Malowanie zakładowe

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

Oczywiście. Mam na myśli głównie wymóg dotyczący malowania nowego taboru oraz starego przemalowywanego.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Jeśli tak, to jak najbardziej, tym bardziej, że nie wymaga to praktycznie żadnych nakładów finansowych. Chyba że gdzieś została jeszcze farba z poprzednich malowań, ale przecież farba ma jakiś termin ważności i od poprzednich malowań i tak mogła się już przeterminować.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

#2032 z przodem w malowaniu Citaro 27xx. Na reszcie wozu zielona reklama. Dziś na 50.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: Kpc21 »

Na YouTube pojawiła się czołówka Łódzkich Wiadomości Dnia z 1990 roku: https://youtu.be/EKwGw4bbZ8U?t=78

Z ciekawostek, pojawia się w niej m.in. jadący Piotrkowską nauka jazdy (805Na) w niebieskim malowaniu. Ale pojawia się też w niej osiemsetpiątka w takim oto niestandardowym malowaniu:

Obrazek

Co to za malowanie? Reklama to raczej nie jest, bo ta czołówka powstała w latach 80.

I napis na tym tramwaju sprawia wrażenie, jakby był po niemiecku...

Tam jest chyba napisane WECHSELSTUBE, czyli kantor wymiany walut. Czy to by oznaczało, że już w latach 80. były reklamy na tramwajach?

Ale to też się nie bardzo kupy trzyma, bo w latach 80. nie istniało chyba jeszcze coś takiego, jak kantory...
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
LUAKAS22
Bywalec
Posty: 247
Rejestracja: czw 18:29, 10 mar 2011
Lokalizacja: H A A P Y LoDz

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: LUAKAS22 »

Nie byłem pewien gdzie to napisać, więc piszę tutaj, milka 1266+67 już w malowaniu zakładowym.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: TramMomentyStudenta »

Tzn. że normalnie jak reszta Woltanów?
LUAKAS22
Bywalec
Posty: 247
Rejestracja: czw 18:29, 10 mar 2011
Lokalizacja: H A A P Y LoDz

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: LUAKAS22 »

Tak.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: TramMomentyStudenta »

Niemniej jednak milka w swoim malowaniu wyglądała atrakcyjnie, no sorry. Teraz długo będziemy czekać na kolejny unikat. Mam tylko taką nadzieję, że poczekamy sobie, przynajmniej kilka lat, na reklamy na Woltanach. Teraz jest zbyt wcześnie.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: nowy1212 »

No milka była fajna. Dobrze by było zorganizować jeszcze raz jakaś akcję i zlecić komuś pomalowanie kolejnych 2-3 składów.
W końcu Łódź kreuje, więc no fajnie by było to wykorzystać.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: TramMomentyStudenta »

To nie wiem, może teraz 1604+05? Takie swoiste wspomnienie dawnych lat... Nie znaczy to, że skład ma wyglądać tak jak kiedyś, bo i tak już wyglądać nie będzie, wszak wtedy, kiedy wspominam, że było takie a takie malowanie, to był to jeszcze dość sprawny Konstal ze starym napędem drzwi. ;)
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: mateeusz »

Mi równie bardzo jak będzie brakować 'milki' brakuje 1704+1706: http://phototrans.pl/14,470889,0,Konsta ... _1704.html :(
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: TramMomentyStudenta »

Widziałem to zdjęcie w sieci (w sensie 1704+06). Niemniej jednak milka prezentowała się bardzo efektownie. Chyba nawet o wiele lepiej.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: kuba_łódź »

Milka ostatnio trochę podgniła, jakoś nie dziwi mnie jej przemalowanie.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: nowy1212 »

Co do barw to na pewno powinien powstać jakiś dokument stwierdzający jak nalezy malować pojazdy. Pojazdy MPK sa widoczne i po prostu powinny spełniac pewne standardy estetyczne, a obecnie tak jest ale tylko z autobusami, bo z nimi jest porządek.

