Autobusy typu mini

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Kuba »

No tak, tylko na 64 masz krótkie a na 57 przeguby. To nie jest tak łatwo przegrupować, bo przykładowo na Sadach może nie być tyle wolnych przegubów, a na Limance może być problem z krótkimi - i co wtedy?

Jeśli chodzi o kwestie przeniesienia kilku Isuzu z Limanki na Sady to ja sobie myślę, że pewnie ktoś gdzieś tam w jakimś wniosku/umowie zapisał, że ma być po równo 12:12 i teraz nie można tego zmienić, bo może jakiś zapis tego zabrania czy coś... :P
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Autobusy typu mini

Post autor: px33 »

W przetargu chyba faktycznie był taki zapis, ale nie wiem czy przeniesienie wozów mogłoby spowodować że np. dostawca mógłby robić problemy przy serwisach gwarancyjnych (w sumie odległość między zakładami jest niewielka, więc nie narażałoby ich to na dodatkowe koszty).
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Autobusy typu mini

Post autor: mig »

Jordi pisze:Bo Limanka nie ma kompletnie pomysłu gdzie je dać. Pisałem o tym, że tam 6 to maks co powinno pójść. Dwa na 84, dwa na 66 i dwa dodatkowo na 58 czy 60...
Przecież 10 z 12 ma planowe zatrudnienie. Te ciekawostki z Limanki to tylko nadprogramowy wóz, który jest gotowy do jazdy. Z Sadów takich ciekawostek nie widać bo zamiast Vero wyjeżdża Isuzu i tyle.
Przydałoby się skorzystać z zamówienia uzupełniającego, 62, 63, 68, 60A, 60B, 60D czekają.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Jordi »

Na 62 z 7 brygad Isuzu widziałbym na 5, w tym 4 całodziennych. Jest kilka kursów "obładowanych" ludem, gdzie na Kurczaki zajeżdża więcej niż 50 pasażerów często.

Choćby z Bioparku kurs 7:19, czy po południu 15:55. Dlatego dwie szczytówki widziałbym na Maxi jednak.

Co do 58 też w roboczy szczyt potrafi być niezły ścisk na odcinku CKD-Kopcińskiego - niby całe 3-4 przystanki, ale jednak.

63 już dziś cały tydzień powinno być na Isuzu. Rokicie pokrzyczało, że 63 i 77 to za mało, a potoki są na Isuzu w obecnych taktach :P W weekendy bardzo częsty widok to 63 z góra 5 pasażerami na Pabianickiej i to w obu kierunkach...

68 tu chyba MAXI powinno być na kursie przed 8 na Rudę, choć to wymaga sprawdzenia - dzieciaki do szkół jadą, a potrafi ich być sporawa liczba. Ja jeszcze pamiętam jak 15 lat temu Ikarusa puszczali, bo do MAXI się nie mieściła młodzież ;)
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Marecky »

Jednak jak widać 58 nie jest linia na same Isuzu. Szczytówki w dni pracujące powinny być na mini a całodzienne na solo.
Pozdrawiam - Marek
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Jordi »

Dziś miałem okazję sprawdzić jak w Isuzu działa klima.

2912 na 62 po 17:00.


Więc... działa i to bardzo. Na dzisiejsze 25 stopni aż ZA BARDZO. Przy samym agregacie z tyłu to wręcz lodówa :P Ale z przodu przyjemnie się siedziało.

Sama klima niestety jest dość głośna. Dużo bardziej słyszalna niż w Mercach, czy Solarkach.


Poza tym kierowca dziadzio tuż przed emeryturą miał ewidentnie problem z wyczuciem pojazdu. Rwał strasznie i megadziwnie zwalniał.

Czyli ogólnie dobrze, że działa. Przy zapowiadanych 30 stopniach za kilka dni będzie wybawieniem dla pasażerów jak nowe SU które wyjadą też na dniach.
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Intermodalny »

Klima klimą, ale we wtorek jechałem 1904 i zapowiedzi były za ciche. Nawet w nowych autobusach nie można tego dopilnować..
Yizi
Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr 20:50, 02 sty 2019

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Yizi »

Jak ostatnio jechałem Isuzu na 90 to zamiast klimy włączone było... ogrzewanie
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Jordi »

Dziś w 1912 zapowiedzi były dobrze wyregulowane jeśli chodzi o głośność.


