam ognisko, a nawet posunąć się dalej i spędzić nockę w hobbystycznym klimacie, przy ognisku z piwkiem w ręce (większość ma oczywiście ukończone 18 lat?).
Nie mogła by to być swoista popijawa, o tym być mowy nie może - nie o to tu chodzi.
Coś na wzór "nocek tramwajowych", tylko, że z etykietka Serwisu Komunikacyjnego.
Na takim wieczornym spotkaniu, można by się powymieniać naprawdę ciekawymi informacjami, a przede wszystkim się zintegrować z resztą ludzi o takich samych zainteresowaniach!
Nie wiem czemu, ale po głowie ciągle mi chodzą Regny opisane przeze mnie w którymś z postów w dziale Kolej oraz Grotniki. Zwłaszcza w tych drugich z pewnością są pola, gdzie można się 'rozbić' na jeden wieczór.
Nie ma sensu czegoś takiego łączyć z tramwajami, bo wycieczkowe jazdy do Lutomierska, czy Ozorkowa są już - delikatnie mówiąc - powtarzane co roku i można by spróbować czegoś odmiennego jak np dojazd na miejsce Ikarusem :) lub tez transportem prywatnym. Również chodzi tu o możliwie minimalne koszty!
W najgorszym przypadku można pojechać rowerem - rower to chyba każdy ma :)

Miało by to być klimatyczne spotkanie nas - użytkowników tego serwisu.

Nie wiem czy pomysł się spodobał, postanowiłem zaryzykować i go przedstawić :)

Pozdrawiam!

Aha, zakładając, że w grę wchodzi praca, najlepszym dniem wydaje się sobota/niedziela. Ale do lata jeszcze troszkę, więc sie pomyśli!
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez prof_klos, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Pomysł bardzo ciekawy i wart rozpatrzenia. Miejsce oczywiscie tez mozna ustalic , z dala od straży miejskiej , policji i innych czepiających sie służb .Tak by można było posiedzieć , porozmawiać , wypić browary , zjeść itd. Jasne ze sobota - najlepszy dzień . Niedziela to już każdy szykuje się do pracy zajeć itd. Ale jestem za.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Zaznaczam, że to nie ma być popijawa, więcej jak dwa piwa to ani rusz Obrazek
Cieszę się, że się podoba pomysł Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

To że ktoś nie ma jeszcze 18 lat nie znaczy, że piwa nie może się napić. Obrazek.

Któregoś majowego czwartku, sobotę bądź w dniach 1-3 Maja proponuję kilkugodzinną wycieczkę do Warszawy.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

heh ja jestem za jak najbardziej! Jeśli tylko jeszcze będę w Łódce (lub akurat będę) - to z chęcią wpadnę i się z Wami zapoznam Obrazek (choć w sumie 80% kojarzę). Co prawda raczej się nie napiję (nie piję), ale chętnie pogadam na tematy mniej i bardziej tramwajowe.

PS. A może ktoś użyczyłby na ten 1 dzień swojej działki w jakimś letnisku? Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ja ze swojej strony jestem jak najbardziej za - wspominałem zresztą kiedyś o tym, że miłoby było w końcu się poznać (ja ze względu na zabieganie nawet niektórych z KMST nie kojarzę...). A wzajemne poznanie na pewno pozwoliłoby nam się lepiej rozumieć, zresztą wiadomo, że czasem chwila rozmowy daje więcej niż długa korespondencja.

Ja najchętniej wybrałbym się gdzieś w miarę blisko - Warszawa może i fajny pomysł, ale tanio i spokojnie na łonie natury to się tam nie pobawimy. Chyba najfajniej byłoby faktycznie jakimś klimatycznym busem pojechać w jakieś miłe, niezbyt odległe miejsce - a takich w okolicach Łodzi nie brakuje.

Pytanie tylko na ile realne jest wypożyczenie autobusu (koszty!) i kto mógłby tym się zająć.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Wypad do Warszawy powinien być oddzielny i mniej ogłaszany. Ja i pewnie jeszcze inni łódzcy MKMowcy, którzy nie byli dawno lub wogole w stolicy chętnie zobaczą to miasto i przejadą się tamtejszym taborem.

Jeżeli chodzi o spotkanie gdzieś z dala od miast to może Ldzań pod Pabianicami? Niedługo startuje sezonowa linia "L". Tłumy ludzi tam nie jeżdzą, a zawsze można się dogadać z MZK i wypuścić tego dnia na tą linię Ikarusa. Wtedy nie będzie kosztów związanych z wypożyczeniem autobusu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Przyznam, że Ldzań był pierwszym pomysłem który przyszedł mi do głowy - a właściwie młyn w Talarze (chyba nadal jest?). Gdyby tak się udało z autobusem to byłoby super.
Co do innych pomysłów, to Teufel ma też nienajgorszy, no ale nie będę zdradzał cudzych pomysłów Obrazek
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Jakbyś zdradził to bym się nie obraził, a pomysł:

Grotniki + grill + 1 piwo do kiełbaski;-)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

+ grill + 1 piwo do kiełbaski;-)
to można i w Ldzaniu, ale jeśli okazałoby się, że byłby jakiś problem z dojazdem, to wyprawa pociągiem do Grotnik jest fajną alternatywą (chociaż w galerii nie ma działu kolejowego, ale... ;) )
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

W Grotnikach już byłem wieeele razy. Nie wiem jak Wy, ale ja bym wybrał Ldzań Obrazek.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ja też. Ale Grotniki są duże, więc nienajgorsze jako plan zapasowy. Ew. inne miejsce gdzie można dojechać koleją.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Ja w Grotnikach byłem raz na rowerze, w Ldzaniu tez raz:P
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ldzań lepszy. Grotniki oklepane już Obrazek
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Ldzań fajny, ale jest problem z busem:P Rozumiem, że załatwisz:>??
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Myślę, że nie ma co gdybać, tylko organizujemy Ldzań. Jeśli nie wypali, to zapewne rkp będzie wiedział gdzie nas szybko i ciekawie zawieźć pociągiem Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Regny Obrazek
Nie no - Ldzań to dobre miejsce, ale kłopot może być z 'miejscówką'.
Tam to nawet i na rowerku można pojechać, a nawet i koleją - do Dobronia i dalej jakieś 3-4 kilometry na piechotkę/spacerek.
No i widzę, że jednak pomysł się spodobał Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
BartStep
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: czw 19:36, 25 sie 2005
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: BartStep »

Dobra, to komu wbijamy się na działkę?

O i czy to będzie impreza bardziej namiotowa czy inna?

Pozdrawiam!
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ldzań brałem bardziej pod uwagę jako wypad bez noclegu. Myślę, że na pierwszy raz tak będzie najlepiej - no i w sumie nie musielibyśmy czekać aż do lata. Jeśli miałby to być "biwak" to myślę, że jako kolejny termin - i wtedy tak jak pisze Bart - najlepiej wbić się do kogoś na działkę.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

To ja od razu zaproponuję termin na Ldzań 24 marca Obrazek Co Wy na to? Może ktoś z Pabianic (prof?) przeiegłby się do MZK np. ile kosztowałoby podstawienie Ikara do Ldzania?
ODPOWIEDZ