Solaris Urbino IV generacji

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
jelcz2612
Sympatyk forum
Posty: 664
Rejestracja: pn 13:32, 28 cze 2010
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: jelcz2612 »

Czy słychać coś kiedy premiera Solarek?
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: nowy1212 »

Szkoda, ze z tymi formalnościami problem, bo takie upały to akurat pojazdy z klima by się przydały
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: TramMomentyStudenta »

A może właśnie upały przeszkadzają w możliwości wyjazdu na trasy? XD
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: nowy1212 »

Wiadomo czy są szanse by w czerwcu nowe autobusy wyjechały? Ciekawe co to z niespodziewane okoliczności się trafiły, ze takie opóźnienie.
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Woronin »

Niby jest problem z jakimiś formalnościami.
Tomba
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt 17:55, 04 cze 2019

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Tomba »

Problem jest z wyświetlaczami i monitoringiem wozu.
SoPelek
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: wt 18:02, 21 lis 2017

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: SoPelek »

Co wpis, to inny powód. Ja słyszałem o niezgodnościach w emisji spalin. Ale "wkrótce" mają wyjechać.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Jordi »

Nie wiem czy to nie błąd, ale w WatchLine widoczny jest 2980 na Chojnach na 62.

Chyba ma jazdy testowe bez pasażerów.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: TramMomentyStudenta »

To dzień dobrych wiadomości. Dziś mieliśmy chyba #2988, widziałem go bodajże na 75 na zjeździe na Nowe Sady po 18.
A tu widzę w odpowiednim wątku znacznie więcej premier. Oby te Solariski posłużyły nam jak najdłużej. ;)
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: jan_defecto »

Jechałem 2988.
- SIP padł, działał tylko LCD podsufitowy (przewijał trasę). Brak gadaczki. Przed moją przejażdzką SIP chyba działał, bo widziałem go w myBusie, jak wysiadłem to sprawdziłem drugi raz i przestał być widoczny.
- Denerwujący jest sygnał ostrzegawczy przed otwarciem drzwi. Ponadto ten pisk opóźnia otwarcie drzwi, bo najpierw dwa razy piszczy, a dopiero potem otwierają się drzwi (czasowo jest to porównywalne z otwarciem drzwi w Citaro).
Niestety wydłuża to postój na przystanku. MPK/ZDiT powinni zakazać instalacji takich upierdliwych dodatków (w trosce o punktualność i uszy pasażerów).
Sygnał ostrzegawczy powinien być tylko przed zamknięciem drzwi, a nie przed otwarciem/podczas otwarcia.
Takie denerwujące sygnały są zamontowane w Isuzu, Citaro, Conecto'06, Swingach'15.
- Drzwi zamykały się na fotokomórki.
- Brak nalepek "pojazd klimatyzowany - nie otwierać okien".
- Układ wnętrza na plus w porównaniu do Solarisa przegubowego z 2015. Brak pustej przestrzeni na nadkolu środkowej osi (największy błąd w układzie wnętrza SU18 z 2015).
Wrażenia z jazdy i odgłosy - jak w Solarisie z 2015 - czyli wszystko OK.

PS Szkoda, że Limanka nie puściła swoich SU12 - na mieście widziałem sporo Volvo 7000. Mam nadzieję, że dostawa SU12 pozwoli na ich wycofanie, bo Volvo 7000 mówiąc dyplomatycznie są bardzo mocno zużyte.
Ciekawe do kiedy wyjedzie reszta i czy uda się ograniczyć kursowanie wysokich Conecto do zatramwajów i linii zmianowych.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: nowy1212 »

Poważnie - pierwszy dzień i zapowiedzi już nie działają?

A to pikanie przed otwarciem drzwi to może jakiś nowy wymóg? Jesli nie to faktycznie to irytuje to warto wyłączyć
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Kuba »

Nie jest przecież tajemnicą, bo MPK mówi o tym otwarcie, że właśnie to całe opóźnienie z wyjazdem wozów na miasto jest wynikiem m.in. problemów z zapowiedziami czy ogólnie informacją pasażerską oraz z monitoringiem. Także mnie to nie dziwi akurat, że coś się zepsuło...
No ale jak widać zdecydowali się jednak coś wypuścić na miasto. Pewnie wiele rzeczy można sprawdzić po prostu w ruchu liniowym.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: px33 »

Ciekawe czy są już odebrane czy to jakiś odbiór warunkowy?
Kamil.2
Stały bywalec
Posty: 255
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Kamil.2 »