@Yizi w takich Jelczach Mastero masz ogrzewanie cały rok chodzące ;) A na serio widać, że jeszcze nie wszyscy kierowcy są obyci z tym autobusikiem.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Autobusy typu mini

Post autor: kuba_łódź »

2902 miałem okazję jechać wczoraj i było naprawdę przyjemnie chłodno - jednak znając serwis klimatyzacji w MPK Łódź niedługo to potrwa.

Skrzynie Allisona zastosowane w Isuzu mają to do siebie, że chaotycznie zmieniają przełożenia co skutkuje właśnie szarpaniem i dziwnym zachowaniem autobusu po puszczeniu gazu przez kierowcę.
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Woronin »

Isuzu ma po prostu głupi sterownik od klimy/ogrzewania który sam z siebie potrafi zmienić temperaturę o kilkanaście stopni.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Autobusy typu mini

Post autor: TramMomentyStudenta »

Z innego wątku: czy będzie opcja na Isuzu? Wiadomo coś?
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Jordi »

Nie jest to klepnięte, ale MPK chce i "pracują nad tym" z ZDiT. Podejrzewam, że rozchodzi się o kasę, której chyba MPK brakuje na ten zakup i pewno trzeba urobić HZ i RM, żeby sypnęli groszem.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Autobusy typu mini

Post autor: TramMomentyStudenta »

No tak, to wzniosłe Pracujemy nad tym znam z mojego kochanego Windowsa 10. :D Ale dobrze, że "coś" w temacie się dzieje i może doczekamy się Isuzu z numerami 2001-2018. ;) Albo przynajmniej 2001-2012 i 1001-1006.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Autobusy typu mini

Post autor: kuba_łódź »

Limance te mini które już mają wystarczą w zupełności. Pilnie potrzebna jest dostawa na NS by pozbyć się Vero i zoptymalizować ;) obsadę niektórych linii.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Autobusy typu mini

Post autor: TramMomentyStudenta »

No ale, jak pisałem (choć też raczej oczekuję dostawy wszystkich busów na Sady, m.in. po to, żeby w przyszłości móc pomyśleć o linii na osiedlu Ruda, do której nawiązania niejako wróciłem w innym wątku), podział 12 do 6 na korzyść Sadów to absolutne minimum. Pewnie, że byłoby miło widzieć wszystkie 18 na Sadach.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Autobusy typu mini

Post autor: nowy1212 »

Czy ktoś wie jak tam generalnie sprawują się ISUZU z technicznego punktu widzenia? Są jakieś problemy czy nie?
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Jordi »

Dawno nie słyszałem ani widziałem, żeby awaryjnie zjeżdżały...

Z początku były problemy z ogarnięciem silnika i skrzyni (sporo kierowców nie mogło wyczuć pojazdu), jak i podobno w dwóch latem była poważniejsza awaria drzwi głównych, ale pojazdy na gwarancji to szybko to naprawiono.

Ostatnio wszystkie wypuszczają przynajmniej z Sadów...
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Woronin »

Wszystko zależy od tego jak kierowcy dbają o wóz - niektóre są już mocno wytelepane i mają różne problemy np. z klimą/ogrzewaniem które samo z siebie potrafi zmienić temperaturę o kilkanaście stopni.
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Autobusy typu mini

Post autor: Intermodalny »

Za to na Z3 zdarza się, że wysyłają 12-metrówkę.

Co do A/C; gada się, że to przez pasażerów otwierających okna nie działa ona jak powinna, ale prawda leży po środku, są też niestety kierowcy "sioferzy" (najczęściej starszej daty), którzy przy uruchomionej klimie nie zamykają drzwi tuż po zakończeniu wymiany pasażerskiej stojąc na czerwonym świetle, jeżdżą z otwartymi szyberdachami czy na pętlach nie domykają okien...
ODPOWIEDZ