Ponizej za to wrzucam zrobione przeze mnie próbki jak może wyglądac NF6D:

Tak wygląda ten oklejony
Obrazek

Wersja poprawiona, która moim zdaniem warto by było zrobić by poprawic wygląd pojazdu:
Obrazek

Tutaj natomiast malowanie niczym Swing oraz z prawej niczym M8CN:
Obrazek

Które wam się najbardziej podoba?
Dla mnie ranking jest taki:
1. Swing
2. oklejony z czarnym
....
10. M8CN
11. oklejony


Oczywiście zdaję sobie sprawę z tymczasowości tego oklejonego :) Malowanie M8CN jest natomiast dla mnie brzydkie po prostu.
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: suomi »

Odnośnie tego zdjęcia to w 1990 roku został wypożyczony z Jeny albo Halle wagon NGT6 na testy i ten wagon był w reklamach niemieckich.
Co do kolorów to ten z czarnymi słupkami.
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: suomi »

Obejrzałem tą czołówkę i to była 805 w reklamie czyli pod koniec lat 80 malowano reklamy na wagonach.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: Kpc21 »

Wydaje mi się, że ona może jednak nie być z 1990 roku.

Bądź też... wprowadzono ją konkretnie w 1990, i wtedy już malowano reklamy na wagonach. Tak też mogło być.

W nagraniu jest też czołówka np. Faktów z Wrocławia, a one zostały wprowadzone 26 marca 1990 (wcześniej program nazwał się Rozmaitości).

Jednak... tutaj: http://logos.wikia.com/wiki/Łódzkie_Wiadomości_Dnia twierdzą, że ta czołówka ŁWD obowiązywała już od 1987 roku.

Naprawdę żaden starszy stażem użytkownik nie jest w stanie wskazać, od kiedy w Łodzi stosuje się malowania reklamowe i czy zaczęło się to jeszcze w ostatnich latach PRL-u?

Obrót walutami zalegalizowano w Polsce 15 marca 1989, więc to, że na tramwaju, na czołówce niby z 1987 roku, pojawia się reklama kantoru, też jest ciekawe... A to jest ewidentnie 805Na, a nie testowiec NGT6 – świadczy o tym otwierane okienko jak w Konstalu.

NGT6 z Halle (jest to w zasadzie ten sam typ tramwaju, co NF6D z Bochum, które teraz do nas przyjeżdżają) był na testach w 1996 roku i owszem miał na sobie reklamy, ale Siemensa i Deutsche Banku, a nie kantoru wymiany walut.

Obrazek

http://web.archive.org/web/200211050800 ... stki25.htm

Obrazek

vs.
nowy1212 pisze:Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 17:11, 25 lis 2018 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: TramMomentyStudenta »

No tutaj najbardziej mi się podoba malowanie Swingowe i to malowanie powinno, wydaje mi się, być zastosowane w NF6Dsach oraz każdych innych nowo dostarczonych tramwajach. ;) Malowanie z M8CNów wygląda efektownie w M8CNach, a na pewno nie stosowałbym go w żadnych innych typach tramwajów.

A - tak z ciekawości - dlaczego nie pokuszono się o sprowadzenie do Łodzi większej partii wagonów typu MGT6D?
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: nowy1212 »

No ja też uważam, że tu pasuje malowanie ze Swinga. Z resztą Tramicusa kiedyś widziałem tez zrobionego w internecie i też dobrze wyglądał w barwach Swinga. CR za to już wyglądał gorzej, więc tu pewno by trzeba było bardziej kombinować.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Malowanie zakładowe

Post autor: Kpc21 »

TramMomentyStudenta pisze:A - tak z ciekawości - dlaczego nie pokuszono się o sprowadzenie do Łodzi większej partii wagonów typu MGT6D?
Pokuszono się. 20 lat później :)

A wtedy one przecież były nowe, i raczej rozważano ich zakup właśnie jako nowe, pod trasę WZ. Tyle, że trasa WZ się opóźniła, i pod nią kupiono Citki. Z którymi inwestycji i tak nie doprowadzono do końca i musiały jeździć po zdezelowanych torach.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