Zapowiedź przystankowa

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kuba »

Od kilku dni w Pesach Swing na "10" wybrane przystanki ponownie zapowiadane są głosem Boruszczaka, m.in. przy Lermontowa, Puszkina, Konstytucyjnej czy Sienkiewicza.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: igor »

O proszę, a myślałem, że to tylko w jednym swingu jest jakiś błąd. Targowa i Kilińskiego również były zapowiadane po staremu. I szczerze mówiąc, z całym szacunkiem do Pana Zimocha, to poprzedni lektor zdecydowanie bardziej pasuje w komunikacji miejskiej.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Może nie zwracałem uwagi na takie niuanse, ale proponuję, aby przy zbliżaniu się do przystanku pojawiający się w niektórych pojazdach sygnał objął wszystkie pojazdy. Obecnie brakuje ich w Swingach właśnie, a także w Woltanach, M8CN ( :shock: - w NF6D jakoś się udało wgrać sygnał przed każdym przystankiem) oraz w znacznej części Solarisów.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_łódź »

W pojazdach 2013+ tego gongu nie ma. Nie wiem czy to jest jakaś wielka trudność w uruchomieniu tego, bo temat pojawia się już od dłuższego czasu.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Na pewno jest w NF6D, w znacznej części przypadków jest tylko nieco inny, grubszy głos. Wiem, bo jechałem już tym pojazdem z kilkanaście razy i słyszałem. Przy tym - zdarzały się oczywiście patologie typu zupełny brak zapowiedzi, ale to raczej w pojedynczych przypadkach.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: jan_defecto »

Pesa 1596. Błędna zapowiedź głosem Boruszczaka "Wyszyńskiego-Centrum Handlowe Piaski" (nazwa przystanku sprzed reformy). Powinno być "Wyszyńskiego-Osiedle Piaski". Wyszyńskiego-Armii Krajowej także zapowiedziany głosem Boruszczaka.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

Skąd w ogóle w nowym tramwaju biora się stare zapowiedzi? Ktoś to chyba musiał wgrać, ale jaki jest sens trzymania starych nagrań?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kpc21 »

Może to jakoś automatycznie jest wgrywane i przez jakiś błąd w systemie to tam trafiło.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

To i tak pozostaje pytanie po ktoś przechowuje stare nagrania? Nie są u nie będą potrzebne, więc nie widzę sensu, a już nie pierwszy raz słyszę o problemach że wymieniana jest stara nazwa przystanku.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kpc21 »

Może na wypadek, gdyby czasowo trzeba było wskrzesić jakiś przystanek zlikwidowany podczas reformy. One pewnie nie zostały na nowo nagrane, a lepiej, gdy podczas takiego objazdu nazwa przystanku została odczytana przez starego lektora, niż gdy jest cisza, jak to bywa obecnie.

Swoją drogą, co sądzicie o zapowiedziach przystankowych w Markabie? To, że są z syntezatora mowy, można przeboleć – to pewnie kwestia oszczędności. Ale one są ustawione zbyt cicho, w hałasie często trudno je zrozumieć.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Olu$
Czasem wpada
Posty: 71
Rejestracja: ndz 10:17, 11 paź 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Olu$ »

Kpc21 pisze:Może na wypadek, gdyby czasowo trzeba było wskrzesić jakiś przystanek zlikwidowany podczas reformy. One pewnie nie zostały na nowo nagrane, a lepiej, gdy podczas takiego objazdu nazwa przystanku została odczytana przez starego lektora, niż gdy jest cisza, jak to bywa obecnie.
Zostały nagrane również nazwy sprzed reformy. Swego czasu przez Zimocha były zapowiadane przystanki: Zgierska-Jesionowa, Pabianicka-Galileusza, Pabianicka-Odrzańska i tam gdzie było przypomnienie o skasowaniu biletu.

Swoją drogą jeżdżę codziennie kilkoma liniami i rzadko kiedy trafiam na głośne i słyszalne zapowiedzi. Pisałem już kilka maili do mpk z poszczególnymi pojazdami ale nic się nie zmienia. Ten system chyba nigdy nie będzie działał poprawnie w Łodzi.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_łódź »

Ten system nie będzie działał, dopóki nie zyskamy sprawnego narzędzia do karania MPK. 50% stawki za kurs bez sprawnych zapowiedzi i natychmiast gadaczka będzie elegancko działać we wszystkich pojazdach.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: mateeusz »

Kolejne dzisiaj (po zaprezentowaniu malowania NF6D) pozytywne zaskoczenie przez MPK - w tramwajach komunikat głosowy o remoncie torowiska na alei Włókniarzy od poniedziałku.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: nowy1212 »

Dzisiaj oglądałem TVN i w jednym z materiałów dot. upałów był filmik z wnętrza autobusu w Warszawie i w tle było widac wyświetlacz, a na nim napis "Klimatyzacja właczona - proszę..."

Czy u nas tez takie coś się wyświetla? Myslę, ze fajna sprawa
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Woronin »

Nie wyświetla a nawet jeśli to po co skoro ludzie i tak nie potrafią niczego przeczytać ?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kpc21 »

Ja przepraszam, ale to, że jeden czy drugi człowiek nie potrafi przeczytać tego, co się wyświetla, nie oznacza, że tak jest ze wszystkimi.

Poza tym nawet, jeśli ludzie przeczytają, że pojazd jest klimatyzowany i okien nie należy otwierać, może im się wydawać, że klimatyzacja jest zepsuta/nie działa.

Czasem zdarza się też, że w pojeździe śmierdzi, i wtedy otwarcie okien jest pomimo klimatyzacji uzasadnione (najlepiej, gdyby wtedy kierowca wyłączał klimatyzację na czas wietrzenia pojazdu).

Powinno być coś w stylu:

Pojazd klimatyzowany. Prosimy nie otwierać okien. W razie niedziałania klimatyzacji lub nieprzyjemnego zapachu prosimy o zasygnalizowanie tego faktu kierowcy.

No i koniecznie zablokowane okna + kierowca wyposażony w klucz "kwadrat", by móc je w razie potrzeby odblokować...
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: kuba_bed »

Za długi komunikat - wiem, że chciałeś dobrze ale większość od razu odpuści czytanie reszty i skończy na "otwierać okien" albo w ogóle nie zobaczy komunikatu.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Kpc21 »

Można to skrócić.

Nie działa klimatyzacja? Zgłoś to kierowcy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Mam pewną zagwostkę.
Jechałem niedawno drugim wagonem składu 2252+53 (dziś na 17). Dlaczego nie ma w tym drugim wagonie głośników, żeby pasażerowie słyszeli zapowiedzi? Skoro są w pierwszym, to chyba powinny być i w drugim. ;)
Olu$
Czasem wpada
Posty: 71
Rejestracja: ndz 10:17, 11 paź 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zapowiedź przystankowa

Post autor: Olu$ »

https://www.radiolodz.pl/posts/55359-no ... zez-wybory

Mam nadzieję, że teraz wybiorą jakiegoś profesjonalnego lektora, z dobrą dykcją. Z całym szacunkiem do Zimocha ale słuchanie codziennie jego zapowiedzi (krzyków) nie jest zbyt przyjemne i zachęcające do korzystania z km. Przy okazji (choć już dawno przestałem w to wierzyć) może wreszcie ogarną głośność we wszystkich pojazdach.
ODPOWIEDZ