Integracja łódzkich MKMów :)
-
- Fan forum
- Posty: 3520
- Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
- Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
- Kontakt:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobusy.php?s=15&nr=69046&ticket=993 - oto wóz, o którym wspominałem. Myślę, że byłby to fajny pomysł objechać trasy wszystkich nieistniejących linii autobusowych regionu autobusami różnych przewoźników, typów, roczników. Tak odmiennie od oficjalnych KMSTowych imprez na 200 luda z całego kraju nastawionych zazwyczaj na miasto i dosłownie zabytki (za wyjątkiem imprezy z 2004). Pierwsze kroki mamy za sobą, prof_klos pokazał, że dasię i że to naprawdę wychodzi.
Ja też postanowiłem zrobić imprezke wagonem 803N z Brusa. Imprezka byłą by impreza dawnych linie tramwajowych nocnych tak ogólnie z lat 70-tych bo nie da rady wszystkiego oblukac w 8 godzin w tym przejazd linią 11 z Chocianowic na Helenówek jako taki pożegnalny przejazd w jedną strone jeżeli do nocy w 14/15 Kwietnia nie wyrwą mi jeszcze torów. Jak narazie impreza będzie miała zarys wymieniony poniżej. Na Helenówku przewidziany będzie Grill ze względu na to iż jest to teren z małą ilością domów mieszkalnych zajezdnią tramwajową po jednej stronie i lasem po drugiej Jutro ide zobaczyć jakie będa koszta wynajmu przeguba a narazie podaje proponowaną przezemnie trase wraz z orientacyjną czasówką oczywiście grubo przesadzoną bo wiem że u nas zwykle są duże spóźnienia na imprezach nocnych. A jeżeli się wyrobimy przed czasem jako bonus będzie przejażdżka do Lutomierska A poniżej trasa:
Brus(zajezdnia) 22:00 – Konstantynowska – 22:08 Zdrowie 22:15 (krańcówka linii 106 (Złotno) symbolicznie na Zdrowiu z Ew zdjęciami na przystanku Konstantynowska/Al. Unii) – Konstantynowska – Legionów – Pomorska – Telefoniczna – 22:55 Stoki 23:10 (linia 103) – Telefoniczna – Pomorska – Konstytucyjna – Narutowicza – 23:25 Tramwajowa 23:30(przystanięcie na przystanku i przejazd jako linia 101 na Bratysławską/Oszczepowa) – Narutowicza – Zielona – Gdańska – Kopernika – Karolewska – 23:55 Bratysławska 00:05 – (wyjazd w kierunku Starego Widzewa jako linia 104 na Widzew tor kolejowy)Karolewska – Bandurskiego – Mickiewicza – Piłsudskiego – 00:30 Widzew tor kolejowy 00:35 – (przejazd na Przybyszewskiego z zawracaniem na Lodowej na pętle linii 107 i przejazd jako linia 107 na Chocianowice)- Piłsudskiego – Śmigłego Rydza – Przybyszewskiego – 00:55 Lodowa 01:00 – Przybyszewskiego – Pl. Reymonta – Piotrkowska – Pabianicka – 01:30Chocianowice 01:35 – (przejazd z Chocianowic na Helenówek jako linia dzienna 11 na Helenówek i tu ew. Grill (zależne od pogody)) – Pabianicka – Piotrkowska – Kościuszki – Zachodnia – Zgierska – 02:25 Helenówek 3:30 – Zgierska – Nowomiejska – 4:10 Pl.Wolności 4:15 – Nowomiejska – Zgierska – 4:25 Julianów (fotoskop na linii 102) 4:35– Zgierska – Zachodnia – Legionów – Konstantynowska – Brus – Ew. do Lutomierska ( jeżeli pozwoli czas i wagony liniowe) i powrót na Brus.
Brus(zajezdnia) 22:00 – Konstantynowska – 22:08 Zdrowie 22:15 (krańcówka linii 106 (Złotno) symbolicznie na Zdrowiu z Ew zdjęciami na przystanku Konstantynowska/Al. Unii) – Konstantynowska – Legionów – Pomorska – Telefoniczna – 22:55 Stoki 23:10 (linia 103) – Telefoniczna – Pomorska – Konstytucyjna – Narutowicza – 23:25 Tramwajowa 23:30(przystanięcie na przystanku i przejazd jako linia 101 na Bratysławską/Oszczepowa) – Narutowicza – Zielona – Gdańska – Kopernika – Karolewska – 23:55 Bratysławska 00:05 – (wyjazd w kierunku Starego Widzewa jako linia 104 na Widzew tor kolejowy)Karolewska – Bandurskiego – Mickiewicza – Piłsudskiego – 00:30 Widzew tor kolejowy 00:35 – (przejazd na Przybyszewskiego z zawracaniem na Lodowej na pętle linii 107 i przejazd jako linia 107 na Chocianowice)- Piłsudskiego – Śmigłego Rydza – Przybyszewskiego – 00:55 Lodowa 01:00 – Przybyszewskiego – Pl. Reymonta – Piotrkowska – Pabianicka – 01:30Chocianowice 01:35 – (przejazd z Chocianowic na Helenówek jako linia dzienna 11 na Helenówek i tu ew. Grill (zależne od pogody)) – Pabianicka – Piotrkowska – Kościuszki – Zachodnia – Zgierska – 02:25 Helenówek 3:30 – Zgierska – Nowomiejska – 4:10 Pl.Wolności 4:15 – Nowomiejska – Zgierska – 4:25 Julianów (fotoskop na linii 102) 4:35– Zgierska – Zachodnia – Legionów – Konstantynowska – Brus – Ew. do Lutomierska ( jeżeli pozwoli czas i wagony liniowe) i powrót na Brus.
Jutro ide po wycene. Wogóle chciałbym pojechac też na Strykowską np zamiast na Pl. Wolności zawracać tylko nie wiem co MPK na to abyśmy przejechali Wojska Polskiego na wprost przez Franciszkańską. Więc musze jutro iść na Tramwajową i do ZTiS dowiedzieć się czy technicznie jest taka możliwość, a czasowo wyjdzie prawie tak samo. Tylko kwestia czy mi pozwola na taki manewr
- prof_klos
- Megagaduła
- Posty: 3415
- Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
- Lokalizacja: Pabianice | Piaski
Kamyk pisze:Ja mam pytanie do osób, które odstawiały Ikara do zajezdni - nie znaleźliście granatowej teczki? Prof_klos wie jakiej - oddałeś mi ją a ja położyłem na siedzeniu i pewnie została.
Robiliśmy porządek w autobusie gdy podjechał na dyspozytornię. Ja sprzatałem tuż za kabiną - wyrzucałem te butelki do kosza. Z tyłu sprzątał Pabianek, toteż trzeba się jego zapytać. Chwilę po tym autobus odjechał na plac postojowy a dziś był na linii. Zapytam o to Pabianka.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
-
- Fan forum
- Posty: 3520
- Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
- Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
- Kontakt:
Na stronie www.podmiejska.prv.pl pojawiła się pierwsza dziesiątka zdjęć z przejazdu. DO końca tygodnia powinienem zdołać wrzucić resztę.