Wspomnienia komunikacyjne na fotografii.

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Wspomnienia komunikacyjne na fotografii.

Post autor: TramMomentyStudenta »

Gdy miałem 9 lat, po Łodzi jeździł taki rysunkowy tramwaj, i to był skład 1604+1605. Rysunki na tramwaju były chyba przez kilka miesięcy, w tym, o ile dobrze pamiętam, latem. Samym składem w tym okresie udało mi się jechać bodaj dwakroć, z tego co pamiętam - raz trójką, raz szóstką.
Czy ktoś posiada fotografię tegoż jakże zacnego składu z tego okresu? Byłbym za nią dozgonnie wdzięczny. Dobrze byłoby, żeby takich fotek było możliwie dużo, bo jednak wspomnienia to wspomnienia.
Jeśli ktoś chciałby podzielić się również innymi wspomnieniami w dziedzinie komunikacyjnej, to również zapraszam.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: Wspomnienia komunikacyjne na fotografii.

Post autor: prof_klos »

OK, gdy byłeś mały, miałeś 9 lat (popatrz, ja nigdy nie miałem 9, od razu z siedmiu na osiemdziesiąt trzy przeskoczyłem bo wykupiłem abonament Życie PRO :twisted:), ale... w jakich to było, +/- latach?

Zupełnie, absolutnie nie kojarzę "rysunkowej" idei 805Na, chyba że chodzi Ci o którąś z akcji mazania pojazdów MPK przez lokalnych "grafficiarzy", ale to miało miejsce dopiero około 2008 roku, zatem nie pasuje.

Z takich wspomnień, których nie da się udokumentować, bo po prostu się nie robiło zdjęć - brak aparatu pod ręką - a dzisiaj każdy zrobiłby "woow" była, chociażby, ulotna chwila z przełomu lat 90. i 00., z naciskiem na końcówkę 90., gdy do Pabianic przyjechał liniowo... Herbrand GE-58, jakby nigdy nic, ot po prostu jeździł sobie i nie uległ żadnemu wykolejeniu, co w obecnych czasach jest nie lada wyczynem. Miało to miejsce w ramach obchodów któryś mikołajek.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Wspomnienia komunikacyjne na fotografii.

Post autor: TramMomentyStudenta »

Rok 2006 bodajże. Ten skład, o którym wspominam, nie był wówczas w ogóle w barwach zakładowych, tylko to były pewne rysuneczki na bodajże srebrzystym tle. Mówię o 1604+05.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: Wspomnienia komunikacyjne na fotografii.

Post autor: prof_klos »

Tu mamy fotografię tego składu z początku 2006 roku:
http://phototrans.eu/14,87218,0,Konstal_805N_1604.html

Malowanie firmowe. Na następnych fotografiach też jest firmowe. Pewnie tło, o którym mówisz, to była okleina lub po prostu wagon oblepiono tymi rysunkami na żywca? ;)
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Wspomnienia komunikacyjne na fotografii.

Post autor: TramMomentyStudenta »

Ale wagon był widziany głównie w okresie wiosenno-letnim (z akcentem na lato) i to był prawdopodobnie 2006 albo ewentualnie 2005. Nie pamiętam natomiast, jakim cudem rysunki trafiły na elewacje boczne wagonu, jedyne, że się zgadza z zamieszczonym wyżej opisem.
ODPOWIEDZ