Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: px33 »

Dzisiaj z kolei normalne 65 nie informuje którędy jedzie w stronę lotniska... A z kolei wariant A w drugą stronę ma przewijany tekst.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Kuba »

Jeśli chodzi o 65 w kier. Lotniska to zauważyłem, że tylko wariant 65B nie ma dopisku "przez Bandurskiego", bo już wariant 65A dopisek "przez Jana Pawła II" posiada.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: NamonPL »

Ostatnio coś testują z tymi kierunkami "linia przez ulica" Dziś 75 miało przewijany kierunek
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: nowy1212 »

Jeszcze dłuższe nazwy będą na wyświetlaczu?

Niech się wezmą za to by zapowiedzi gadaly dobrze, a nie bo to leży od początku
SoPelek
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: wt 18:02, 21 lis 2017

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: SoPelek »

Dochodzimy do momentu, gdzie identyfikacja linii znów idzie w cały świat.
Czy to nie warianty mają dać sygnał pasażerowi, że autobus jedzie podstawową trasą, lub właśnie zmienioną. Dzisiaj to już leży po wprowadzeniu w liniach wariantowych samych wariantów literowych, bez jasnego zaznaczenia, który jest tym głównym. A nim powinien być ten z największą ilością kursów. Przykład sprzed reformy z 91, gdzie najczęstszy wariant do Nowosolnej jeżdżący cały dzień był tym wariantem A, natomiast wariantem głównym ten do Skoszew, z oszałamiającą liczbą chyba 4 kursów.
W tym miejscu powinniśmy się zastanowić, czy idziemy drogą wariantów literowych, czy idziemy w sposób oznaczania linii "przez: ...", bo jedno drugie wyklucza. Robimy masło maślane dając zarówno wariant i kierunek "przez". Psuję to też czytelność kierunku, gdzie na takim 69 jest adnotacja "przez Ossendowskiego". Wprowadza to zamieszanie u pasażera, czy faktycznie dojedzie, gdzie chciałby i czy dotrze na czas. Bo wraz z tym wymyślono sobie samym tylko znane archaiczne nazwy, gdzie wątpię, by przeciętny mieszkaniec Teofilowa wiedziałby, gdzie jest ulica Hetmańska. Informując pasażera tylko o kierunku wprowadzamy u niego spokój, że nawet jeśli autobus skręci w ulicę mu nieznaną, wie o tym, że i tak dotrze w miejsce docelowe.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: nowy1212 »

^^Dla mnie takie dodanie "przez" to ma sens, gdy linia ma objazd i np w ciagu pierwszych dwóch tygodni faktycznie dobrym pomysłem jest dorzucenie takiego członu (np. rozbicie linii 96 na trzy warianty), ale to po jakimś czasie powinno znikać.
SoPelek
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: wt 18:02, 21 lis 2017

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: SoPelek »

Widzisz, podoba mi się to co mówisz. To powinno być uwzględnione właśnie przy trasach objazdowych. Póki co brak w tych ruchach jakiekolwiek logiki, może po prostu za dużo oczekuje, a ludziom tak na prawdę jest ganc pomada, czy jest tak, czy inaczej. Ja trochę z innej perspektywy na to patrzę.
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Intermodalny »

2939 [Z1]. Nie działa przedni wyświetlacz.

EDIT. W kierunku Fabrycznego wyświetla tylko piktogram.
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: NamonPL »

Intermodalny pisze:2939 [Z1]. Nie działa przedni wyświetlacz.

EDIT. W kierunku Fabrycznego wyświetla tylko piktogram.
Od minimum tygodnia taka sytuacja ma miejsce w przypadku tego wozu.
Kamil.2
Stały bywalec
Posty: 255
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Kamil.2 »

1578 na przednim wyświetlaczu "03 WIDZEW AUGUSTÓW"
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Intermodalny »

1826 57/1 kierunek przedreformowy MARYSIŃSKA STADION.
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: NamonPL »

Linia 64B w kierunku Widzew Czajkowskiego ma na wyświetlaczach PRZEJAZD TECHNICZNY.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: mig »

A gdzie go widziałeś? W rozkładzie są przejazdy techniczne na posiłek na r. Inwalidów.
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Intermodalny »

Potwierdzam to co pisze NamonPL. Przed chwilą widziane 2057 na Dołach z takim kierunkiem, a w drugim wierszu normalnie TRASA ZMIENIONA.

Nawet w WatchLine ma tak wpisane.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: px33 »

Nowsze wozy są ustawione tak, że numer linii wyświetla się zawsze, niezależnie od tego co jest podane dla danego kursu - to można zaobserwować w kursach zjazdowych.

A tu ponadto jest taki problem ze zapewne numer dla takich kursów trzeba by ustalać ręcznie albo wręcz dodać krok pośredni w imporcie i generowaniu bazy do rg
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: px33 »

Czy ktokolwiek widział ostatnio Pesę 15xx z działającymi ekranami pod sufitem?
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Kuba »

Jedyną Pese, w której na pewno widziałem działające te ekrany to był wóz #1582, ale za to nie działała elektroniczna choinka oraz OPS.
Ma to chyba związek z tym, że jest to egzemplarz "testowy", bo trwają w nim próby uruchomienia pełnego SIP na bazie sterownika R&G.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: px33 »

Nie wiem czy odważyłbym się nazwać ten wóz testowym, bo jeździ w ten sposób już od dłuższego czasu (chociaż wydaje mi się, że jak widziałem go ze 2 miesiące temu to choinki działały). Z tego co się orientuję, to jedyne komponenty informacji w Swingu, które wymagają przeróbki po wymianie sterownika to ekrany LCD, plus pewnie trzeba przekonfigurować adresy tablic LED na takie jak w Swingu'18.

W ogóle to ciekawe czemu MPK zdecydowało się na przerobienie Swinga, który wciąż jest objęty serwisem producenta. Czyżby Pesa nie dawała sobie rady nawet z ogarnięciem informacji?
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Kuba »

No Pesa jak to Pesa... :P Podobno coś tam też jest na rzeczy, dlatego kombinują z R&G.
Nazwałem go testowym, dlatego że chyba na razie jest jedyny na próbę. Na pewno prace trwają już od kilku tygodni - raz działają (lub nie działają) jedne rzeczy, a innym razem jeszcze inne.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: px33 »

No ja też innego takiego nie widziałem. I spodziewam się, że MPK zdecyduje się na taką zmianę tego samego dnia, kiedy skończy się gwarancja Pesy (bo to raptem kwestia przełożenia jednego klocka, kilku kabelków, wgrania innego softu do tablic LCD i pewnie lekkiego przerobienia konfiguracji sieci; w dodatku uwolni się dzięki temu 20 terminali i będzie można wywalić komputer SIP), ale dziwi mnie mocno, że zdecydowali się na to póki obowiązuje gwarancja, bo takim ruchem na bank ją stracili.

A co do działania systemu to bardziej niż testom czy pracom (ZTCW to wagon został przerobiony prawie pół roku temu) przypisałbym zmienność ogólnej jakości RG. Tak na oko to 1582 to miks Swinga'18 (program i model sterownika, tablice) i Woltana (tablice LCD na Linuxie - a przynajmniej tak podejrzewam, bo w Pesie stały na Ubuntu).

A cały czas jeden ze Swingów jeździ bez jednej choinki i ma tekturową przypinaną na rzepy?
ODPOWIEDZ