Jechałem przed chwilą 1945 i ogólne wrażenia są spoko. Ale:
-Sygnał przed otwarciem drzwi jest niepotrzebny i zarazem denerwujący
-w Mercedesach tych najnowszych drzwi jednak zamykają się o wiele ciszej i nie trzaskają przy otwieraniu i zamykaniu.
-Brak ładowarek USB nie uważam za wielki minus, jednak większość miast w nowych autobusach je ma, tym bardziej te większe miasta.
SoPelek
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: wt 18:02, 21 lis 2017

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: SoPelek »

Really? Ładowarka USB? Może jeszcze fotele z hydromasażem?
Autobus to jest środek transportu, jakby niektórzy zdążyli zapomnieć. Wolę, by był punktualny i czysty, niż miał zainstalowane lodówki do napojów na lato, deske do prasowania i czajnik elektryczny. Powerbank to nie jest kosztowny zakup, ja swój kupiłem za 11 złotych na promocji w pewnym centrum handlowym. Wyobrażasz sobie ładować telefon, przy pełnym autobusie na 70tce? Bo ja nie. Tym bardziej, że miałem możliwość jeździć autobusem z takim i jego lokalizacja była beznadziejna. Chyba, że zabronisz inwalidzie, czy matce w wozkiem zajęcia miejsca dla nich, "bo ja ładuję telefon".
Autobus miejski, to nie pociąg. Tutaj wsiadasz i wysiadasz, więc gadżet zbędny. Zresztą po kilku dniach byłoby to zalane dwa razy, o urwanych zawleczkach nie mówiąc.
Kamil.2
Stały bywalec
Posty: 255
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Kamil.2 »

Dlatego dopisałem że nie jest to minusem, jakby te ładowarki były to nikt by raczej nie narzekał na to. W Warszawie są i czasem się przydają. I w 95% one działają. A nie jest to duży wydatek w skali całego autobusu. Nie ma to nie ma, ja nie narzekam na to.
Jedna rzecz jeszcze do mojej opinii wyżej:
Wyświetlacz kierunkowy z tyłu mógłby być trochę większy, chyba że nie ma takiej możliwości. I również wyświetlacz boczny mógłby być w drugim członie pojazdów przegubowych. Ale tu też, cudów nie wymagam bo to Łódź.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: px33 »

Szeroki wyświetlacz z tyłu to już niezły sukces. Z małych rzeczy, które mogą poprawić stan rzeczy a nic nie kosztują to przydałoby się w długich przewiesić wyświetlacz wewnętrzny diodowy za przegub - wtedy cały autobus ma informacje o trasie, a teraz mało widoczny LCD zasłania diodową dla 3/4 autobusu (a dla pozostałej 1/4 LCD powinien być w miarę widoczny)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: nowy1212 »

Oj tak albo po prostu drugi wyświetlacz. To powinien być standard.

Poza tym raczej trudno o jakies kolejne uwagi, bo to w końcu autobus i obecnie zapewnia in wystarczający do podróży standard. Nie ma sensu inwestować w inne dodatki. Oby tylko klime zaczęli napełniac bo to z rozmów w pracy widzę że duży problem jest
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: px33 »

Z bajerów to w drugim członie można by wstawić tablice dwustronną - choinkę + LCD, byłoby chyba trochę taniej a i przy okazji można by się pochwalić że to krok w kierunku niedowidzących.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: jan_defecto »

Przejazd 1949
- SIP sprawny. Gadaczka bardzo dobrze słyszalna. Jest informacja o przebiegu trasy na wyświetlaczu zewnętrznym (tak jak w Isuzu).
Tylny wyświetlacz pokazuje numer linii po warszawsku np. ŻUBARDŹ 87A (w Isuzu jest na odwrót - wypadałoby wybrać lepsze rozwiązanie i ujednolicić).
Niestety nie wiem jak się zachowuje wyświetlacz LED podsufitowy przy dłuższych nazwach przystanków (w autobusach z lat 2013-2018 problemem są ucięte nazwy przystanków na tym wyświetlaczu - brak przewijania nazwy przystanku) Na odcinku którym jechałem były przystanki, które mieściły się na wyświetlaczu.
- Brak numeru taborowego na kabinie kierowcy.
- Brak informacji o pojeździe klimatyzowanym.
- Między pierwszymi, a drugimi drzwiami są dwa rzędy tyłem do kierunku jazdy.
- Z tyłu nie zmieściły się trzy pełne siedzenia, jest 2,5 siedzenia (pewnie przez EURO 6 i zwiększanie wieży).
- Podtrzymuję uwagę co do niepotrzebnego sygnału ostrzegawczego przed otwarciem drzwi umieszczoną w poście o przejeździe 2988.
Wrażenia z jazdy OK - jak w SU12 z 2015 czyli OK.
ODPOWIEDZ