Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Który autobus na której linii. Ciekawostki taborowe itp.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: mateeusz »

Jakoś około 14:00 chciałem sprawdzić odjazdy z przystanku w MyBusie, chwilę po włączeniu pokazywało dane z GPS, a po pierwszym odświeżeniu już aktualnych danych nie było.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: Kpc21 »

joker8888 pisze:W WatchLine też dzisiaj nie pokazuje pojazdów
No a jak ma pokazywać, jak źródło danych, z którego WatchLine korzysta, wyschło :)
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: Kpc21 »

Na jednym z przystanków na Piłsudskiego Przędzalniana TIP wyświetla pozostałe czasy do odjazdów. Nie wiem, jakim cudem, skoro system nie działa. Może się zawiesiła.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: TramMomentyStudenta »

System działa. Ale z drugiej strony, nie wszystkie linie w tym systemie są. Winna jest najprawdopodobniej pogoda.
Edit. Tak właściwie, to nie ma w systemie nic, nie wiedząc czemu. Może będzie lepiej.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: Kpc21 »

No nie jestem pewien, czy wtedy działał, skoro na całej trasy WZ prawidłowo działała cała jedna tablica TIP, a reszta pokazywała godziny odjazdu z rozkładu jazdy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Helter
Czasem wpada
Posty: 67
Rejestracja: ndz 22:58, 17 sie 2014
Lokalizacja: Łódź

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: Helter »

Kpc21 pisze:No nie jestem pewien, czy wtedy działał, skoro na całej trasy WZ prawidłowo działała cała jedna tablica TIP, a reszta pokazywała godziny odjazdu z rozkładu jazdy.
Nie działał.
Na pewno ok. 9-10 na większości tablic na trasie ŁTRu (od Legionów do Pl. Niepodległości) też pokazywała się godzina rozkładowa.
To samo w apce myBus, również na kilku liniach autobusowych (sprawdzałem 64, 70 i 81).
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: Kpc21 »

Pytanie, czemu na niektórych tablicach pokazywały się liczby minut.

Tylko z tymi tablicami system miał łączność?

Czy może tablice się po prostu zawiesiły (i nie miał kto ich zresetować/bał się utraty gwarancji)?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: px33 »

2197, 80, brak w systemie
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Dziś także #2799 poza systemem [17/4].
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Czy tej #2799 to w końcu nie będzie już w systemie, czy co? Dziś jest na 17/6, oczywiście w systemie brak.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: nowy1212 »

Może się coś w nim zepsuło i czekają na jakąs część by ją zamontować tak by pojazd pojawił sie w systemie.
No chyba, że jakiś pracownik MPK wychodzi z założenia, że jak jeździ to jeździ, a zbiorkom jest dla MPK, a nie pasażera.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: px33 »

Raczej założyłbym że nikt tego na bieżąco nie kontroluje bo i w sumie jak? Ręczne sprawdzenie wszystkich wysyłanych pojazdów jest właściwie niemożliwe (a w każdym razie zbyt czasochłonne), nie ma też takiego momentu żeby wszystkie pojazdy były podłączone (i zalogowane na kurs).
Są w zasadzie dwie opcje - zrobienie skryptu, który okresowo porównywałby przydziały z wpisami w systemie, a druga to uczulenie kierowców na ikonkę zalogowania do systemu na sterowniku (taki globus) i odpisywanie pojazdów, w których się nie wyświetla. Przy czym zdarzają się też takie pojazdy, które są zalogowane tylko czasami, to jeszcze trudniej wyłapać.

No i kolejna rzecz - problem z komunikacją to nie jest powód do odstawienia pojazdu, to nie jest aż tak krytyczne. Mam pewien pomysł na rozwiązanie tego problemu ale to wymaga jeszcze sporo rozmów i uzgodnień.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: Kpc21 »

Nie jest powód do odstawienia, ale raczej w pierwszej kolejności powinien wyjeżdżać pojazd bez takiego problemu. Chyba, że np. zamiast M8CN (lub nawet zamiast trójdrzwiowego Konstala) miałby wyjechać klasyczny Konstal, wtedy chyba lepiej, by wyjechał pojazd nielogujący się do systemu, ale bardziej komfortowy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: tramwaje

Post autor: TramMomentyStudenta »

A w ogóle co się dzieje z #1201, bo widać, że i w niedzielę były problemy z pojawieniem się w systemie?
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: mateeusz »

Podobnie jak z 1720+1721, czy 1013+1014, jak i pewnie jeszcze z wieloma innymi składami...
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: TramMomentyStudenta »

mateeusz pisze:Podobnie jak z 1720+1721
Jakie 1720+1721? Teraz już nie ma takiego składu, bo jest 2720+2721 (Woltan 3D). Ale faktycznie jeździł kilka razy na linii i też go nie było w systemie...
Największy problem to jest jednak od lat z 1708+09, 1728+29 i oczywiście chyba najsłynniejszym M8CNem, czyli 2499. :D Choć akurat pierwsze dwa na linii są dość rzadko. :D
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: mig »

1013+1014 widziałem w piątek i był w systemie.
Co do 1708, 1728 czy 2499 spójrzcie na pierwszą stronę tego wątku. Nie ma i nie będzie i proszę o niewpisywanie ich tutaj.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Ale właśnie dlatego pisałem, że to jest od lat największy problem, ten ciągły i nieustający brak w systemie. To, że raz przez pomyłkę wpisałem 2499 to już sprawa zupełnie inna.
A w ogóle - co za problem, żeby wprowadzić do systemu te wagony, o których była mowa? A jeśli nie jest możliwe wprowadzenie do systemu, to czy nie da się - tak jak z 1705+07 - żeby te składy jeździły jako szkoleniówki i zamieniły się miejscami z częścią obecnych?
Edit. W kontekście szkoleniówek to bardziej mowa o 1708+09 i 1728+29, bo nie ma co marnować niskopodłogowej sztuki M8CNa.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: igor »

TramMomentyStudenta pisze:
mateeusz pisze:Podobnie jak z 1720+1721
Jakie 1720+1721? Teraz już nie ma takiego składu, bo jest 2720+2721 (Woltan 3D). Ale faktycznie jeździł kilka razy na linii i też go nie było w systemie...
Był

btw - nie wiem czy ktoś to już odnotował, ale sporadycznie zdarza się (zaobserwowałem to kilka razy na linii 7, ale nie zwróciłem uwagi czy dotyczy to specyfika tylko jednego pojazdu), że pozycja w myBusie jest wyświetlana z kilkunasto lub kilkudziesięciominutowym opóźnieniem. Kiedyś na plac Reymonta w stronę Zarzewa wg myBusa wjechał tramwaj-widmo, który później okazało się, że jechał już od dawna w drugą stronę.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Braki w MyBusie i na TIP'ach oraz inne problemy

Post autor: px33 »

Ale tak że się przesuwa czy tak że wisi? Nie wiem jaki jest "martwy czas", który dopuszcza system, ale kiedyś testowałem co się dzieje jak system straci komunikację (np. przestanie nadawać router albo zawiesi się sterownik) i wtedy pojazd "zawisa" na mapie ale opóźnienie jest cały czas liczone.
ODPOWIEDZ