Solaris Urbino IV generacji

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Yizi
Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr 20:50, 02 sty 2019

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Yizi »

Jechałem dzisiaj 2950 na 80 i drugie drzwi nie chciały się zamknąć lub zamykało się tylko jedno skrzydło, później przed skrzyżowaniem z niciarnianą zgasł jeszcze silnik
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: mateeusz »

Dzisiaj w końcu miałem przyjemność przejechać się IV generacją w postaci przegubowego #2990. Ogólnie to wszystko mogę z czystym sumieniem ocenić na 5. Jedyny mankament to zniekształcony głos zapowiedzi przystankowej, jednak w pełni zrozumiały. Klimatyzacja również działała idealnie - w autobusie było przyjemnie, nieco chłodniej niż na dworze.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Kpc21 »

Pod względem estetyki – jak dla mnie, trochę tandetnie wygląda w nich sufit.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: px33 »

Tandetnie to wygląda w 3 generacji aż do bodajże 2011 roku, z obudowami świetlówek, które nie są w żaden sposób zamaskowane. Taki trochę styl lat 90 i 2 generacji autobusów
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Kpc21 »

Mi te obudowy nigdy nie przeszkadzały. Chyba nawet lepsze to, niż mlecznoprzezroczysty plastik przez całą długość, przez który widać zbierający się za nim brud. A ja mówię o samej powierzchni sufitu. W starych Urbino tam jest taka dziurkowana płyta chyba przez całą długość autobusu/członu. W nowych – kilka płaskich płyt, gdzie w miejscach, w których się łączą, widać, że nie są one idealnie dopasowane względem siebie. Te szczeliny są nierówne. A przynajmniej można odnieść takie wrażenie – może to kwestia perspektywy.

Przyjrzyjcie się, jak będziecie jechać.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Kuba »

A wracając do tematu piktogramów (np. samolotu, pociągu...) to coś z tym jednak jest nie tak jak być powinno. Dzisiaj widziałem piktogram pociągu w nowych Solarisach - na linii 75B jadącej na Chocianowice oraz na zjazdowym kursie linii 91B do zajezdni. Trochę to dziwne...
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: px33 »

A w jakim miejscu? Bo w Warszawie w nowych systemach to działa tak, że piktogram jest wyświetlany tak długo aż autobus nie przejdzie za przystanek danego typu - np jeśli jakaś linia jedzie koło stacji metra to M wyswietla sie tak długo aż jej nie minie. Może tu jest tak samo
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Intermodalny »

Piktogramy pociągu też już działają u nas? I czy nie jest przesadą wyświetlanie jej ikony gdy kierunkiem nie jest stacja kolejowa? Przecież w takim przypadku prawie każda linia będzie mieć ten znaczek...
 
Działamy dla dobra naszych pasażerów a ich zadowolenie ze świadczonych usług jest dla nas najwyższą wartością” – Tramwaje Podmiejskie
 
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Kuba »

px33 pisze:A w jakim miejscu? Bo w Warszawie w nowych systemach to działa tak, że piktogram jest wyświetlany tak długo aż autobus nie przejdzie za przystanek danego typu
No to pewnie u nas jest tak samo. Zapewne w przypadku linii 75B chodziło o Dw. Łódź Chojny, a w przypadku zjazdowego 91B - Dw. Łódź Kaliska. Chociaż uważam, że to jest bez sensu, bo z napisów na wyświetlaczu nie wynika koło jakiego dworca przejeżdża.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: nowy1212 »

No właśnie. Wg mnie piktogram powinien być dla krancówkę czyli przykładowo dla linii kończących trasę np na dworcu lodz Fabryczna typu 86, a nie dla linii jadących obok jak 57.
ZEA1-7700
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pn 00:23, 19 sty 2015
Lokalizacja: Łódź

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: ZEA1-7700 »

Nie wiem gdzie, więc piszę tutaj.

Na Limanowskiego, a w sumie to przy płocie od strony Grunwaldzkiej przy Fredry, stoi elektryczny Solaris na poznańskich numerach. Może na testy przyjechał, ktoś coś wie?
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Intermodalny »

Raczej po prostu na serwis do BTSa. Zazwyczaj tam parkują autobusy do napraw z innych miast.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Kuba »

Ten elektryczny Solaris (jeśli jest to taki szaro-niebieski) to przyjechał do nas w związku z tym, że MPK współorganizuje tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa IGKM. Podobno na nim będą rywalizować kierowcy podczas jednej z konkurencji.

https://www.facebook.com/17380779267476 ... 0/?app=fbl
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: NamonPL »

Szczegółów na ten temat można znaleźć na stronie:
https://kierowcy.igkm.pl/
ZEA1-7700
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pn 00:23, 19 sty 2015
Lokalizacja: Łódź

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: ZEA1-7700 »

Tak, to ten. Swoją drogą, ciekawe jak dojechał na tych bateriach do Łodzi.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Kpc21 »

Może go na lawecie dowieźli?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Zachar
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: sob 10:31, 14 wrz 2019

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: Zachar »

Prawdopodobnie przyjechał na własnych kołach z Grudziądza. U mnie był na tygodniowych testach i przyprowadzony był również na własnych kołach z Malborka. Mimo że to demówka to brak kamer, niepełna kabina, słaba klimatyzacja nie utrudniały jazdy. Z fajniejszych rzeczy to bardzo podobał mi się dotykowy pulpit. Na linii miałem go raz i byłem bardzo zadowolony z niego.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Solaris Urbino IV generacji

Post autor: jan_defecto »

Około 16 widziałem na Włókniarzy przy Srebrzyńskiej SU12IV z KLA Kalisz. Jechał w kierunku północnym.
ODPOWIEDZ